Image
2.12.2019 0 Comments

Recenzia: SanDisk iXpand Flash Drive V2 (32 GB) / Extra priestor pre zariadenia Apple

Smartfóny iPhone a tablety iPad síce stále nemajú slot na pamäťové karty, no fyzické úložisko sa dá pohodlne rozšíriť pamäťovým kľúčom. SanDisk pre takéto flash disky vedie produktový rad iXpand a najnovší prírastok predstavuje zatiaľ najpraktickejšiu konštrukciu.

Pretože ide stále o externé príslušenstvo vyčnieva­júce z konektora, je dôležité, akým spôsobom sa k zariadeniu pripája. Tradičné rovné „flešky“ neboli a nie sú pre konektor Lightning ideálne. Ten je totiž podstatne menší ako USB a jeho fixácia je slabšia. Nestabilnejšie a aj nebezpečnejšie (na zlomenie sa) je to najmä pri dlhších kľúčoch, medzi ktoré sa radia aj predošlé iXpandy. SanDisk však zobral rozum do hrsti a telo skrútil o 180 stupňov tak, že časť nad konektorom vytŕča iba 2 cm. Zvyšok je zahnutý smerom k vnútru zariadenia a vďaka pružnému mechanizmu v „kolene“ funguje trochu ako spinka, takže úchop je pevný a páka na konektor minimálna.


Výrazná časť tela sa opiera o zadnú stranu smartfónu, presnejšie povedané, mierne do nej tlačí. Stabilita a bezpečnosť tejto inštalácie sú na výbornej úrovni.

Čo mohlo byť lepšie, že spojenie kovového krytu s konektorom. Ten prstami mierne povysuniete i po vynaložení pomerne malej sily. Otázkou tak je, ako sa bude správať po dlhšom používaní a či sa nebude neželane vyťahovať už i pri odoberaní z počítača. A trochu zamrzí i chýbajúca možnosť uchytenia na kľúčenku alebo šnúrku.

Výkon čítania i pri menších súboroch (427 – 1235 kB) zodpovedá 70 MB/s. To je dostatočne rýchle a nestretnete s dokresľujúcimi sa miniatúrami za behu, ako to možno poznáte z pomalších úložísk. Zato zápis je už slabší. Väčšie video alebo hromadná fotogaléria sa bude pri 19 MB/s nahrávať dlhšie. Záloha multimediálnych súborov z telefónu je však svižná. Oproti konkurenčnému xDrive Z50 od Silicon Power je tento iXpand o trochu pomalší, ale i lacnejší. Cena je však stále vysoká, bežné flash disky SanDisku stoja štyri až päťkrát menej. Napriek tomu zaplatíte výrazne menej, než je príplatok za internú pamäť smartfónu (alebo tabletu) v rovnakej kapacite.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Konektor Lightning, rýchle čítanie, zatiaľ najpraktickejšia konštrukcia, vlastný mobilný súborový manažér
- Pomalší zápis, vyššia cena, nemá pútko

HODNOTENIE:

Cena/hodnota: 85 %
Výkon: 75 %
Odolnosť: 90 %
Vyváženosť:  85 %
Celkovo: 84 %

Cena: 30 EUR

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Recenzie

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

07.12.2019 00:13

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. T ...

Recenzie

Lenovo ThinkBook 13s – kvalita série ThinkPad za cenu IdeaPadu

07.12.2019 00:10

Tento celokovový notebook s prémiovým dizajnom je perfektný na prácu, aj na multimediálnu zábavu. Je riešením dilemy, keď si freelanceri, alebo aj firemní používatelia v rámci BYOD (Bring Your Own Dev ...

Recenzie

AKG Y500 / Bluetoothové slúchadlá s dlhou výdržou batérie

05.12.2019 14:36

Model AKG Y500 je konštrukčne riešený s mušľami on-ear čiže na uši, čo v praxi znamená, že mušľa ucho neobklopuje, ale svojou mäkkou čalúnenou časťou naň prilieha. Z toho vyplýva, že hlavový most musí ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá