Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

San Diego sa stane najväčším americkým mestom fungujúcim len na obnoviteľnú energiu

Technológie
0

V súlade s programom boja proti klimatickým zmenám má od roku 2035 kalifornské mesto San Diego fungovať stopercentne na obnoviteľnej energii. Na dosiahnutie svojho cieľa má mesto  v úmysle využiť v prvom rade slnečnú a veternú energiu. Akčný plán o klíme (Climate Action Plan) schválila mestská rada v decembri 2015.

Podľa plánu sa má recyklovať a kompostovať až 90 % pevného odpadu a 50 % všetkých vozidiel bude elektrických. Obyvatelia chcú dovtedy znížiť svoje spoločné emisie skleníkových plynov o 50 %. Na zníženie počtu súkromných automobilov chce mesto investovať do verejnej dopravy a cyklistickej infraštruktúry.

Vzhľadom na to, že San Diego má už v súčasnosti viac solárnych panelov ako väčšina amerických miest, až  40 % energie pochádza už teraz z obnoviteľných zdrojov. Dosiahnutie spomínaného cieľa teda nie je nereálne.

„Dnes čelíme problému, ktorý sa týka nás všetkých,“ povedal Kevin Faulconer, republikánsky starosta mesta. „Našou úlohou je, aby San Diego bolo čisté a udržateľné mesto pre budúce generácie. Obyvatelia San Diega sa schádzajú, aby aktívne riešili otázky životného prostredia, posilnili našu ekonomiku a zlepšili kvalitu nášho života.“

Ak San Diego uspeje so svojou víziou, pripojí sa k rastúcemu zoznamu miest po celom svete, ktoré sa zaviazali úplne fungovať na obnoviteľnú energiu. Patria medzi ne Vancouver, Las Vegas, Sydney, San Francisco a Kodaň.

Zdroj: trueactivist.com

Redakcia

Všetky autorove články
energia solarny panel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať