Image
21.11.2019 1 Comments

Samsung pracuje na úplne novom dizajne smartfónu

Očakáva sa, že spoločnosť Samsung v budúcom roku uvedie na trh najmenej tri vlajkové smartfóny - Galaxy S11, Fold 2 a Note 11. Podľa najnovších správ by významné zmeny v dizajne mal priniesť iba Fold 2, Galaxy S11 a Note 11 môžu vyzerať podobne ako ich predchodcovia. No Samsung pripravuje aj dizajny úplne odlišné od toho, čo sa doteraz objavilo v radoch Galaxy S alebo Note.

Podobne ako ostatní výrobcovia aj juhokórejská spoločnosť pracuje na smartfóne so skutočným celoobrazovkovým dizajnom. Selfie kamera je aj naďalej jediný prvok, ktorý nemožno  odstrániť alebo umiestniť pod displej, hoci priemysel už skúma možnosti fotoaparátov zabudovaných pod displejom. Horný a dolný rám možno nájsť na mnohých smartfónoch, no vlajkové modely majú tenký rámček okolo celého displeja.

Samsung možno neprijme dizajn vodotesného displeja, ktorý predstavil Huawei na telefóne Mate 30 Pro. Je to však  jeden zo spôsobov, ako minimalizovať bočné rámčeky, hoci extrémne zakrivený displej môže byť náchylnejší na náhodné poškodenie. Spoločnosť hľadá spôsoby na trvalé odstránenie horného aj dolného rámčeka.

Holandský blog LetsGoDigital objavil patentovú prihlášku Samsungu zo začiatku tohto roka, ktorá ukazuje dizajn telefónu s „3D“  displejom obvíjajúcim celé zariadenie. Telefón nedisponuje fyzickými tlačidlami, má iba virtuálne tlačidlá, umiestnené popri okrajoch obrazovky.

Na obrázkoch nie je ani nijaký výrez na fotoaparát, čo znamená, že selfie kamera je umiestnená pod obrazovkou. Pokiaľ ide o zaoblené hrany, ktoré prekonávajú zaoblenia na telefónoch Galaxy S10 a Note 10, patent uvádza, že zariadenie by malo mať „zlepšenú odolnosť proti nárazu v ohnutej oblasti“.

Ako vyplýva z patentovej dokumentácie, o podobných dizajnoch uvažuje už niekoľko rokov aj Apple. No skôr než sa takéto návrhy stanú skutočnosťou, bude treba vymyslieť ešte niekoľko prelomových technológií. Prinajmenšom výrobcovia displejov budú musieť vytvoriť displeje so vstavanými selfie kamerami a výrobcovia skiel budú musieť vyrobiť ešte silnejšie sklo. A tretia kľúčová inovácia sa týka bezdrôtového nabíjania, ktoré by výrobcom telefónov umožnilo úplne vypustiť nabíjacie porty.

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Video: Funkcie umelej inteligencie v aplikáciách Office 365

13.12.2019 00:09

Čoraz viac aplikácií sa snaží využívať možnosti umelej inteligencie, aby používateľom uľahčili prácu a na inteligentnej báze zautomatizovali niektoré funkcie. Umelá inteligencia sa začala využívať aj ...

Inovácie

Apple by mal v roku 2020 uviesť až 6 nových modelov iPhone

12.12.2019 00:20

O budúcoročných iPhonoch sa objavilo už dosť veľa informácií. No teraz analytik Jun Zhang prišiel s prekvapivým tvrdením, že Apple plánuje v roku 2020 uviesť na trh najmenej šesť modelov iPhonu 12 vrá ...

Inovácie

Google vylepšil rozšírenú realitu na vyšší level. Čoskoro príde do smartfónov

11.12.2019 00:15

Google sa od oficiálneho uvedenia začiatkom minulého roka snaží zlepšovať svoju platformu rozšírenej reality ARCore. Teraz je pripravený predstaviť niektoré z inovácií novej generácie v oblasti detekc ...

1 Comments

  1. zahnuty displej je mega otrasna a neprakticka blbost reakcia na: Samsung pracuje na úplne novom dizajne smartfónu
    21.11.2019 10:11
    preto si take samsungy kopu ludi nekupi, co by chceli z applu odist
    Reagovať

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá