Image
16.8.2019 1 Comments

Samsung pracuje na smartfóne s obrovským displejom, ktorý sa bude dať zložiť na tretinu

Samsung skúma ďalšie spôsoby, ako priniesť zákazníkom skladací telefón. Požiadal preto o nový dizajnový patent, ktorý naznačuje, kam by sa mohol skladací telefón posunúť ďalej. Zariadenie by malo v podstate tri displeje a bolo by ho možné zložiť dvakrát, do ešte menšej podoby ako smartfón. Potom, keby ste ho chceli rozložiť, by mohlo disponovať oveľa väčším displejom ako zariadenie s jedným zložením. 

Web Let's Go Digital, ktorý sa o novom patente zmienil medzi prvými, pomenoval tento typ záhybu „Z-Fold“. Patent bol schválený V Kórei na konci mája, ale k jeho úspešnej publikácii došlo až 7. augusta. Samozrejme, bude trvať nejaký čas, kým sa k podobnému zariadeniu dostanú bežní užívatelia. 

Aj keď Samsung aktívne pracuje na skladacích zariadeniach, pri zložení sú stále pomerne hrubé. Ak by sa teda zložilo dvakrát, bolo by ešte masívnejšie, objemnejšie a ťažšie by sa nieslo vo vrecku. Táto skutočnosť by však mohla znamenať aj kompromis - obrovský displej pri rozložení, ktorý by mohol nielen nahradiť tablet, ale dokonca aj malý displej prenosného počítača.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

ESET vytvorí na Patrónke inšpiratívny ekosystém zameraný na výskum a inovácie

18.09.2019 13:03

ESET Campus, nové sídlo a globálne vedecko-výskumné centrum ESETu, vytvorí priestory pre inovatívne technologické firmy, startupy, ako aj pre širokú verejnosť. Jeho biofilické prostredie bude zvyšovať ...

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

q

1 Comments

 1. hm reakcia na: Samsung pracuje na smartfóne s obrovským displejom, ktorý sa bude dať zložiť na tretinu
  16.8.2019 09:08
  je to hrubé, vyzerá to nemotorne....

  mám mobil, počítač a tablet. A popravde, nechcem, aby mi tieto zariadenia nahradilo jedno...
  Mobil musí byť maličký, aby bol spratný, aby sa na ňom dalo robiť všetko, ale hlavne, aby bol maličký a tenký. Toto nie že nedám do žiadneho vačku nohavíc, ale keď dám, tak si postupne všetky vačky na nohaviciach zničím. A veľmi mi vyhovuje nosiť mobil vo vačku nohavíc.

  Tablet mám na čítanie kníh. veľmi mi to tak vyhovuje. Taktiež mi maximálne vyhovuje, že tie zariadenia mám dve. Môže sa niečo stať a zrazu, mám "dve baterky", dve plnohodnotné zariadenia, kde môžem dať simkartu a volať.

  Mobil, ani tablet akejkoľvek veľkosti nikdy nenahradí plnohodnotný počítač.

  Sledujem túto "ohybnú" éru od začiatku, možno už starnem (vek 37) ale nemám pocit, že toto je to, čo ľudia budú chcieť a potrebovať. Teda, určite nie v stave, v akom to dnes je. Ohybné displaye aj zariadenia budú mať svoj význam, hlavne na nositeľných zariadeniach. Ak sa ten display vymyslí perfektne, možno hodinky dostanú nový rozmer.

  Každopádne, toto, čo ukazujete, bude určite stáť tak 1500 € a popravde, nedal by som za to viac ako 300 a aj tak by som to nechcel :D
  Reagovať

AMCHAM 2019

Videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019