Image
24.9.2019 6 Comments

Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD

Samsung oznámil pokrok v technológii SSD (Solid State Drive), ktorý by mohol výrazne predĺžiť životnosť jeho úložných zariadení. Nová technológia sa nazýva fail-in-place (FIP) a zaručuje diskom SSD údajnú nesmrteľnosť. Táto vlastnosť by mala vyriešiť problém vyhorenia čipov, ktorý trápi flash pamäte.

Izolačná vrstva chrániaca jednotlivé úložné jednotky v sektore za bežných okolností degraduje, keď je vystavená elektrickému prúdu. Je to prirodzený dôsledok používania SSD, pretože informácie sa prenášajú pomocou elektrického signálu. Po istom čase elektrický prúd spôsobí zlyhanie mechanizmu, čo znamená, že do tohto sektora už nemožno zapisovať údaje.

Stále sa však dajú čítať. A práve to je kľúč k novej funkcii Samsungu. FIP by teoreticky dokázal odhaliť zlyhanie jednotlivých čipov NAND a umožnil by softvéru SSD skopírovať údaje do iného sektora pomocou nového čipu NAND. Predpokladá sa, že by sa to všetko robilo za chodu a údaje by zostali zachované.

Technológia FIP priťahuje najmä pozornosť spotrebiteľov, ktorí sú už unavení z výmeny diskov SSD, ale zlepšenia ako virtualizácia SSD a strojové učenie V-NAND môžu byť v praxi rovnako významné pre podnikový trh, na ktorý je softvérové riešenie Samsungu zamerané.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Neprenáhlite sa s kúpou nového smartfónu. Možno sa oplatí počkať na Galaxy S11

14.10.2019 00:00

Niekoľko webov už uverejnilo správy o priekopníckom fotoaparáte smartfónu Samsung Galaxy S11 a jeho prekvapivo skorej dostupnosti. Podľa webu The Elec bude mať fotoaparát 5× optický zoom, ktorý je už ...

Inovácie 1

Nová verzia Windows 10 umožní z počítača aj telefonovať

11.10.2019 00:20

Do nového testovacieho zostavenia Windows 10 pre insiderov (s číselným označením 18999 – build 19H1) pridal Microsoft možnosť prijímať a uskutočňovať hovory z počítača. Píše o tom v novom blogovom pr ...

Inovácie 1

Technológia tlače elektroniky otvára cestu k elektronickým tetovaniam a biosenzorom

10.10.2019 00:10

Inžinieri z Duke University vynašli technológiu na tlač elektroniky, ktorá je dostatočne jemná na fungovanie na chúlostivých povrchoch, ako je napríklad papier či ľudská pokožka. Umožnilo by to vytvo ...

6 Comments

 1. Magori pc_hnoj reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)
  24.9.2019 13:09
  Ked sa neda zapisovat na to SSD, tak o ziadne predlezenie zivotnosti nejde. Ze sa bude dat citat , treba formulovat inak. Ste hlupi klamari pcrevue.
  Reagovať
  • RE: Magori pc_hnoj reakcia na: Magori pc_hnoj
   3.10.2019 18:10
   pc revue to iba opisuju z itNews technologiam sa nerozumeju
   Reagovať
 2. PC reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)
  24.9.2019 13:09
  chudatko pcrevue

  pochvalil ich ktosi uz za cosi?
  Reagovať
  • RE: PC reakcia na: PC
   25.9.2019 09:09
   A za co asi tak? :) Za neschopnost a ameterizmus sa nechvali. A uz vobec nie za to, ze svojimi nezmyslami negativne ovplivnuju mladu generaciu, resp. vychovavaju z nej tupcov.
   Reagovať
  • RE: PC reakcia na: PC
   24.9.2019 13:09
   Plytvaju cas druhych citanim zavadzajuch, alebo nepravdivych udajov. Tak sa nemozu stazovat, ze ich za to kritizuju. Nezmysli nech si pisu doma, alebo neverejne.
   Reagovať
 3. Bulvar. reakcia na: Samsung objavil cestu k nesmrteľnosti diskov SSD (Gitka)
  24.9.2019 10:09
  To fakt mate potrebu spravat sa ako cisty bulvar? K comu je dobre to slovo 'nesmrtelnost' v nadpise okrem degradovania sa na Novy Cas IT sveta? Alebo su len vasi prekladatelia z anglictiny tak neschopni ... Nechapem ...
  Reagovať

Vyhľadávanie

MANDAYIT 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019