Image
11.3.2019 1 Comments

Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov

Holandský technologický blog Let's Go Digital priniesol správu, že podľa novej patentovej prihlášky podanej Svetovej organizácii pre duševné vlastníctvo Samsung pracuje na bezdrôtovom prenose energie vzduchom, ktorý by umožnil zavesiť televízor na stenu bez potreby káblov. Patent kórejskej spoločnosti, uverejnený 28. februára 2019, ukazuje bezdrôtový systém na prenos energie s tromi komponentmi.

Prvý z nich je bezdrôtový vysielač, ktorý by bol umiestnený v schránke uloženej v blízkosti podlahy, ktorá by bola zapojená do elektrickej zásuvky v stene, čím by sa skryli všetky káble a neboli by potrebné stavebné úpravy. Druhá časť je soundbar, ktorý zahŕňa okrem reproduktorového systému aj dve cievky, ktoré prijímajú magnetické vlny z vysielača na napájanie reproduktorov a časť elektrickej energie vysielajú do televízora. Tento transceiver vysiela energiu do tretieho prvku v systéme: solenoidnej cievky zabudovanej v spodnej časti televízora, ktorá má teoreticky dostatok wattov na napájanie panela displeja.

Prenos energie cez vzduch nie je futuristický sen. Na tohtoročnej výstave CES spoločnosť WattUp demonštrovala taký systém na napájanie PC typu all-in-one s dosahom približne 1 meter, ktorý dokáže vysielať vzduchom až 250 miliwattov.

Navyše technológia WattUp je dostatočne inteligentná na to, aby mohla napájať viacero zariadení v rovnakom čase, takže sa dá predpokladať, že budúci televízny systém Samsungu bude schopný nabíjať budúci smartfón Galaxy, umiestnený v blízkosti vysielača.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

10 miliárd nových zariadení pre 5G siete bude potrebovať nové telefónne čísla. Japonské budú 14-miestne

20.05.2019 00:00

Okrem vyšších prenosových rýchlostí budú siete 5G podporovať aj miliardy novo pripojených zariadení – od automobilov až po senzory IoT, a to každé s vlastným telefónnym číslom. Keďže nasadenie 5G siet ...

Inovácie

Smartfón OnePlus 7 Pro sa môže pochváliť 90 Hz displejom a zasúvateľným fotoaparátom

16.05.2019 00:10

Od vydania modelu OnePlus 2 sa OnePlus pridŕža cyklu uvádzania noviniek dvakrát ročne. Na jar predstaví telefón s podstatnou aktualizáciou hardvéru a softvéru v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ...

Inovácie

Prvé dojmy: motorola one vision, špecialista na nočné fotky

15.05.2019 15:00

Motorola pokračuje v zavádzaní inovácií a prichádza s modelom one vision ktorý obsahuje svoj doteraz najmodernejší kamerový systém poháňaný umelou inteligenciou a  48 MP duálnym systémom zadných kamie ...

q

1 Comments

  1. problem vyrieseny reakcia na: Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov
    11.3.2019 08:03
    Konecne si uz nemusime robit starosti s tym co jeme za starcky. Raka chitis z telky alebo zo susedovej ak budes teda velky odporaca wireless. A iste sa aj vlade ulavi ze nemusi vyplacat dochodky, v 50tke skapes a vybavene, problem vyrieseny.
    Reagovať

ITAPA 2019

Videá

Cyber Central Malware Analysis Training


PC forum button