Image
11.3.2019 1 Comments

Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov

Holandský technologický blog Let's Go Digital priniesol správu, že podľa novej patentovej prihlášky podanej Svetovej organizácii pre duševné vlastníctvo Samsung pracuje na bezdrôtovom prenose energie vzduchom, ktorý by umožnil zavesiť televízor na stenu bez potreby káblov. Patent kórejskej spoločnosti, uverejnený 28. februára 2019, ukazuje bezdrôtový systém na prenos energie s tromi komponentmi.

Prvý z nich je bezdrôtový vysielač, ktorý by bol umiestnený v schránke uloženej v blízkosti podlahy, ktorá by bola zapojená do elektrickej zásuvky v stene, čím by sa skryli všetky káble a neboli by potrebné stavebné úpravy. Druhá časť je soundbar, ktorý zahŕňa okrem reproduktorového systému aj dve cievky, ktoré prijímajú magnetické vlny z vysielača na napájanie reproduktorov a časť elektrickej energie vysielajú do televízora. Tento transceiver vysiela energiu do tretieho prvku v systéme: solenoidnej cievky zabudovanej v spodnej časti televízora, ktorá má teoreticky dostatok wattov na napájanie panela displeja.

Prenos energie cez vzduch nie je futuristický sen. Na tohtoročnej výstave CES spoločnosť WattUp demonštrovala taký systém na napájanie PC typu all-in-one s dosahom približne 1 meter, ktorý dokáže vysielať vzduchom až 250 miliwattov.

Navyše technológia WattUp je dostatočne inteligentná na to, aby mohla napájať viacero zariadení v rovnakom čase, takže sa dá predpokladať, že budúci televízny systém Samsungu bude schopný nabíjať budúci smartfón Galaxy, umiestnený v blízkosti vysielača.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Nový typ pristávacieho zariadenia umožní dronom zosadnúť aj na strom

18.03.2019 00:20

Drony sú síce užitočné v mnohých smeroch, ale ich užitočnosť je obmedzená časom, ktorý môžu stráviť vo vzduchu, ako aj miestom, kde môžu pristáť. Vo všeobecnosti potrebujú na pristátie rovné miesto. ...

Inovácie

Ženevský autosalón - Škoda predstavila prototyp koncepcie elektrického SUV Vision iV

15.03.2019 00:10

Tento rok sa aspoň podľa vystavených exponátov na ženevskom autosalóne javil ako prelomový, čo sa týka nástupu elektromobility. Každý významnejší výrobca mal vo svojej expozícii minimálne jeden reálny ...

Inovácie

Skladacia Motorola bude mať údajne vonkajší sekundárny displej

12.03.2019 00:10

Už nejaký čas sa hovorí o skladacom telefóne značky Motorola, ktorý by mal véčkový dizajn ako rad Razr. Teraz web XDA-Developers priniesol o ňom niekoľko podrobností. V zloženom stave by mal mať telef ...

q

1 Comments

  1. problem vyrieseny reakcia na: Samsung chce televízor definitívne zbaviť všetkých káblov
    11.3.2019 08:03
    Konecne si uz nemusime robit starosti s tym co jeme za starcky. Raka chitis z telky alebo zo susedovej ak budes teda velky odporaca wireless. A iste sa aj vlade ulavi ze nemusi vyplacat dochodky, v 50tke skapes a vybavene, problem vyrieseny.
    Reagovať

SWIFT 5_032019

Videá

IT medzi paragrafmi


PC forum button