Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Samsung Galaxy Watch Active2 / Spoločník na šport aj na kávičku

0

Hodinky Galaxy Watch Active 2 prichádzajú vo svojej druhej verzii už pol roka po svojom predchodcovi. Samsung v podstate zachoval dizajn so sklíčkom mierne vystupujúcim nad zaoblený okraj a bez ovládacej lunety. Na potešenie tradičných používateľov tohto radu však pribudlo dotykové ovládanie s virtuálnou lunetou, takže môžete prstom krúžiť po okraji, akoby tam luneta bola. Inak je ovládanie zverené klasickým dotykovým gestám a dvojici tlačidiel.

Tak ako naznačuje názov hodiniek, sú určené pre aktívnych ľudí, ktorí športujú. Nezabudlo sa však ani na inteligentné funkcie, a tak budú výborným doplnkom k vášmu smartfónu. Hodinky sú vybavené bohatou konektivitou, ktorá obsahuje Wi-Fi, bluetooth, NFC a existuje aj verzia s e-SIM. Vstavaný je aj prijímač GPS, takže pri vašich športových aktivitách nebudete musieť nosiť so sebou mobil. Testovaná verzia e-SIM neobsahovala, napriek tomu po pripojení k smartfónu možno pomocou hodiniek telefonovať. To môže byť užitočné v situáciách, ak máte mobil napríklad v batohu a niekto vám volá. Reproduktor je pomerne výkonný a v bežnom prostredí na hovor postačuje. Galaxy Watch Active2 používa 1,4-palcový displej Super AMOLED s rozlíšením 360 × 360 pixelov, ktorý je výborne viditeľný aj na slnku. Veľkosť aj kvalita displeja sú veľmi dobre volené. Umožňujú režim Always on, keď zjednodušený ciferník trvale svieti zníženým jasom. Vo vnútorných a temnejších priestoroch to na odčítanie času bohato stačí. Zlepšená bola aj presnosť senzora GPS a senzora na meranie tepu. 

Okrem vynikajúcich smart funkcií a množstva doinštalovateľných aplikácií hodinky ponúkajú aj pokročilé fitnes funkcie. Predprogramovaných je až 39 rôznych druhov cvičení a hodinky vedia vašu aktivitu automaticky rozpoznať. Potešiteľné je, že sú vodotesné a môžete ich používať aj pri plávaní. Majú takzvaný vodný zámok, keď dôjde k dodatočnej ochrane proti vnikaniu vody a uzamkne sa dotykový displej. Po plávaní stačí podržaním prsta na sklíčku hodinky odomknúť a nechať prebehnúť procedúru na vypudenie vody.

Pri tréningoch si môžete priamo do hodiniek nahrať svoju obľúbenú hudbu a prehrávať si ju pomocou pripojených bluetoothových slúchadiel. Využiť však môžete aj aplikáciu Spotify. Vzhľadom na displej Super AMOLED poteší pomerne slušná výdrž, ktorá dosahuje 2 – 3 dni. Nabíjanie je bezdrôtové.

Na záver musím konštatovať, že sa mi hodinky veľmi páčili a považujem ich za jedny z najlepších, aké v súčasnosti môžete kúpiť. Nie je to však preto, že majú toľko funkcií a zvládnu veľa vecí, ale preto, že mi počas celého testu na nich nič neprekážalo. Všetko je skrátka vyladené a funguje veľmi dobre a to sa počíta. O ich kvalitách svedčí aj víťazstvo v testovaní dTest.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, odolná konštrukcia, množstvo funkcií, kvalitný displej, výdrž
- Nič podstatné

PARAMETRE:
• Displej Super AMOLED 1,4", doty­kový, kruhový, 360 × 360 bodov, procesor ­dvojjadrový s frekvenciou 1,15 GHz, RAM 768 MB, úložisko 4 GB, batéria 340 mAh, komunikácia bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS, Glonass, Beidou, Galileo, odolnosť IP68 + 5 ATM, rozmery 44,0 × 44,0 × 10,9 mm, hmotnosť 30 g

• Cena: 269 EUR za 40 mm verziu a 289 EUR za 44 mm verziu

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať