Samsung oficiálne predstavil Galaxy Flip Z so skladacím displejom

2

Samsung Electronics dnes v San Franciscu predstavil nový skladací smartfón Galaxy Z Flip. Displej s uhlopriečkou 6,7 palca sa v zloženom stave zmestí do každej dlane . Medzi ďalšie prednosti patrí originálna konštrukcia skrytého kĺbu a celkom nové, užívateľské rozhranie prispôsobené na mieru skladaciemu telefónu.

Galaxy Z Flip si so sebou môžete vziať všade, v zloženom stave nie je väčší ako bežná peňaženka. Vyzerá výborne a bez problémov sa zmestí do vrecka, kabelky alebo dlane. A potom ho otvoríte a uhlopriečka displeja sa skoro zdvojnásobí na 6,7 palca, teda 17 cm.  Ponuka farebných variantov, elegantné zaoblené rohy, robustný mechanizmus, ktorý v zatvorenej polohe pevne drží - Galaxy Z Flip si nepochybne získa pozornosť na prvý pohľad.

Galaxy Z Flip sa pýši displejom Infinity Flex s technológiou Ultra Thin Glass (UTG) z dielne spoločnosti Samsung. Vďaka tomu je príjemne tenký a vyzerá veľmi elegantne a exkluzívne. Vďaka originálnej konštrukcii takisto odpadol výrez a ďalšie rušivé prvky, užívatelia majú k dispozícii celú plochu s pomerom strán 21,9:9 - to Samsung doteraz neponúkol. 

Skladací smartfón je vybavený konštrukciou skrytého kĺbu, čo je skutočná perla moderného inžinierstva. Základom je technológia s dvoma vačkami, vyrobenými tak, aby bol smartfón v otvorenom aj zavretom stave dokonale stabilný a skladacia konštrukcia nebola na pohľad vôbec poznať. Galaxy Z Flip je pritom možné otvoriť prakticky v ľubovoľnom uhle, podobne ako notebooky. Okrem toho využíva systém skrytého kĺbu aj najnovšiu technológiu Samsungu založenú na nylonových vláknach, ktoré odpudzujú nečistoty a prach.

Keď Galaxy Z Flip rozložíte, drží tvar v akomkoľvek uhle. Tým pádom môžete fotografovať selfies aj s prostredím okolo seba alebo sa ponoriť do videochatov pomocou aplikácie Google Duo - a máte pritom voľné ruky. Zaujímavý je režim Flex vyvinutý  v spolupráci s Googlom. Keď prístroj stojí na nejakej ploche bez podpery, displej sa automaticky rozdelí na dve polovice, každá z nich má uhlopriečku 4 palce, teda 10,3 cm. Na hornej polovici si potom môžete prezerať fotografie, videá a ďalší obsah, dolná polovica slúži na ovládanie. Na hornom displeji si môžete napríklad púšťať klipy z YouTube  a na dolnom vyhľadávať ďalšie videá, čítať popisy alebo písať komentáre.

Galaxy Z Flip dokáže stáť bez opory, čo výrazne rozširuje užívateľské možnosti pri fotografovaní a natáčaní. Môžete napríklad ľahko zhotovovať skupinové snímky so samospúšťou alebo nočné zábery. Máte k dispozícii ľubovoľné uhly záberu a navyše voľné ruky, k fotografovaniu ani natáčaniu nepotrebujete žiadny statív. Po zotmení môžete bez blesku využiť špeciálny nočný režim fotoaparátu alebo točiť pôsobivé časozberné videá vďaka funkcii Night Hyperlapse. Stačí smartfón otvoriť a postaviť ho na stôl. V zavretom stave môžete rýchlo jednou rukou urobiť kvalitné selfie pomocou fotoaparátu na zadnej strane - na to nemusíte prístroj ani otvárať.

Je úplne jedno, či je Galaxy Z Flip zavretý, stojí na stole alebo je úplne otvorený - o hovor, správu alebo pripomienku z kalendára nikdy neprídete. V zavretom stave sa na displeji zobrazí dátum, čas a stav batérie . Hovor môžete prijať aj bez otvorenia smartfónu, aplikácie pre písanie správ sa spustia automaticky, akonáhle kliknete na upozornenie a otvoríte telefón.

V režime Multi-Active Window výborne funguje multitasking, stačí otvoriť lištu a preniesť na ňu aplikácie, ktoré chcete využiť. Na hornom displeji si môžete prečítať článok z módneho webu alebo blogu a dole rovno nájsť vyhliadnutý kúsok oblečenia v najbližšom obchode.

 

Z Flip je súčasťou série Galaxy a tým aj jej rozsiahleho ekosystému. Fotoaparát, displej, batéria, bezpečnostné prvky, to všetko je na najvyššej úrovni, a to isté platí pre špičkové služby ako Samsung Health, Samsung Pay, Samsung Knox atď.  Vďaka natáčaniu v 4K, funkcii Live Focus a stabilizátora si môžete vychutnať výbornú kvalitu videozáznamov . Galaxy Z Flip ponúka optimalizovaný duálny batériový systém, ktorý má vyšší výkon a pritom nezaberá viac priestoru. Umožňuje káblové aj bezdrôtové dobíjanie, k dispozícii je aj systém Wireless PowerShare , ktorý umožňuje bezdrôtovo dobíjať slúchadlá Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch alebo iný telefón. Technológia Samsung Knox chráni užívateľov a ich zariadenia na mnohých úrovniach od procesora po softvér, jej súčasťou sú mesačné a štvrťročné bezpečnostné aktualizácie. Užívateľom sú k dispozícii služby umožňujúce monitoring zdravotných a fitness funkcií pomocou Samsung Health a prístup k viac ako 5000 smart produktom z dielne Samsungu aj ďalších partnerov prostredníctvom systému SmartThings.

Model Galaxy Z Flip bude na Slovensku k dispozícii u vybraných predajcov elektroniky od 21. 2. K dispozícii bude v dvoch farebných prevedeniach: Čierna (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror). Zákazníci si môžu smartfón predobjednať už dnes od 20:30 hod do 20. 2. za odporúčanú maloobchodnú cenu 1 480 Eur. Kupujúci sa v prípade nákupu Galaxy Z Flip distribuovaného v SR spoločnosťou Samsung Electronics Czech and Slovak nemusia báť náhodného mechanického poškodenia displeja. Súčasťou kúpnej ceny smartfónu je totiž ročné poistenie, vďaka ktorému má zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur. (Bližšie informácie o spôsobe aktivácie poistenia a jeho podmienkach zákazník nájde na stránke www.samsung.com/sk/support/galaxy-premier-service).

Technické špecifikácie Samsung Galaxy Z Flip

 

Galaxy Z Flip
Displej 
Hlavný displej 
Uhlopriečka 6,7“ (17 cm) FHD+ Dynamic AMOLED (21,9:9) Infinity Flex Display
2636 x 1080
425 ppi 
* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku, bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.
Vonkajší displej 
1,1“(2,8 cm) Super AMOLED Display                                                                                                     
300 x 112
303 ppi
* Uhlopriečka meraná v plnom obdĺžniku, bez započítania zaoblených rohov. Skutočná obrazová plocha je menšia vzhľadom k zaobleným rohom a otvoru pre fotoaparát.
Rozmery a hmotnosť 
Zatvorený
73,6 x 87,4 x 17,3 mm (pant) - 15,4 mm (voľný koniec)
Otvorený
73,6 x 167,3 x 7,2 mm - 6,9 mm (displej)
*Do hrúbky Galaxy Z Flip v otvorenom stave sa nepočíta rám hlavného displeja.
Hmotnosť 
183 g
Fotoaparát 
Predný fotoaparát 
10 MPix Selfie Camera: f2,4 
Veľkosť pixelov: 1,22μm
FOV: 80˚
Zadný duálny fotoaparát 
12 MPix ultraširoký fotoaparát: f2,2
Veľkosť pixelov: 1,12μm
FOV: 123˚
12 MPix širokouhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, OIS, f1,8
Veľkosť pixelov: 1,4μm
FOV: 78˚
Stabilizátor pre zadný širokouhlý fotoaparát 
Až 8x digitálny zoom
Podpora HDR10+ 
Kontinuálne automatické ostrenie
Procesor 
7㎚ 64-bit Octa-Core 
※ 2.95GHz (max. rýchlosť) + 2.41GHz + 1.78GHz
Pamäť 
8 GB RAM a 256 GB vnútorný úložný priestor 
* Skutočná dostupná kapacita úložného priestoru závisí od predinštalovaných programov.
Batéria 
Duálna batéria 3300 mAh (typická hodnota) 
* Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Menovitá (minimálna) kapacita je 3200 mAh. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia pod.
Dobíjanie
Rýchle dobíjanie pomocou kábla alebo bezdrôtovej
wireless PowerShare
* Káblové dobíjanie je kompatibilné s QC2.0 a AFC. Bezdrôtové dobíjanie je kompatibilné s WPC
* Wireless PowerShare je obmedzené na telefóny Samsung alebo iné značky s WPC Qi, napr. Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5, a príslušenstvo ako Galaxy Watch Active, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active2, Galaxy Buds+ alebo Galaxy Buds. Nemusí fungovať s niektorým príslušenstvo, obalmi, modelmi iných značiek alebo niektorými nositeľnými zariadeniami Samsung. Môže mať vplyv na príjem signálu či dátové služby, záleží na prostredí v sieti.
Operačný systém 
Android 10
Siete  
Enhanced 2X2 MIMO, 5CA,
LTE Cat.16 až po 1.0 Gb/s Download
LTE Cat.13 až po 150 Mb/s Upload
až po 1.0 Gb/s Download / až po 150 Mb/s Upload
* Skutočná rýchlosť závisí od krajiny, operátora a prostredia.
Konektivita 
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz),VHT80 MU-MIMO,256QAM
Bluetooth® v 5.0 (LE až po 2Mb/s), ANT+, USB Type-C, NFC, Location (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)
* Pokrytie Galileo a Beida je obmedzené. Beida nie je v niektorých krajinách dostupná.
SIM karta 
1x eSIM a 1x Nano SIM
* SIM karty sa predávajú samostatne. Dostupnosť závisí od krajiny a operátora.
* eSIM vyžaduje bezdrôtový servisný plán, umožňuje aktiváciu tarifu bez fyzickej nano SIM karty. Dostupnosť ESIM závisí od krajiny a operátora. Zistite u operátora, či vašu tarifu e-sim podporuje.
Platby 
Samsung Pay (Link) 
Kreditné a debetné karty: podpora MST a/alebo NFC, Prepaid card, Global remittance, Transit, členské karty, darčekové kupóny, odmeny
* Dostupné vo vybraných krajinách. Vlastnosti sa môžu meniť podľa štátu a poskytovateľov.
Senzory
Kapacitný snímač odtlačkov prstov (na strane), akcelerometer, barometer, gyroskop, geomagnetické senzor, Hallov senzor (digitálny, analógový), senzor prítomnosti, RGB svetelný senzor
Autentifikácia
Blokovanie: obrazec, PIN, heslo
Biometrické blokovanie: odtlačok prsta, rozpoznávanie tváre
* Rozpoznávanie tváre funguje iba pri otvorenom telefóne pomocou predného fotoaparátu.
Audio
Mono reproduktor 
Priestorový zvuk pre Bluetooth a slúchadlá s podporou Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 
PCM: až 32 bit, DSD*: DSD64/128
 
Podporované formáty: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF
 
Bluetooth
Dual Audio: ku Galaxy Z Flip je možné pripojiť dve zariadenia s Bluetooth súčasne a prehrávať pomocou oboch zariadení súčasne.
 
Scalable Codec: vylepšené Bluetooth pripojenie pri interferencii signálu.
 
Nahrávanie
Kvalitu nahrávania vylepšuje mikrofón High AOP s minimalizáciou skreslenia v hlučných podmienkach.
* Prehrávanie DSD64 a DSD128 závisí od formátu súboru.
* Pri pripojení dvoch zariadení sa môže líšiť kvalita zvukového výstupu.
* Len pre niektoré typy príslušenstva značky Samsung alebo AKG.
* AOP: Acoustic Overload Point
Video
Podporované formáty:
MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 
Pripojenie k TV 
Bezdrôtový prenos: Smart View (prenos obrazu v rozlíšení 1080p a 
30 obr/s)
Zabezpečenie
Platforma Knox: monitoring a ochrana v reálnom čase.
Antivírus, prevencia malware (technológia McAfee)
Bezpečná zložka: zabezpečený priestor v zariadení pre aplikácie, fotografie, videá alebo súkromné súbory
* Dodávatelia antivírusových programov či softvéru pre ochranu pred malware sa môžu v jednotlivých krajinách líšiť.
Balenie
Galaxy Z Flip, dátový kábel, cestovný adaptér, špendlík, USB konektor (OTG), základný návod, kryt displeja, slúchadlá (USB Type-C) so zvukovou technológiou od AKG
* Skutočné súčasti balenia, vrátane krytu displeja, závisia na regióne alebo krajine a modelu. Farba balenia a krytu displeja sa môže meniť v závislosti na farbe modelu.
 

 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung galaxy Flip Z

2 komentáre

Dobrý deň, zdieľam to s radosťou, bol som zlomené srdce, pretože som môj penis bol veľmi malý, reakcia na: Samsung Galaxy Flip Z so skladacím displejom

18.7.2020 18:07
Dobrý deň, zdieľam to s radosťou, bol som zlomené srdce, pretože som môj penis bol veľmi malý, nie je pekné uspokojiť ženu, mal som toľko vzťahov odvolaný, pretože moja situácia, som použil toľko produktov, ktoré som našiel online, ale nikto mi nemohol ponúknuť pomoc som hľadal, Stále sa snažím, na jeden verný deň, keď som hľadal cez sieť som videl niekoľko poznámok o tomto špecialistovi s názvom Dr Subla a rozhodol som sa mu skúsiť, som zmluvne mu cez jeho WhatsApp telefónne číslo (+2349034287285) dal mi nejaké upokojujúce slová s jeho bylinné pilulky pre zväčšenie penisu do 1 týždňa používania lieku som začal cítiť rozšírenie môjho penisu, A teraz to len 2 týždne pomocou svojich produktov môj penis je asi 9 palcov (cca 23 cm) dlhšie a som tak šťastná, teraz môžem uspokojiť ženu rovnako. Ak ste taky prechádzajú týmito problémami, neváhajte kontaktovať; dr.sublatradictionhome@gmail.com alebo WhatsApp; +2349034287285
Reagovať

Dobrý deň, zdieľam to s radosťou, bol som zlomené srdce, pretože som môj penis bol veľmi malý, reakcia na: Samsung Galaxy Flip Z so skladacím displejom

18.7.2020 18:07
Dobrý deň, zdieľam to s radosťou, bol som zlomené srdce, pretože som môj penis bol veľmi malý, nie je pekné uspokojiť ženu, mal som toľko vzťahov odvolaný, pretože moja situácia, som použil toľko produktov, ktoré som našiel online, ale nikto mi nemohol ponúknuť pomoc som hľadal, Stále sa snažím, na jeden verný deň, keď som hľadal cez sieť som videl niekoľko poznámok o tomto špecialistovi s názvom Dr Subla a rozhodol som sa mu skúsiť, som zmluvne mu cez jeho WhatsApp telefónne číslo (+2349034287285) dal mi nejaké upokojujúce slová s jeho bylinné pilulky pre zväčšenie penisu do 1 týždňa používania lieku som začal cítiť rozšírenie môjho penisu, A teraz to len 2 týždne pomocou svojich produktov môj penis je asi 9 palcov (cca 23 cm) dlhšie a som tak šťastná, teraz môžem uspokojiť ženu rovnako. Ak ste taky prechádzajú týmito problémami, neváhajte kontaktovať; dr.sublatradictionhome@gmail.com alebo WhatsApp; +2349034287285
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať