Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

SK-NIC: COVID-19 láme rekordy domén a webov

Tlačové správy
0

Situácia ohľadom corona vírusu ovplyvňuje aj doménový svet. Weby na túto tému vznikajú ako huby po daždi a evidujeme to aj v náraste nových registrácií domén, ktoré priamo, alebo nepriamo reagujú na situáciu, ktorá postihla celý svet.

Od začiatku marca dosiaľ pribudlo už vyše 500 domén s koncovkou .sk, ktoré obsahujú slová: corona, korona, covid, virus, rusko, dezinfekcia a podobne.

„Okrem domén pre oficiálne weby s pomocou či informáciami, rôzni ľudia zareagovali na situáciu a zriaďujú online obchody s tovarom, službami, ktoré priamo, či nepriamo súvisia so vzniknutou situáciou. Evidujeme aj úsmevné domény „z recesie“ ako napr. mackorusko.sk.

Čo môžeme konštatovať je, že ľudia si uvedomujú, že reálny svet je prepojený s tým virtuálnym - jeden priestor pomáha tomu druhému. Pokiaľ sa to využije rozumne, virtuálne Slovensko sa môže posunúť vpred. Registrujeme výpadky kamenných obchodov či služieb, preto je tá správna doba na posilnenie nášho virtuálneho priestoru, aby sa stalo silnejším pilierom našej ekonomiky.

Aj z tohto dôvodu sme teraz pristúpili k úprave ceny za registráciu domén a spolu s partnermi sme ponúkli výrazné zľavy na vstup do virtuálneho sveta,“ povedal Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti SK-NIC, správcu najkrajšej doménovej koncovky .sk.

Pre jednoduchší vstup do virtuálneho sveta sme spolu s partnermi ponúkli akciu Žime naplno – žime virtuálne!, ktorá uľahčuje vstup do virtuálneho Slovenska. Akciu sme práve predĺžili až do konca apríla 2020 a sme pripravení aj ďalej reagovať podľa situácie!

A záverom zopár faktov:

Domény, ktoré boli zaregistrované od začiatku marca a snažia sa reagovať na situáciu a pomôcť s informovanosťou, sa najčastejšie vzťahujú k týmto slovám:

Corona, covid19, antibakterial, anticovid, antikoronavírus, ako sa nenakaziť, čistenie, dezinfekcia, prevencia, virtuálne učenie, školské úlohy a testy...

Domény, ktoré reagujú na vzniknutú situáciu, chcú pomôcť alebo presúvajú biznis z reálneho sveta do virtuálneho, sú spojené so slovami:

Rúško, bavlnené rúško, ochrana tváre, respirátory, čistenie, corona test, korona, corona, donáška jedla + názvy obcí a miest, covid testy, rúška, rozvoz tovarov a nákupov, nosenie rúška, pomoc rodičom, dôchodcom, alebo susedom, výroba rúšok a podobne.

Domény, ktoré môžu vyvolať úsmev na tvári:

Mackorusko.sk, hladamruska.sk, nositruskoniejehanba.sk, nechodvon.sk, paradneruska.sk, zlybacil.sk, vkarantene.sk a podobne.

Pre lepšie utvorenie si obrazu pripájame aj zoznam relevantných domén, zaregistrovaných v prvých troch týždňoch marca.

Obdobnú situáciu evidujú prakticky všetci európski registrátori. Môžeme skonštatovať, že v súčasnosti je v rámci európskych domén najvyššej úrovne evidovaných viac ako 15.000 registrácií k téme COVID-19 a denne pribúdajú.

SK-NIC, a.s.

Všetky autorove články
SK-NIC domena .sk covid19 internet web

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať