Image
10.1.2019 0 Comments

Recenzia: Trust GXT 144 REXX - Vertikálna herná myš

Hardvér pre hráčov je v podstate samostatný svet. Ide však hlavne o veľký biznis, a preto nie je zvláštne, že vybavenie pre hráčov nájdete v ponuke takmer všetkých firiem, ktoré sa hardvérovými komponentmi zaoberajú. Je to výhoda hlavne pre používateľov, pretože vďaka tomu je na trhu na výber veľké množstvo komponentov v najrôznejších cenových hladinách.

Nám sa tentoraz dostala do ruky veľmi zaujímavá herná myš so špecifickým vertikálnym dizajnom. Ide o horúcu novinku firmy Trust, model GXT 144 REXX. Myš zaujme na prvý pohľad veľmi netradičným tvarom, ktorý umožňuje jej držanie vo vertikálnej polohe pod uhlom asi 30°. Podľa výrobcu ide o ergonomické usporiadanie, ktoré zabraňuje namáhaniu ruky a ramien tak, že uvedie celú pažu aj zápästie do prirodzenej polohy.

Myš je vybavená optickým herným senzorom x-art PMW3325DB s rozlíšením až 10 000 dpi. Má ergonomický úchop na stabilné a pevné držanie a 6 programovateľných tlačidiel na tele. Výrobca garantuje maximálnu rýchlosť 100 palcov za sekundu s akceleráciou 20G. Keďže ide o herný hardvér, nemôže chýbať podsvietenie RGB s možnosťou nastavenia niektorej zo 16,8 milióna farieb.

K myši si možno stiahnuť ovládací softvér, ktorý umožňuje nastavenie programovateľných tlačidiel, makier a, pochopiteľne, ovládanie svetelných efektov. Na vrchnej strane sa nachádza tlačidlo na rýchle prepínanie rozlíšenia snímača, ktoré je dostupné v rozsahu od 250 do 10 000 dpi. Technológia myši je optická. Na pripojenie slúži kábel USB štandardu USB 2.0. Kábel je opletaný, takže je lepšie chránený pred zamotaním a poškodením. 

Najväčšou otázkou asi bude, ako sa s myšou pracuje. Ide totiž o vôbec prvú myš takejto koncepcie, ktorá sa dá kúpiť na trhu, a preto aj na prácu s ňou si budete musieť trocha zvykať. Predsa len väčšina používateľov je zvyknutá na prácu s bežnými myšami, kde máte vlastne ruku otočenú smerom dole.

Ergonómia myši je vcelku zaujímavá, dobre sa drží, ale zdalo sa mi, že je troška priveľká. Uvítal by som trocha menšie rozmery. Poloha tlačidiel aj kolieska je veľmi dobre zvolená, sú presne tam, kde by ste ich očakávali. Trošku nižšie by mohli byť tlačidlá na palec, ale to môže byť iba môj dojem. Myš vyžaduje predsa len trocha cviku, kým si na ňu zvyknete, ale keď som s ňou chvíľu robil, v podstate som ani nepocítil, že robím s inou myšou.

Dodávaná aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť zo stránok výrobcu, umožňuje pomerne široké nastavenia, môžete si tu nakonfigurovať 6 programovateľných tlačidiel, rôzne makrá a môžete si, samozrejme, meniť farebné efekty podsvietenia. To bude pre hráčov asi najdôležitejšia funkcia tejto myši. Nemenej dôležitá je aj reakcia, ktorá je v tomto prípade naozaj na vynikajúcej úrovni a musel som vlastne znižovať citlivosť, aby som sa dostal na bežné pracovné rozlíšenie.

Pre hráčov sú rozhodujúce niekedy naozaj presné nastavenia a táto myš to umožňuje. Pohyby s ňou sú veľmi rýchle, bez akéhokoľvek zaváhania a takisto veľmi dobrá je práca tlačidiel. Myslím si, že myš v tomto ohľade bez problémov vyhovie každému hráčovi. Páčil sa mi kvalitný opletaný káblik. Cenovo sa tento model medzi hráčskymi zariadeniami radí skôr do nižšej kategórie, čo je však podľa mňa vcelku dobre. Dáva tým možnosť viacerým používateľom, aby ju mohli vyskúšať.

Verdikt: Herná myš so zaujímavým vertikálnym dizajnom, ktorý znižuje namáhanie ruky.

Technické špecifikácie:
Maximálna frekvencia: 1000 Hz
Maximálne rozlíšenie: 10 000 DPI
Programovateľné tlačidlá: 6
Dĺžka kábla: 1,8 m
Hmotnosť bez kábla: 98 g

+ Ergonomický dizajn, plná programovateľnosť, presná a rýchla reakcia, podsvietenie RGB
- Trochu priveľká

Hodnotenie celkovo: 85 %

Cena:  37 EUR

Zapožičal: Trust

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Recenzie 2

Recenzia: Samsung QE65Q90R - Vlajkový QLED s brilantným obrazom

25.06.2019 00:00

Produktová rodina nových QLED televízorov od Samsungu Q90R zahŕňa viac modelov. Ako vyplýva z číselného označenia, na testovanie som mal k dispozícii model s uhlopriečkou obrazovky 65 palcov. Koncepci ...

Recenzie

MSI GTX 1650 Gaming X: Tichá a hlavne úsporná grafika

20.06.2019 13:05

NVIDIA v rýchlom tempe vydáva jednu grafickú kartu za druhou. Najčerstvejšia GTX 1650 však zostane nejaký čas na dne low-endu a bude najlacnejším modelom v ponuke „zelených“. Na rozdiel od GTX 1660 a ...

Recenzie

MSI Infinite S: Malý počítač na veľké akcie

20.06.2019 12:58

O tom, že i herné desktopy môžu byť spratné zariadenia, sem-tam píšeme. A extra priestor na miniaturizáciu je najmä pri hotových návrhoch na mieru, ako je i koncept Infinity S. Ten má objem iba desať ...

q

Žiadne komentáre

SWAN_062019

Videá