Image
2.5.2019 0 Comments

Recenzia: RoboTrex H11 Vision - Vysáva aj umýva podlahy

Robotický vysávač RoboTrex H11 Vision strednej triedy má dva vymeniteľné zásobníky. Jeden je vybavený filtrom Hepa a slúži na klasické vysávanie. Pri mokrom čistení sa vymení za modul na vodu, na ktorý sa pripevní podložka z mikrovlákna. Jej výhoda je v tom, že sa po skončení dá vyprať v práčke. Čo sa týka vysávania pomocou centrálnej turbokefy a dvoch bočných kief, úroveň čistenia je dostatočná, nemala som k nej zásadné výhrady.

Vysávanie sa uskutočňuje v dvoch režimoch: ECO alebo MAX. Vysávač si poradil aj s kúskami blata alebo obalu z cukríka pomocou zosilnenej funkcie MAX, ktorú som si navolila na diaľkovom ovládaní. Počas mokrého čistenia však občas nerovnomerne zostalo na dlážke priveľa vody po čistení. 

Pohyb v priestore pomáha vysávaču zvládať vstavaná kamera a navigácia, veľké gumené kolesá bez problémov prekonávajú nerovnosti, napríklad prechod medzi kobercom a parketami. Nabíjacie šnúry pod stolom však predstavujú zákernú prekážku, do ktorej sa zamotali rotujúce kefy vysávača. Pred pádom zo schodov ho chráni trojica snímačov, pred nárazmi do nábytku ďalších deväť snímačov.

Systém navigácie umožní prístroju sledovať trasu, ktorú prešiel, a po skončení sa vrátiť do nabíjacej základne. Tu som zaznamenala jeho slabšie miesto – z desiatich pokusov nasunúť sa na nabíjaciu základňu mal sedemkrát problém hneď trafiť nabíjacie konektory a ustáliť sa, hoci ich mal rovno pred sebou. Stále hľadal správnu polohu, ako keď nemotorné mača hľadá zdroj potravy na matkinom bruchu.

Na jedno nabitie vydrží vysávač v činnosti 120 minút, čo je slušný výkon. Poháňa ho motor BLDC, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou a tichým chodom, takže počas vysávania nevyrušoval. 

Verdikt: Kombinovaný prístroj RoboTrex H11 Vision poskytuje pri udržiavaní čistoty v suchej aj mokrej verzii uspokojivé výsledky. 

+ Výkon, samostatná činnosť, plánovanie, suché aj mokré čistenie, vymeniteľná batéria
- Občasnéproblematické nasúvanie sa na nabíjaciu základňu

Cena: 307 EUR

Parametre: 
Napájací zdroj: 230 V, motor: 22 W BLDC, hlučnosť: 59 dB,filter: HEPA, mopovacia veľkosť XXL, batéria: Li-ion s kapacitou 2600 mAh, priemer 310 mm, výška 72 mm, hmotnosť 2,5 kg, objem nádoby na prach/vodu: 0,3 l

Hodnotenie:
Dizajn: 90 %
Výkon: 83 %
Efektivita čistenia: 87 %

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Recenzie

Recenzia: Spoločník na cesty: Panasonic RP HTX90N

02.08.2019 09:35

Spoločnosť Panasonic má v portfóliu viacero typov slúchadiel, miniatúrnych do uší aj veľkých uzatvorených. Testovaná novinka patrí medzi druhé menované a nahrádza starší model HTX80B. Dizajn zostáva v ...

Recenzie

Arctic Z2-3D / Keď pôvodné stojany nestačia

15.07.2019 10:23

Možnosti polohovania monitorov LCD bývajú viac či menej obmedzené. Tak ako ich kúpite, v lepšom prípade zvládnu zmenu výšky a pretočenie na vertikálne zobrazenie. Mnohé však končia iba pri miernom nak ...

Recenzie

Recenzia: DJI Mavic 2 Pro + Smart Controller / Filmujte ako profesionál

01.08.2019 00:00

Spoločnosť DJI sa počas niekoľkých rokov prepracovala na špičku vo výrobe dronov a stabilizátorov obrazu a v súčasnosti jej sortiment uspokojí širokú škálu používateľov od začiatočníkov až po filmové ...

q

Žiadne komentáre

eFocus_2019

Videá