Image
16.10.2019 0 Comments

Razer predstavil prvú optickú klávesnicu pre notebook na svete

V týchto dňoch Razer uviedol na trh novú iteráciu svojho herného notebooku Blade 15 Advanced s niekoľkými zlepšeniami. Najvýraznejší rozdiel oproti predchodcovi vydanému začiatkom tohto roka je nová klávesnica, ktorá sa pri registrácii vstupov spolieha na svetelné senzory namiesto fyzických spínačov. Klávesy majú dráhu hlbšiu o 50 % (1,7 mm).

Hráčov to možno znepokojí, pretože hlbšia dráha by mohla viesť k vyššej miere chybovosti pri registrácii rýchlych stlačení klávesov. Razer to chce zmierniť dvoma spôsobmi. Po prvé, klávesy majú 1 mm aktivačný bod, vyžadujú teda iba stlačenie o niečo viac ako do polovice, aby boli rozpoznané.

Navyše Razer implementoval do každého klávesu optické spínače (to znamená, že sa na registráciu vstupov namiesto tradičného fyzického kontaktu využíva svetlo), čo by malo viesť k rýchlejšiemu a presnejšiemu rozpoznaniu každého stlačenia klávesu. Rozloženie klávesnice zostalo rovnaké ako pri poslednom modeli, šípka nahor je stále naľavo od pravého klávesu shift.

Klávesnica obsahuje aj N-Key Rollover (NKRO) s anti-ghostingom, keď rýchlo stlačíte viac klávesov. Razer tvrdí, že v roku 2020 ponúkne viac konfigurácií svojho notebooku, no dnes je k dispozícii iba jedna, ktorá v USA stojí 2649 dolárov.

Notebook je vybavený 15,6-palcovým displejom s rozlíšením full HD (1080p), s pomerom strán 16:9 a obnovovacou frekvenciou 240 Hz. Obsahuje šesťjadrový procesor Intel Core  i7-9750H, GPU NVIDIA GeForce RTX 2070, 16 GB RAM DDR4 a 512 GB úložisko SSD.

Zdroj: theverge.compress.razer.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

OpenAI napriek obavám o zneužitie zverejnil svoj generátor textu s neuveriteľnými schopnosťami

08.11.2019 00:10

Možno si ešte spomínate na textový generátor neziskovej spoločnosti OpenAI s označením GPT2. Pred istým časom spoločnosť uviedla, že nesprístupní svoj nový model AI pre obavy o jeho škodlivé použitie ...

Inovácie

Zistite, aký je pohľad CZ/SK expertov na novinky vo svete Java

07.11.2019 15:03

Zrýchlená doba sa premietla aj do vývoja nových verzií Javy, ktorý sa značne zdynamizoval. Ak kedysi medzi dvomi verziami ubehli aj tri roky, dnes sú vydané dve do roka. Realita je potom taká, že vonk ...

Inovácie

Konica Minolta otvorila európsky showroom priemyselnej tlače v Bratislave

07.11.2019 00:10

Japonský koncern Konica Minolta otvoril na Slovensku celosvetovo najmodernejší showroom so zameraním na všetky svoje hlavné technológie industriálnej tlače. Na ploche 480 m² tak vznikol jedinečný unik ...

Žiadne komentáre

ITAPA_2019

Videá