Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

Technológie
0

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných kamier a vybavenia.

Q4 Security si pre svoje projekty vyberá bezpečnostné kamery Panasonic na základe dlhodobých skúseností s ich spoľahlivosťou, robustnosťou riešenia, odolnosti v náročných klimatických podmienkach ale aj vďaka vysokej kvalite obrazu aj za extrémnych svetelných podmienok a vysokému stupňu zabezpečenia prenosu. Panasonic ponúka ucelené bezpečnostné riešenia s celým radom technológií špeciálne vyvinutých pre účely zvýšenia bezpečnosti verejných  aj súkromných priestorov. Tie okrem zvýšenia kvality záznamu, tiež reagujú na zvyšujúce sa nároky na zabezpečenie systému, ako aj meniace sa legislatívne požiadavky na použitie a využívanie obrazového záznamu.

V kamerách je využívané viacero systémov na podporu zobrazovania pričom výrobca využíva svoje bohaté skúsenosti z vývoja televíznych diaľkovo ovládaných PTZ kamerových systémov. Najväčšou výzvou sú pre kamery meniace sa svetelné a poveternostné podmienky. Režim Intelligent Auto (iA) automaticky nastavuje parametre pre dosiahnutie čitateľného obrazu v rôznych podmienkach. S využitím plne automatickej uzávierky a clony, dokáže kompenzovať protisvetlo až na úrovni 144 dB. Vďaka technológiám Color Night Vision a stabilizácii obrazu dostane užívateľ aj pri 40-násobnom priblížení zreteľný a čitateľný obraz aj v noci. Vďaka tomu je napríklad možné prečítať ŠPZ vozidla, ktorá je osvetlená prudkým svetlom za ním idúceho auta a ktorá by bola pri použití bežnej kamery viditeľná len ako jasný biely obdĺžnik.

S kamerami Panasonic je možné vďaka vysokému dynamickému rozsahu a pokročilým algoritmom spracovania obrazu možné značku bez problémov prečítať. Farby dokáže kamera reprodukovať už pri osvetlení 0,6 luxu. To je dôležité práve pri použití v podmienkach mestskej či štátnej polície, kedy je potrebné v prípade incidentu v reálnom čase identifikovať farbu oblečenia páchateľa alebo kradnutého či hľadaného vozidla. Rovnako si kamera vie poradiť aj v dynamických scénach, ako je napríklad vstup človeka z preslnenej ulice dovnútra budovy. Vďaka svetlu na pozadí scény takejto situácii ľudské oko nedokáže rozpoznať tvár, čo však pre kameru nie je problém. V úplnej tme je možné využiť kamery osadené infračerveným prísvitom /IR LED diódou / diódami. Sklo kamery obsahuje špeciálnu povrchovú úpravu Clear Sight Coating ktorá odpudzuje vodu a nečistoty a výrobca udáva jej životnosť až na 7 rokov. To umožňuje podstatne znížiť náklady na pravidelnú údržbu a zabezpečuje trvale kvalitný obraz.  Doplnkový softvér i-PRO management upravuje obraz tak aby bola zabezpečená dostatočný viditeľnosť aj v hmlistom počasí.

Kamery umožňujú pomocou dodatočného softvéru i-VMD aj pokročilú analýzu obrazu čím uľahčujú operátorovi identifikovať neštandardné situácie a upozorniť ho na ne. Môže ísť o narušenie, pri vstupe osoby alebo nežiadúceho objektu (napr. auto, motocykel). Tiež môže ísť o upozornenie na osobu zdržiavajúcu sa dlhšiu dobu vo vymedzenej oblasti, detekciu osôb alebo áut smerujúcich nesprávnym smerom. Alebo tiež o manipuláciu s inventárom (stráženým objektom), napríklad ak dôjde k posprejovaniu kamery. Môže sa jednať aj o detekciu objektu, ktorý pribudol do záberu, ako je odložená batožina, alebo naopak jeho odstránenie (napr. krádež obrazu). Taktiež je možné nastaviť upozornenie na prekročenie virtuálnej hranice v sledovanom priestore.

V prípade potreby identifikácie osôb, ponúka Panasonic riešenie FacePro, ktoré patrí medzi najvýkonnejšie systémy na trhu. Okrem vysokého výkonu, vďaka ktorému je schopné do 1 sekundy porovnať danú osobu s 30 000 uloženými záznamami v databáze a počas 3 sekúnd ju vyhľadať medzi 5 miliónmi záznamov, ponúka pokročilé algoritmy pre detekciu na základe vplyvu veku, čiastočného zakrytia tváre (slnečné okuliare) alebo odvrátenej tváre.  Systém je tak ideálny pre zachytenie nežiadúcich osôb ako vo verejnej doprave (letiská, stanice), ako aj v komerčnej sfére (štadióny, obchodné centrá), kde môže slúžiť na identifikáciu problémových fanúšikov alebo zlodejov.

Kamery však využívajú aj množstvo technológií zabezpečujúcich kvalitu záznamu pri zachovaní minimálnych nárokov na úložný priestor. Okrem novej kompresie H.265 využíva systém Smart Coding Technology, teda technológiu inteligentného kódovania pri ktorej sú napríklad tváre a záujmové oblasti záberu kódované vo vysokej kvalite, zatiaľ čo nepodstatné časti scény sú komprimované nižšou kvalitou. Dochádza tak k úspore až 75 % záznamovej kapacity. Rovnako časti záznamu s malým pohybom kódované v nízkej kvalite.

Všetky kamery tiež majú možnosť šifrovanej komunikácie, takže aj pri pripojení cez internet, prípadný útočník získa iba zašifrovaný, nečitateľný stream.Spoločnosť Q4 Security pri realizácii projektov samozrejme postupuje podľa aktuálnych legislatívnych podmienok aby bola zabezpečená maximálna bezpečnosť a ochrana osobných údajov.

Viac informácií sa dozviete vo vloženom videu.

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať