Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

0

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia hovoria, že bude pasovať na 95 % smartfónov a poskytne vám zážitok z dvoch obrazoviek za cenu okolo 120 eur. Pripevnenie CastAway k telefónu je rovnako jednoduché ako nasunutie puzdra.

Druhá obrazovka je pripojená magnetmi a prichytáva sa na bok telefónu. Takto vzniknuté zariadenie budete môcť držať ako knihu, otočiť na šírku a dokonca aj úplne zavrieť. Celý systém funguje ako malý prenosný počítač podobný knihe, ale aj ako dve samostatné zariadenia, keďže druhá obrazovka má samostatnú batériu. CastAway je vybavený 1,5 GHz procesorom a 5,8 alebo 6,3-palcovým displejom. Nabíja sa prostredníctvom jedného z dvoch portov USB-C a má výdrž batérie podobnú výdrži priemerného smartfónu.

CastAway využíva Chromium, odľahčený operačný systém podobný ChromeOS, ktorý sa nachádza na chromebookoch. Úspech tohto projektu bude závisieť od softvéru MultiTask+, ktorý spojí obe zariadenia a umožní im komunikovať prostredníctvom šifrovaného kanála Wi-Fi. CastAway by mal podporovať iOS aj Android. Snímky CastAway ukazujú množstvo dostupných variantov – kožený, z lešteného kovu, tkaniny a plastu. Dodávky by sa mali začať v máji 2020.

Zdroj: digitaltrends.com.

 

Redakcie

Všetky autorove články
smartfon displej dizajn inovácie Android iOS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať