Video: Preteky dvoch Tesiel – jednej v premávke, druhej v podzemnom tuneli

Technológie
2

V roku 2016 prišiel Elon Musk s myšlienkou rýchlejšej dopravy v rušných mestách – v podzemí. Čoskoro jeho firma Boring Company začala s budovaním podzemných tunelov, ktoré sú dostatočne široké na to, aby nimi mohlo jazdiť auto.

Teraz Boring Company otestovala Muskovu pôvodnú myšlienku pretekom dvoch áut Tesla – jedného jazdiaceho v bežnej mestskej premávke a druhého v testovacom tuneli spoločnosti v Hawthorne v Kalifornii. Výsledok si môžete pozrieť vo videu.

Ako vidieť, podzemná Tesla dosiahne svoj cieľ asi za jeden a pol minúty. Druhej trvá viac ako štyri a pol minúty, kým dorazí na to isté miesto. 

Vo videu nevidieť nijakú platformu na kolesách, aká bola plánovaná v pôvodnom návrhu. Muskova spoločnosť v týchto dňoch získala prvú obchodnú zmluvu na výstavbu dvoch tunelov na prepojenie štyroch sál Kongresového centra v Las Vegas s termínom dokončenia v januári 2021.

Zdroj: mashable.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla elektro auto doprava vykon

2 komentáre

:D reakcia na: Video: Preteky dvoch Tesiel – jednej v premávke, druhej v podzemnom tunely

5.6.2019 17:06
och. porovnavaju niekolko veci co sa neda porovnat. Co ak na tom zdvihacom zariadeni dojde elektrika? Co ked elektrika neosvieti tunel? Co ked bude buracka v tunele? Je jasne, ze tunel nebude spajat vsetky body. Cize k tunelu sa bude musiet dostat. Ako vidno, tak neviem ci zobrazenie na palubke bolo v milach, alebo km. Aj ked to bolo v km, tak to bolo rychle a riadil zrejme robot.

riadny reakcia na: Video: Preteky dvoch Tesiel – jednej v premávke, druhej v podzemnom tunely

4.6.2019 18:06
nezmysel. Toto bude taky fail ako hyperloop. Este horsie. Staci si precitat komentare pod YT videom...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať