Image
7.6.2019 0 Comments

Pre prístup na vzdialený počítač už teraz stačí len prehliadač Chrome

Ako už názov napovedá, Chrome Remote Desktop (Vzdialená plocha Chrome) umožňuje na dialku ovládať iný počítač. S uvedením verzie prehliadača Chrome 75 Google oznámil, že Chrome Remote Desktop je k dispozícii na webe.

Primárny spôsob interakcie s Chrome Remote Desktop je teraz cez jednoduchú webovú stránku. V časti Remote Access (Vzdialený prístup) môžu tí, ktorí potrebujú pomoc, nastaviť nástroj a vygenerovať „prístupový kód“, ktorý bude váš vzdielaný pomocník používať na prihlásenie.

Osoby poskytujúce pomoc môžu navštíviť kartu Remote Support (Vzdialená podpora), zadať tento kód a pokračovať v interakcii s počítačom inej osoby v okne prehliadača.

V minulosti si museli obe strany stiahnuť aplikáciu z webového obchodu Chrome, aby mohli tento proces spustiť. Bolo treba pracovať s veľmi starým rozhraním, súčasná alternatíva je oveľa priamejšia a modernejšia. Nový webový portál však nenahrádza aplikáciu Remote Desktop Host pre systém Mac alebo Windows na nastavenie vzdialeného prístupu.

V starej aplikácii Chrome sa objavuje banner upozorňujúci používateľov, aby prešli na webovú lokalitu, ktorá má nové funkcie, ako je zlepšená podpora viacerých monitorov. Webová stránka obsahuje aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožnia prístup k stolovému počítaču počas používania mobilu. Google ukončí podporu aplikácie Vzdialená plocha Chrome 30. júna.

Zdroj: Google 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

23.08.2019 00:55

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakt ...

Inovácie 1

Google po prvýkrát od roku 2014 redizajnoval značku Android. A nebude už používať názvy sladkostí

23.08.2019 00:50

Google predstavil novú tvár značky Android. Je to jej tretí oficiálny dizajn odvtedy, čo patrí Googlu, a prvá zmena od roku 2014. Nápis Android dostáva novú farebnú paletu a oficiálne logo bude namies ...

Inovácie 1

Volocopter odhaľuje svoje prvé komerčné lietadlo, vzdušné taxi VeloCity

22.08.2019 00:10

Nemecký startup Volocopter robí ďalší kľúčový krok v oblasti taxislužieb - založených na elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadlách - keď odhalil svoje prvé lietadlo určené na sku ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá