Image
7.6.2019 0 Comments

Pre prístup na vzdialený počítač už teraz stačí len prehliadač Chrome

Ako už názov napovedá, Chrome Remote Desktop (Vzdialená plocha Chrome) umožňuje na dialku ovládať iný počítač. S uvedením verzie prehliadača Chrome 75 Google oznámil, že Chrome Remote Desktop je k dispozícii na webe.

Primárny spôsob interakcie s Chrome Remote Desktop je teraz cez jednoduchú webovú stránku. V časti Remote Access (Vzdialený prístup) môžu tí, ktorí potrebujú pomoc, nastaviť nástroj a vygenerovať „prístupový kód“, ktorý bude váš vzdielaný pomocník používať na prihlásenie.

Osoby poskytujúce pomoc môžu navštíviť kartu Remote Support (Vzdialená podpora), zadať tento kód a pokračovať v interakcii s počítačom inej osoby v okne prehliadača.

V minulosti si museli obe strany stiahnuť aplikáciu z webového obchodu Chrome, aby mohli tento proces spustiť. Bolo treba pracovať s veľmi starým rozhraním, súčasná alternatíva je oveľa priamejšia a modernejšia. Nový webový portál však nenahrádza aplikáciu Remote Desktop Host pre systém Mac alebo Windows na nastavenie vzdialeného prístupu.

V starej aplikácii Chrome sa objavuje banner upozorňujúci používateľov, aby prešli na webovú lokalitu, ktorá má nové funkcie, ako je zlepšená podpora viacerých monitorov. Webová stránka obsahuje aplikácie pre Android a iOS, ktoré vám umožnia prístup k stolovému počítaču počas používania mobilu. Google ukončí podporu aplikácie Vzdialená plocha Chrome 30. júna.

Zdroj: Google 

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie 1

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

14.06.2019 00:20

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch ...

Inovácie

Asseco ukázalo, ako budeme v blízkej budúcnosti s bankami komunikovať hlasom

14.06.2019 00:09

Popularita hlasových služieb bude aj naďalej rásť predovšetkým u mladších ľudí, ktorí sa práve dostávajú, alebo onedlho dostanú do ekonomicky aktívneho veku. Podľa výsledkov prieskumov v súčasnosti sa ...

Inovácie

Radar, ktorý vás bude namiesto kamery sledovať vo vašom aute

14.06.2019 00:10

Izraelská spoločnosť Vayyar Imaging tvrdí, že má radarový čip, ktorý môže vytvoriť trojrozmerný pohľad na to, čo sa deje v aute, ale aj mimo neho. V súčasnosti sa však sústreďuje na zobrazenie kabíny ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button