Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Používatelia WhatsAppu sú vyzývaní, aby prešli na Signal alebo Skype

Bezpečnosť
4

Služba na zasielanie správ WhatsApp, ktorú vlastní Facebook, si vyslúžila veľkú kritiku po tom, čo dvom miliardám svojich používateľov oznámila, že na to, aby ju mohli používať naďalej, musia súhlasiť so zdieľaním svojich údajov so sociálnou sieťou. Tieto údaje zahŕňajú telefónne čísla, IP adresy, informácie o prehliadači, úroveň nabitia batérie a pod. Tí, ktorí do 8. februára neprijmú upravené pravidlá ochrany osobných údajov, už nebudú môcť aplikáciu používať. Ohlásenie tejto zmeny vyvolalo na sociálnych sieťach vlnu sťažností. Zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk vyzval cez Twitter používateľov aby prešli na Signal. Správu potom tweetoval CEO Twitteru Jack Dorsey.

Ako vyplýva z údajov webu Sensor Tower, po zverejnení tohto tweetu si Signal z App Store a Google Play stiahlo viac ako množstvo ľudí, čo spôsobilo dočasné zlyhanie služby. Svoju polievočku si prihrial aj Microsoft, ktorý vyzval používateľov WhatsApp, aby si namiesto neho stiahli Skype. V tweete zverejnenom na oficiálnom účte Skype na Twitteri uviedol: „Skype rešpektuje vaše súkromie. Zaviazali sme sa, že vaše osobné údaje uchováme v súkromí a nebudeme ich predávať tretím stranám.“

Zdroj: forbes.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

.......................... reakcia na: Používatelia WhatsAppu sú vyzývaní, aby prešli na Signal alebo Skype

15.1.2021 18:01
Tak to je iny vtip, Skype odkedy ma v rukach MS tak co sa tyka sledovania je najhorsi, cisty spyware, horsie ako Messenger :)
Reagovať

Skype, ten čo odpočúvajú? reakcia na: Používatelia WhatsAppu sú vyzývaní, aby prešli na Signal alebo Skype

14.1.2021 15:01
Ak si dobre pamätám, tak prvé čo Microsoft spravil, keď kúpil Skype, tak pár dní potom si dali patentovať algoritmus na jeho odpočúvanie, takže by som softvéru Skype moc neveril.
Reagovať

RE: Skype, ten čo odpočúvajú? reakcia na: Skype, ten čo odpočúvajú?

14.1.2021 18:01
hééj? ale keď máš kontroléry a baseband procesor na jednej zbernici môžeš odpočúvať každý stroj, nie? ako zlomili šifrovanú thrému? tak, nie? podľa mňa to máš takmer jedno, odpočúvať ťa môže hocikto, kto je technicky zdatný. viem takých je málo, ale predsa sa to dá ;-)
Reagovať

RE: RE: Skype, ten čo odpočúvajú? reakcia na: RE: Skype, ten čo odpočúvajú?

19.1.2021 12:01
kedy zlomili sifrovanu thremu ???
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať