Image
29.5.2019 0 Comments

Otvorenie Experience Lab

Druhá najväčšia IT firma na Slovensku - T-Systems Slovakia, ktorá patrí do globálnej skupiny Deutsche Telekom AG predstavila v Košiciach Experience Lab. Spája nové startup centrum s priestorom pre voľnočasové aktivity. 

Vytvorením Experience Labu chceme podporiť našu firemnú iniciatívu, ktorá vyústila do založenia startup centra. Okrem toho bude lab priestorom prvého kontaktu s novými členmi tímov. Chceme ním podporiť aj aktivity komunity v rámci spoločnosti – bude dejiskom meetupov, workshopov či školení, rovnako bude využívané aj budúcimi IT-čkármi, ktorých školíme aj v našom centre duálneho vzdelávania,“ priblížil Juraj Probala, vedúci Marketingu, PR a komunikácie spoločnosti.

Vznik startup centra podporil úspech interaktívnej aplikácie pre ľudí so zrakovým znevýhodnením a tiež myšlienka podporiť mladých pracovníkov so skvelými nápadmi. 

"Innovlab je startupové centrum, ktoré vzniklo začiatkom roka 2019. Našim cieľom je podporovať startupový ekosystém v regióne a podporovať nápady, ktoré zvýšia kvalitu života. Sme radi, že Innovlab bude využívať priestory Experience Labu, ktorý ie je priamo vo firemných priestoroch a tým pádom ho budú môcť ľahšie navštevovať aj externí spolupracovníci," hovorí Peter Breyl, projektový manažér startupového centra.

Priestor pre voľnočasové aktivity bude slúžiť zamestnancom na zábavu, oddych a najmä na prípravu a podporu mladých talentov firmy v oblasti e-sportu, keďže priemerný vek hráča je 35 rokov.
Laboratórium je vybavené 20 veľmi dobre vybavenými počítačmi s hernými monitormi a príslušenstvom, dvoma hernými konzolami, stolným futbalom a kuchynkou pre ľudí, ktorí sa budú potrebovať občerstviť.

"Formát e-sport - teda súťažné hranie počítačových hier ako profesionálneho športu - je globálnou aktivitou, ktorú chceme umožniť aj našim zamestnancom ako trávenie voľného času. Jeden z našich tímov plánuje účasť na hráčskom turnaji, aj pre nich je preto laboratórium určené ako tréningové miesto," uzavrel J. Probala.

Veď len e-sportový turnaj v hre League of Legends mal počet divákov takmer na úrovni sledovania športovej udalosti Superbowl. E-sporty sú ešte stále novým trhom a tak je zaujímavé sledovať takúto veľkú firmu v tomto smere.

Experience Lab sa nachádza na prízemí multifunkčného komplexu Cassovar na Žriedlovej 13. Jeho slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj Marco Dubanowski, člen výkonného výboru globálnej spoločnosti T-Systems International.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Atos ponúka riešenie, ktoré zjednodušuje prihlasovanie a zvyšuje bezpečnosť

21.10.2019 14:53

Počítač, e-mailová schránka, firemné aplikácie. Koľkokrát sa každé ráno prihlasujete vy? Heslá sa medzi zamestnancami netešia veľkej popularite, najmä ak sú pri ich vytváraní viazaní pravidlami ako je ...

Tlačové správy

CZ: 5G umožní flexibilnú automatizáciu skladov

18.10.2019 17:49

V loňském roce bylo na celém světě v provozu 4000 robotických skladů. Podle prognóz budou do roku 2025 v 50 000 skladech na světě fungovat 4 miliony komerčních robotů, což je dvanáctinásobný nárůst v  ...

Tlačové správy

CZ: Red Hat predstavil najnovšiu verziu Red Hat OpenShift 4, umožní vývojárom v Kubernetes jednoduchšie inovovať

18.10.2019 17:43

Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila dostupnost Red Hat OpenShift 4.2, nejnovější verze podnikové platformy Kubern ...

Žiadne komentáre

ITAPA_2019

Videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019