Image
27.6.2019 0 Comments

Oppo ukázal prvú selfie kameru skrytú pod displejom

V posledných rokoch sa výrobcovia smartfónov snažili pokryť displejom čo najväčšiu plochu na prednej strane telefónu. Tým však vznikol problém, kam umiestniť na zariadení niektoré kritické komponenty. Najlepšie je integrovať ich priamo do displeja. S takýmto riešením sme sa už stretli pri snímačoch odtlačkov prsta. A najnovšie sa pridáva aj selfie kamera.

Spoločnosť Oppo experimentovala pri bezrámčekovom dizajne s výrezom v displeji aj s vyskakovacím predným fotoaparátom. Teraz však ako prvá demonštrovala verejnosti na MWC v Šanghaji selfie fotoaparát zabudovaný pod obrazovkou. A prezradila aj niekoľko informácií o tom, ako technológia funguje.

Oppo hovorí, že displej využíva transparentný materiál s prepracovanou štruktúrou pixelov na lepšiu priepustnosť svetla, takže svetlo sa môže dostať do fotoaparátu. Snímač je väčší, ako majú iné fotoaparáty, so širším otvorom clony. Na oblasti obrazovky vyhradenej pre fotoaparát funguje aj dotykové ovládanie a Oppo hovorí, že kvalita zobrazenia nebude ohrozená.

Spoločnosť si uvedomuje, že umiestnenie displeja nad fotoaparát bude prirodzene znižovať kvalitu fotografií a sú tu ešte problémy (jas, vernosť farieb), ktoré treba prekonať. Na tento účel však vyvíja algoritmy, ktoré sú optimalizované pre hardvér a ktoré majú problémy riešiť. Spoločnosť tvrdí, že kvalita fotiek je „na rovnakej úrovni ako pri bežných zariadeniach“. Budeme si to môcť overiť, až keď sa technológia dostane do komerčne dostupného smartfónu.

Oppo sa vyjadrilo, že v blízkej budúcnosti plánuje zariadenie s fotoaparátom pod displejom uviesť na trh. Zostáva nám len dúfať, že takýto telefón sa objaví čo najskôr.

Zdroj: theverge.comengadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Microsoft vám odteraz už automaticky nainštaluje najnovšiu aktualizáciu Windows 10

19.07.2019 00:10

Microsoft v týchto dňoch spustil automatizované aktualizácie Windows 10 pre tých používateľov, ktorí z rôznych dôvodov neaktualizovali svoj systém a používajú verziu, ktorej podpora sa blíži ku koncu. ...

Inovácie

Xiaomi Mi A3 má AMOLED displej, Snapdragon 665 a cenovku 250 eur

19.07.2019 00:00

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi predstavil svoj nový model Mi A3, čo je vlastne prerobený model Mi CC9e, ibaže s čistým Androidom One. Má 6,1-palcový displej AMOLED s rozlíšením 720 × 1560 px, čo zna ...

Inovácie

Robotická ruka Eva nestojí veľa a naprogramovať ju môže ktokoľvek za 15 minút

18.07.2019 00:10

Odvetvie priemyselných robotov nie je v žiadnom prípade malé. Podľa údajov  Medzinárodnej federácie robotiky  (International Federation of Robotics) bolo v roku 2017 na celom svete dodaných 387 000 ro ...

q

Žiadne komentáre

Videá