Image
14.11.2019 0 Comments

Ohybná Motorola Razr predstavuje triumf technológií a dizajnu

Nový motorola razrTM je úplne prvým vyklápacím smartfónom s flexibilným displejom, ktorý sa celý dokáže zložiť a okamžite tak prináša známy, no jedinečný mobilný používateľský zážitok.   Spoločnosť Motorola vyvinula a testovala viac ako 20 rôznych prototypov v počiatočných fázach spotrebiteľského výskumu. Ako sa ukázalo, ideálnym riešením bol véčkový dizajn, ktorý všetci poznáme. Zaoberá sa skutočnými spotrebiteľskými problémami, prenosnosťou, bez toho, aby to ohrozilo zážitok z veľkej obrazovky. 

Vyhotovenie z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a 3D Gorilla Glass vytvára ochrannú vonkajšiu škrupinu, ktorá sa príjemne drží. Rovnako ako pôvodný model RAZR, aj nový motorola razr je tenký a elegantný, pričom sa vyhýba výraznému kontrastu vo farbách a materiáloch, aby nedošlo k narušeniu plynulého dizajnu.

Priemyselne prvý, patentom chránený pánt bez medzery, umožňuje, aby zostali obe strany flexibilného zobrazovacieho systému po zatvorení dokonale zarovnané a zároveň chráni displej pred úlomkami a prachom. Antény sa zmestia do priestoru dvakrát menšieho ako majú súčasné smartfóny. Zariadenie je pokryté vrstvou odolnou voči vode a poskytuje ochranu voči  postriekaniu1. S týmto prelomovým inžinierskym prístupom a dizajnom predstavuje motorola ďalšiu fázu mobility. 

Vo vlne trendu zväčšovania smartfónov sa razr stáva kompaktným. 6,2-palcový displej Flex View s rozlíšením 2 140 × 876 a pomerom strán 21: 9 ponúka funkcie, na ktoré sú užívatelia zvyknutí. V zavretom stave bude mať skutočne vreckové rozmery 72 × 94 × 14 mm, no aj v tejto zmenšenej verzii je k dispozícii dotykový 2,4-palcový displej s rozlíšením 600 × 800 a s pomerom strán 4: 3. 

Na tomto externom interaktívnom displeji Quick View môžete pracovať s dôležitými informáciami aj na cestách a zároveň zostanete prítomný v danom okamihu. Môžete uskutočňovať hovory, odpovedať na správy, platiť klepnutím, ovládať hudbu, robiť úžasné selfies, používať Google asistenta a pristupovať k prispôsobeným nastaveniam, ako je napríklad zapnutie alebo vypnutie Bluetooth, Wi-Fi, hotspot a ďalším. To všetko bez toho, aby ste kedykoľvek telefón otvorili. 

Pod vonkajším displejom je umiestnený 16MPx fotoaparát so svetelnosťou F1,7 a elektronickou stabilizáciou. V zavretom stave s ním môžete snímať selfíčka, pričom pri roztvorení véčka je nad displejom ešte 5MPx selfie kamera. Hlasný reproduktor je na spodnej hrane vedľa USB-C konektora. Cez neho pôjde zrýchlene (15W TurboPower) dobíjať batériu, ktorá je zrejme najväčším kompromisom. Do tenkého tela sa dostal akumulátor s kapacitou 2 510 mAh. 

Motorola stavila na 2,2GHz osemjadrový Snapdragon 710, ktorý dopĺňa 6GB operačná pamäť a 128GB úložiska. Pre microSD kartu a nanoSIM sa miesto nenašlo, Razr totiž podporuje len eSIM. Vnútri je pripravený známy Android 9.0 Pie. Ikonická značka, prelomová technológia a štýlový dizajn robia zo smartfónu modernizovaný zážitok, ktorý zároveň prináša uspokojivý pocit zloženia telefónu jeho opätovným zaklapnutím.

Cena a Dostupnosť 
Nový motorola razr bude od decembra k dispozícii na vybraných trhoch v celej Európe. 
Pre viac informácií navštívte webstránku.


1 Konštrukcia odpudzujúca vodu vytvára bariéru, ktorá pomáha chrániť pred miernym vystavením vode, ako sú náhodné úniky, postriekania alebo ľahký dážď. Nie sú navrhnuté tak, aby boli ponorené do vody alebo vystavené tlakovej vode alebo iným tekutinám; môže časom klesať. Nie je vodotesný.
 
Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Hodina kódu je tu opäť. Učí, ako predchádzať lesným požiarom

09.12.2019 13:06

Hodina kódu, ktorej cieľom je rozvíjať digitálne zručnosti a logické myslenie bude prebiehať aj na Slovensku už piaty raz. V týždni od 9. do 15. decembra si deti, študenti aj dospelí môžu vyskúšať zák ...

Tlačové správy

6 z 10 Slovákov nakupuje online. Najčastejšie kupujeme knihy, najmenej jedlo

09.12.2019 12:19

Slovákov, ktorí nakupujú cez internet, za posledných desať rokov výrazne pribudlo. V roku 2008 zhruba 23 % ľudí, ktorí využívali internet, nakupovalo online. Aktuálne je tento podiel na úrovni 59 %. Z ...

Tlačové správy

Huawei ukázal, ako vyzerá udržateľná budúcnosť IT sektora

09.12.2019 12:14

Úsporné 5G siete či bioplasty v smartfónoch. Technologický líder Huawei bilancuje, ako prispieva k trvalej udržateľnosti IT sektora vďaka svojmu zodpovednému prístupu. V naštartovaných pozitívnych zme ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá