Image
26.1.2019 0 Comments

OLYMPUS predstavil svoj dosiaľ najvyšší model profesionálnej bezzrkadlovky OM-D E-M1X

Spoločnosť Olympus predstavila novú profesionálnu bezzrkadlovku OM-D E-M1X systému MFT (micro 4/3). Novinka nie je náhradou za model OM-D E-M1 Mark II ale v modelovej rade stojí nad ním. 

Olympus  s novým modelom zostal verný filozofii ponúknuť čo najkompaktnejší a najľahší fotografický systém vo svojej triede ktorý podčiarkuje potenciál formátu Micro 4/3. Robustné telo s integrovaným vertikálnym gripom je nabité najnovšími zobrazovacími technológiami a je konštruované s dôrazom na maximálnu spoľahlivosť a prevádzkyschopnosť v akýchkoľvek podmienkach. Prístroj využíva v súčasnosti najvýkonnejší systém stabilizácie obrazu na svete, nový systém automatického zaostrovania a rovno dvojicu obrazových procesorov TruePic VIII, umožňujúc svižnú reakciu a High Res zábery z ruky.

Fotoaparát je určený predovšetkým na reportážnu alebo športovú fotografiu či na fotografovanie divokej prírody. S integrovaným vertikálnym gripom, ochranou proti prachu, vode a mrazu a radom nových funkcií žiadaných profesionálnymi fotografmi, ponúka E-M1X profesionálny nástroj na fotenie v akomkoľvek počasí. AF systém so 121 krížovými body a fázovou detekciou na čipe vychádza z modelu OM-D E-M1 Mark II, algoritmus automatického zaostrovania bol však zásadne prepracovaný a vylepšený. E-M1X navyše využíva AF informácie z nahraných snímok k rýchlemu sledovaniu nepredvídateľných pohybov objektov a zmien ich rýchlosti.


Nová funkcia, inteligentná detekcia objektu umožňuje AF systému automaticky detegovať určité objekty (motorky, autá, lietadlá, vlaky) a zaostriť a sledovať optimálnu oblasť. Vďaka AF s nízkym limitom intenzity až -6 EV krokov umožní E-M1X tiež bezstarostné fotografovanie v slabom svetle.


Boli rozšírené možnosti vysokorýchlostného snímania a pribudol anti-flicker režim pre zamedzenie blikania. K ďalším vylepšeniam patrí fotografovanie High Res snímok z ruky s rozlíšením až 50 Mpx alebo snímok zo statívu s rozlíšením 80 Mpx. Pribudla tiež funkcia elektronického Live ND filtra ktorá umožňuje tvorbu efektných záberov ako pri použití klasického ND filtra. Efekt možno nastaviť v piatich úrovniach: ND2 (ekvivalent jedného EV), ND4 (2 EV), ND8 (3 EV), ND16 (4 EV), a ND32 (5 EV). K dispozícii je aj vlastné užívateľské menu. Fotoaparát má možnosť nabíjania oboch batérií priamo v tele cez USB-C port ktorý umožňuje aj napájanie fotoaparátu napríklad z Power banky. Až 100W USB nabíjanie (USB-PD) dokáže obe batérie v tele fotoaparátu plne nabiť v priebehu dvoch hodín. Dvojica slotov podporuje teraz rýchle SDXC karty UHS II.


Tvar, výška a usporiadanie tlačidiel a voličov bolo kompletne prepracované tak, aby sa mohol fotograf pri ovládaní prístroja plne sústrediť na scénu v hľadáčiku. Ten disponuje novou optickou konštrukciou s prvotriednym zväčšením 0,83x (prepočet na 35mm formát). Multifunkčný joystick na horizontálnom i vertikálnom gripe umožňuje ľahko a rýchlo meniť zóny zaostrenia. Okrem štandardnej páčky zámku umožňuje nová páčka C-lock uzamknutie všetkých alebo len vybraných ovládacích prvkov.


Preslávená odolnosť OM-D fotoaparátov proti poveternostným vplyvom je v E-M1X povýšená na úplne novú úroveň a stala sa najlepšou na svete. Odolnosť proti prachu, striekajúcej vode a mrazu je zachovaná aj pri pripojení kábla diaľkového ovládania, mikrofónu alebo slúchadiel. Systém ochrany obrazového snímača proti prachu disponuje vylepšeným ultrazvukovým filtrom SSWF so špeciálnym povrchom vibrujúcim frekvenciou 30 000 kmitov za sekundu. Pre zvýšenie odolnosti a spoľahlivosti je použitá technológia Heat pipe pre odvod tepla od snímača do horčíkovej konštrukcie tela, mechanická uzávierka má životnosť až 400 000 cyklov.


Prístroj používa 20,4 Megapixelový Live MOS snímač s novou povrchovou úpravou s vyššou citlivosťou a tiež dva vysokorýchlostné obrazové procesory TruPicVIII, zlepšujúce základné výkonové faktory, ako je rýchlosť zapnutia a prebudenie z režimu spánku. Konštrukcia s duálnym procesorom prispieva nielen k vyššej rýchlosti fotoaparátu, ale umožňuje tiež podporu dvoch vysokorýchlostných slotov pre UHS-II SD karty a využitie najnovších fotografických funkcií, ako napríklad fotografovanie High Res snímok z ruky, Live ND a AF s inteligentnou detekciou objektov.
V kombinácii s objektívom M.ZUIKO IS PRO prináša táto technológia 5-osovú synchronizovanú stabilizáciu obrazu, ktorá dokáže predĺžiť expozíciu až o 7,5 EV a umožňuje tak aj v náročných svetelných podmienkach fotografovanie z ruky, bez použitia statívu. S uzamknutým AF ponúka E-M1X vysokorýchlostné sekvenčné snímanie s frekvenciou až 60 sn./s.. V režime sledovania AF / AE je možné dosiahnuť maximálnu snímkovú frekvenciu 18 sn./s.


Režim Pro Capture zaznamená spätne až 35 snímkov ešte pred úplným stlačením spúšte a je ideálny pre akčné fotografie, kedy umožňuje zachytiť nepredvídateľne sa pohybujúce objekty a v zlomku sekundy sa odohrávajúce deje.
Okrem snímok s maximálnym rozlíšením 80MP, ktoré môžete kúpiť zo stavív v režime Tripod High Res Shot, je teraz k dispozícii aj funkcie Handheld High Res Shot, určená pre fotografov, ktorí sa nechcú obmedzovať používaním statívu. Funkcia vytvorí z ruky snímku s vysokým rozlíšením zodpovedajúcim 50MPa snímačmi - bez akýchkoľvek známok rozmazania spôsobeného chvením ruky.Okrem profesionálnej kvality fotografií prináša E-M1X množstvo vylepšení vo videu. Ponúka záznam Cinema 4K (C4K, 4096 x 2160) 24p, Ultra HD 4K (3840x2160) 30p a 1080 120p. Video je dostupné maximálne v kvalite 8bit 4:2:0 pre interný aj externý záznam. Prístroj podporuje aj profily Flat a nový OM-Log400.

OM-D E-M1X je vybavený senzormi GPS, teplomer, manometer a kompas, súhrnne nazývanými "snímača prostredia". Pomocou funkcie anti-flicker detekuje fotoaparát frekvenciu blikania umelých zdrojov svetla a spúšťa závierku v okamihoch vrcholného jasu, aby sa minimalizovala nerovnomernosť osvetlenia a farebného podania medzi jednotlivými snímkami sekvencie. Flicker scan potláča pruhy, ktoré by sa mohli objaviť pri použití režimu Silent Mode (elektronická uzávierka) a pri natáčaní videa, takže užívateľ môže jemne doladiť rýchlosť uzávierky.

Nový režim fotografovania pomocou WiFi umožňuje fotografovanie priamo do počítača bez obmedzujúcich káblov. Snímky je možné prenášať do počítača bezdrôtovo pomocou riadiaceho software "Olympus Capture".

OM-D E-M1X je kompatibilný so širokou paletou profesionálnych objektívov Micro 4/3 a príslušenstva Olympus, vrátane fotobrašní na mieru, elektronických bleskov a príslušenstva bleskov.

 

V predaji bude koncom februára za odporúčanú maloobchodnú cenu 2 999 eur.

Spolu s E-M1X bude uvedený na trh aj nový softvér pre správu snímok a tiež nový elektronický blesk a bezdrôtové ovládače blesku.

Olympus Workspace prináša profesionálnym fotografom funkcie a pracovné postupy pre prehliadanie a editáciu snímok. Olympus Workspace si môžu majitelia fotoaparátu Olympus stiahnuť zadarmo.

Nový elektronický blesk FL-700WR podporuje bezdrôtové rádiové ovládanie. Pri bezdrôtovom fotografovaní ho možno použiť ako ovládač alebo ako blesk so vstavaným prijímačom. Kompaktná a ľahká konštrukcia ponúka vynikajúcu mobilitu a vysokú intenzitu blesku, s maximálnym smerným číslom 42 (ISO 100 / m). Vďaka konštrukcii odolnej voči prachu, mrazu (-10 ° C) a striekajúcej vode zaručí tento blesk spoľahlivé fotografovanie v najrôznejších podmienkach, vrátane dažďa.

Bezdrôtový ovládač a prijímač FC-WR a FR-WR umožňujú fotografovanie s bezdrôtovým bleskom, vrátane diaľkového ovládania viacerých bleskových jednotiek priamo z fotoaparátu. Rovnako ako v prípade blesku FL-700WR umožňuje konštrukcia odolná voči prachu, mrazu (-10 ° C) a striekajúcej vode univerzálne použitie v mnohých oblastiach. Ovládač možno pripojiť k trom skupinám a neobmedzenému počtu bleskových jednotiek.

Olympus tiež oznámil vývoj zoomového super-teleobjektívu M.ZUIKO Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO, ktorý ešte viac rozšíri možnosti E-M1X pri fotografovaní s dlhými ohniskami. Vo vývoji je aj telekonvertor MC-20 M.ZUIKO Digital 2x. Kombinácia týchto dvoch produktov umožní fotografovať snímky ohniskom až  2000mm (prepočet na 35mm formát). M.ZUIKO Digital ED 150-400mm F4.5 TC1.25x IS PRO je superteleobjektív z radu M.ZUIKO PRO, ponúkajúci vynikajúci optický výkon v kompaktnom a ľahkom prevedení, spolu s odolnosťou proti prachu, striekajúcej vode a mrazu (-10 ° C ) - a vďaka kompaktnej konštrukcii tiež vynikajúcu mobilitu. Bude vybavený vstavaným 1,25x telekonvertorom, ktorý možno v okamihu predĺžiť na maximálnu ohniskovú vzdialenosť 1000mm5 (prepočet na 35mm formát). Integrovaná optická stabilizácia v objektíve bude spolupracovať so systémom päťosové stabilizácie obrazu v tele fotoaparátu (režim Sync IS). Praktický vstavaný telekonvertor robí z objektívu ideálny zoomový teleobjektív pre fotografovanie divokej prírody a športu. Uvedenie tohto produktu do predaja je plánované na rok 2020.

 

Olympus OM-D E-M1X: Špecifikácie

• Senzor: 20,4 Mpx MFT Live MOS

• Obrazový procesor: 2x TruePic VIII

• Body AF: 121 bodov fázového typu na čipe

• Rozsah ISO: 200 - 25 600

• Maximálna veľkosť obrázka: 7,776 x 10,368

• Režimy merania: ESP, bodové, stredové váženie, zvýraznenie, tieň

• Video: C4K pri 24fps, 4K pri 30fps, 1080p pri 120fps

• Hľadáčik: EVF, 2,36 tísíc  bodov, zväčšenie 0,84x

• Pamäťová karta: 2x UHS-II SD

• LCD: 3-palcová plne artikulovaná dotyková obrazovka, 1037K bodov

• Maximálna rýchlosť: 60 snímok za sekundu

• Pripojiteľnosť: Wi-Fi, Bluetooth

• Veľkosť: 144,4 mm x 146,8 mm x 75,4 mm (iba telo)

• Hmotnosť: 849 g (iba telo, 997 g s 2x batériami a 2 x SD kartami)

 

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Produkty

Samsung prináša očakávaný rad Galaxy S20 a skladaciu novinku Galaxy Z Flip aj na náš trh

20.02.2020 01:48

Spoločnosť Samsung pred niekoľkými dňami celosvetovo predstavila novú modelovú radu svojej vlajkovej lode Galaxy S20 a zaujímavú novinku so skladacím displejom Galaxy Z Flip. My sme si ich dnes po prv ...

Produkty 1

ISE 2020: Samsung v znamení 8K a jedinečného The Wall

19.02.2020 02:00

Spoločnosť Samsung je verejnosti známa viac zo spotrebnej oblasti ako jeden z najvýznamnejších výrobcov smartfónov a televízorov. Divízia profesionálnych displejov však nepochybne patrí k veľmi význam ...

Produkty

ISE 2020: Epson predstavuje riešenia pre zážitkové nakupovanie či zábavu

18.02.2020 22:11

Spoločnosť EPSON tento rok na veľtrhu ISE predstavila celý rad nových AV riešení pre obchod, vzdelávanie a maloobchod. Medzi novými produktami sme mohli vidieť špičkový laserový projektor so svietivos ...

Žiadne komentáre

Hackkosice_2020

Videá