SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 SAMSUNG_052020 Advertisement

Novinky tlače a projekčnej techniky na Epson Days 2020

0

Návštevníci podujatia v Prahe mohli nahliadnuť do kompletného prierezu aktuálneho portfólia a vypočuť si kľúčové vízie a stratégie pre nasledujúce mesiace. Z business tlače boli predstavené novinky z radu WorkForce Pro RIPS, dva mimoriadne spoľahlivé multifunkčné modely, WF-C879D3TWFC a WF-C878D3TWFC. Model WF-C879D3TWFC vďaka zásobníkom s vysokou výťažnosťou atramentu dokáže bez prerušenia vytlačiť až 86 000 strán čiernobielo alebo 50 000 strán farebne1. WF-C878D3TWFC potom ponúka výtlačok až 20 000 strán, bez toho, aby bolo potrebné vymieňať spotrebný materiál2. Tieto atramentové tlačiarne sú vybavené prelomovou technológiou vymeniteľných zásobníkov atramentu (RIPS), ktorá si vyžaduje nízky počet zásahov užívateľa, produkuje menej odpadu a spotrebováva menej energie. Obe tlačiarne využívajú technológiu Epson Heat-Free, ktorá nevyžaduje teplo na zahrievanie po zapnutí či prebudení, čo významne znižuje spotrebu energie, čím šetrí peniaze. 

Ukážka možností robotov Epson

 

Z business tlače bola na mieste predstavená novinka z radu vysokorýchlostných atramentových multifunkčných tlačiarní WorkForce Enterprise. Konkrétne ide o model WorkForce Enterprise WF-C20600D4TWF so statickou líniovou hlavou a rýchlosťou tlače 60 strán za minútu. Tento model prináša pokročilé technológie atramentových tlačiarní spoločne s rýchlosťou tlače do kancelárskeho prostredia. V tomto rade boli na trh novo uvedené aj modely s rýchlosťou 75 strán (WF-C20750D4TWF), respektíve 100 strán (WFC21000D4TWF), ktoré reagujú na zvýšené požiadavky na produkčné robustné tlačové systémy. 

Ukážka priemyselných robotov

Ďalšími predstavenými novinkami boli atramentové riešenia z radu EcoTank. Ide o tlačiarne L15150 a L15160 s tlačovou hlavou PrecisionCore, ktoré zákazníkom ponúkajú nízke náklady a vysokú rýchlosť tlače, skenovania, kopírovania až do formátu A3 a vďaka vylepšenému spôsobu dopĺňania atramentu z fľaštičiek znižujú nutnosť údržby na minimum. Tento rad tiež prináša hneď niekoľko prvenstiev medzi tankovými systémami - prvýkrát je použitý pigmentový atrament EcoTank Pigment vo všetkých farbách, ktorý garantuje 100 % odolnosť voči oteru, vode a svetlu. Prvýkrát je tiež použitá funkcia automatickej obojstrannej tlače, skenovania a kopírovania do formátu A3. Tlačiarne majú navyše minimálnu životnosť 150 000 strán a ponúkajú jednoduché ovládanie vďaka veľkému dotykovému náhľadovému displeju. 

Okrem tlačových riešenie mohli návštevníci na Epson Days vidieť aj množstvo projektorov. Z klasických business projektorov bol predstavený projektor LightScene EV-100, ktorý umožňuje vytvárať atraktívny obraz s ostrým rozlíšením WXGA a jasom 2 000 lúmenov. Vďaka elegantnému nerušivému bielemu designu je projektor možné použiť na miestach ako výklady a vitríny, kde by klasický projektor príliš vyčnieval. Z business kategórie tu ďalej bol napríklad projektor označený EB-1485fi s dotykovým ovládaním a s veľkou projekčnou plochou až 155 palcov, ktorú dosahuje s použitím funkcie Epson DuoLink kombináciou dvoch interaktívnych projektorov pomocou vstavanej technológie Edge Blending. Vďaka možnosti premietania až štyroch zdrojov na jednej ploche je možné prispieť k optimalizácii interakcie v rokovacích miestnostiach. Ďalší nemenej zaujímavý projektor s označením EB-700U ponúka široké možnosti využitia. Dokáže vytvoriť jasný, škálovateľný obraz s veľkosťou až 130 palcov a ponúka 20 000 hodín spoľahlivého výkonu a je preto vhodný pre obchody, galérie, múzeá alebo tiež kancelárie.

Z home cinema bol na akcii takisto dizajnový EF-100W/B, ktorý je obľúbený pre svoje kompaktné rozmery. Z projektorov s rozlíšením 4K PRO-UHD1 a vysokým kontrastným pomerom boli vystavené EH-TW7000, EH-TW9400 a EH-LS500B, s ktorými je možné doma vytvoriť veľkú premietaciu plochu. V neposlednom rade potom EH-TW650 so svetelným výstupom 3 100 lúmenov a zabudovaným rozhraním Wi-Fi. 

Z veľkoformátových riešení boli zastúpené napríklad tlačiarne z radu SureColor a SureLab. Rad SureColor je určený pre zákazníkov, ktorí potrebujú tlačiareň s profesionálnym výstupom médií vo veľkom formáte. Ide teda o ideálne riešenie pre tlač plagátov, POS materiálov alebo veľké množstvo výkresov CAD/GIS. Navyše disponuje nízkymi nákladmi na vlastníctvo, vysokou presnosťou tlače a vynikajúcou spoľahlivosťou. Z tohto radu tu boli vystavené modely SC-T 5400, SC-T 3100X a SC-P 7500. Za Surelab potom model D800 pre tlač fotografií na predajniach a pre fotografov, ktorí chcú tlačiť vysoko kvalitné fotografie. 

Tlačiarne etikiet

Tlačiareň na štítky a popisky na káble

V neposlednom rade spoločnosť Epson takisto reaguje na zistenie, že digitalizácia papiera bude pre podnikanie do roku 2025 čoraz dôležitejšia. Prvýkrát tu preto boli predstavené dokumentové skenery formátu A3: Epson WorkForce DS-30000 a DS-32000. Tieto nové skenery ponúkajú vysokorýchlostné snímanie obrazu až do 90 ppm (180 ipm) a vďaka širokej flexibilite médií sú ideálnym vstupom do firemného digitálneho workflow. S vysokokapacitným podávačom, širokými možnosťami skenovania médií a dotykovým panelom môže DS-30000 skenovať až 30 000 stránok za deň. Model DS-32000 bol skonštruovaný ako vysoko výkonný skener s podávačom dokumentov s rýchlosťou 90 strán za minútu, ktorý skenuje až 40 000 stránok denne.

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
epson Epson Days Ecotant

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať