Nová vlajková loď na obzore. Na trh vstupuje dizajnový Honor 8 s výbornou výbavou

0

Značka smartfónov Honor na náš trh oficiálne uviedla svoju novú vlajkovú loď Honor 8. Dizajnový telefón bol predstavený vo štvrtok 25. 8. v Štokholme. Honor 8 s 5,2" full HD displejom má duálny fotoaparát, rýchlu čítačku odtlačkov prstov, NFC, 32 GB/64 GB internú pamäť alebo nadštandardnú 4 GB operačnú pamäť.  

Honor 8 so zaoblenými rohmi je doteraz najkrajší telefón, ktorý táto značka vyrobila. Prednú časť s 5,2" displejom dopĺňa sklený chrbát s 3D efektom využívajúcim prirodzené svetlo na vytváranie efektných odleskov. Honor 8 na trh vstupuje v troch základných farbách - v bielej, antracitovej čiernej a netradičnej zafírovej modrej. Verzia telefónu s vyššou pamäťou (64 GB) má farbu zlatú.

Honor 8 má jemný 5,2" full HD displej s rozlíšením 1920 × 1080 px a 2.5D efektom. Čitateľnosť displeja je na vysokej úrovni aj za prudkého slnka. K Honoru 8 dostanú navyše zákazníci neobvyklú trojmesačnú záruku pre prípad náhodného poškodenia displeja, napríklad pri páde telefónu na zem.  

Podľa vzoru svojho predchádzajúceho modelu, Honoru 6 plus, značka opäť stavila na duálny zadný fotoaparát. Aj tentoraz ide o kombináciu dvoch 12 Mpx snímačov, teraz však jeden fotí v RGB, druhý monochromaticky. Výsledná fotografia sa vyznačuje vyšším dynamickým rozsahom. Pri vytváraní snímok možno takisto využívať efekt širokej clony, teda čiastočné rozostrenie vybraných oblastí fotografie. Honor 8 disponuje aj rýchlejším a presnejším laserovým ostrením. Šošovky sa skladajú zo šiestich optických elementov. Hlavnú dvojicu fotoaparátov dopĺňa predná 8 Mpx kamera na selfie.

Rovnako ako niekoľko predchádzajúcich modelov využíva Honor 8 čítačku odtlačkov prstov, teraz však kombinovanú s inteligentným tlačidlom SmartKey. Čítačka odtlačkov prstov umožňuje telefón bezpečne odomknúť za 0,4 s, ale jednotlivým gestám možno priradiť ďalšie možnosti ovládania. Patrí medzi ne napr. stiahnutie notifikačnej lišty a jej zmazanie, vytvorenie fotografie a videa, prijatie alebo odmietnutie hovoru, ovládanie alarmu alebo listovanie v galérii. SmartKey umožňuje napríklad ovládať svietidlo, fotoaparát alebo dokáže spustiť používateľom zvolené aplikácie.

Smartfón poháňa osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 950, ktorý využíva 4 GB RAM. Interná pamäť telefónu má v základnej verzii 32 GB, vo vyššej zlatej verzii dokonca 64 GB. Pamäť sa dá rozšíriť pomocou karty microSD až na 128 GB. Honor 8 podporuje aj systém dualSIM. Dlhú výdrž telefónu zabezpečí batéria s kapacitou 3000 mAh. Výdrž batérie telefónu zlepšuje aj systém energetickej správy SmartPower 4.0.

Honor 8 podporuje NFC. Novinkou je využitie novšieho rozhrania USB-C. Samozrejmá je plná podpora LTE vo všetkých lokálnych pásmach. Nový telefón beží na Androide 6.0 Marshmallow s používateľskou nadstavbou EMUI 4.1. Honor 8 bude navyše ďalšie dva roky získavať automatické aktualizácie softvéru.

Na  Slovensku bude cena za základnú 32 GB verziu 409 eur, verzia so 64 GB pamäťou bude stáť 449 eur.  

Ďalšie informácie o telefóne nájdete na www.honor8.sk.

Zobrazit Galériu
Honor smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať