Image
4.9.2019 0 Comments

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala na popredné priečky v čínskom obchode iOS App Store. No podobne ako v prípade staršej aplikácie FaceApp jej tvorcovia čelia odporu pre pociťované ohrozenie súkromia.

Používateľ Twitteru Allan Xia uverejnil demonštráciu schopností aplikácie, keď v tridsaťsekundovom klipe nahradil tvár Leonarda DiCapria v známych scénach z jeho filmov. Xia tvrdí, že klip vznikol za menej ako osem sekúnd iba z jednej fotografie. Podľa agentúry Bloomberg vás však aplikácia môže previesť procesom zosnímania série fotografií, pričom vás požiada, aby ste otvorili a zatvorili ústa a oči na dosiahnutie realistickejších výsledkov.

K dispozícii je iba obmedzený počet klipov, do ktorých môžete vložiť svoju tvár. Vývojár aplikácie pravdepodobne vyškolil svoje algoritmy na každom z týchto klipov, aby na ne ľahko namapoval tvár používateľadomnieva sa Xia.

Podobnú technológiu nedávno predviedli vedci z londýnskej Imperial College. Tá dokáže zmeniť jednu fotografiu na spievajúci portrét. Naproti tomu Zao vkladá vašu podobu do existujúceho videa, a nie priamo animuje vašu fotografiu. Obe aplikácie však dokazujú, ako rýchlo napreduje technológia – kým kedysi sa na vytvorenie dostatočne presvedčivého falošného videa vyžadovali stovky obrázkov, dnes stačí iba jedna fotografia, pričom dosiahnuté výsledky sú lepšie.

Zásady ochrany osobných údajov aplikácie Zao obsahovali klauzulu hovoriacu, že jej vývojár získa „bezplatnú, neodvolateľnú, trvalú, prenosnú licenciu“ na všetok obsah vytvorený používateľmi. To vyvolalo nevôľu v kruhoch používateľov. Spoločnosť bola nútená rýchlo reagovať na kritiku a teraz tvrdí, že fotografie alebo videá svojich používateľov nebude používať bez ich súhlasu na nič iné ako na zlepšovanie aplikácie. Takisto vymaže používateľské údaje zo svojich serverov, len čo používatelia odstránia svoje údaje z aplikácie.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Facebook naučil umelú inteligenciu matematiku a riešiť diferenciálne a integrálne rovnice

16.01.2020 00:15

Facebook vyškolil svoju umelú inteligenciu na riešenie najťažších matematických problémov. V skutočnosti naučil neurónovú sieť vidieť komplexné matematické rovnice „ako druh jazyka a potom ich riešiť ...

Technológie

Video: Triedič lego kociek ovládaný umelou inteligenciou

02.01.2020 00:08

Ak chcete urobiť poriadok vo svojej zbierke lego kociek, iste by sa vám hodil doma tento stroj, ktorý by vykonal prácu za vás. Je postavený takmer výlučne z lego súčastí (okrem toho obsahuje ešte Rasp ...

Technológie

Umelá inteligencia DeepMind Dreamer sa učí podľa minulosti predpovedať budúcnosť

31.12.2019 00:00

Niektoré systémy umelej inteligencie dosahujú ciele na základe minulých skúseností. Zovšeobecňujú ich na nové situácie a prostredia, s ktorými sa predtým nestretli. Ukázalo sa, že reinforcement learni ...

Žiadne komentáre

Videá