Image
4.9.2019 0 Comments

Nová virálna aplikácia dokáže vložiť vašu tvár do filmov a televíznych relácií

V Číne žne úspechy bezplatná aplikácia Zao, ktorá s využitím jedinej fotografie dokáže vložiť vašu tvár do scén zo stoviek filmov a televíznych relácií. Aplikácia sa po svojom uvedení rýchlo dostala na popredné priečky v čínskom obchode iOS App Store. No podobne ako v prípade staršej aplikácie FaceApp jej tvorcovia čelia odporu pre pociťované ohrozenie súkromia.

Používateľ Twitteru Allan Xia uverejnil demonštráciu schopností aplikácie, keď v tridsaťsekundovom klipe nahradil tvár Leonarda DiCapria v známych scénach z jeho filmov. Xia tvrdí, že klip vznikol za menej ako osem sekúnd iba z jednej fotografie. Podľa agentúry Bloomberg vás však aplikácia môže previesť procesom zosnímania série fotografií, pričom vás požiada, aby ste otvorili a zatvorili ústa a oči na dosiahnutie realistickejších výsledkov.

K dispozícii je iba obmedzený počet klipov, do ktorých môžete vložiť svoju tvár. Vývojár aplikácie pravdepodobne vyškolil svoje algoritmy na každom z týchto klipov, aby na ne ľahko namapoval tvár používateľadomnieva sa Xia.

Podobnú technológiu nedávno predviedli vedci z londýnskej Imperial College. Tá dokáže zmeniť jednu fotografiu na spievajúci portrét. Naproti tomu Zao vkladá vašu podobu do existujúceho videa, a nie priamo animuje vašu fotografiu. Obe aplikácie však dokazujú, ako rýchlo napreduje technológia – kým kedysi sa na vytvorenie dostatočne presvedčivého falošného videa vyžadovali stovky obrázkov, dnes stačí iba jedna fotografia, pričom dosiahnuté výsledky sú lepšie.

Zásady ochrany osobných údajov aplikácie Zao obsahovali klauzulu hovoriacu, že jej vývojár získa „bezplatnú, neodvolateľnú, trvalú, prenosnú licenciu“ na všetok obsah vytvorený používateľmi. To vyvolalo nevôľu v kruhoch používateľov. Spoločnosť bola nútená rýchlo reagovať na kritiku a teraz tvrdí, že fotografie alebo videá svojich používateľov nebude používať bez ich súhlasu na nič iné ako na zlepšovanie aplikácie. Takisto vymaže používateľské údaje zo svojich serverov, len čo používatelia odstránia svoje údaje z aplikácie.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Umelá inteligencia / Big data a umenie = Resonances III Festival

17.10.2019 00:02

Výskumníci a umelci z celej Európy mesiace tvorili spolu fascinujúce umelecké projekcie, využívaním umelej inteligencie alebo Big data. Výsledkom je prezentácia, ktorá  prebieha tento týždeň neďaleko ...

Technológie

Umelá inteligencia pre dobro Slovenska!

29.09.2019 00:00

Slovenská republika sa radí medzi krajiny, ktoré azda najviac ovplyvní vývoj umelej inteligencie. Veľká vlna globalizácie ustupuje a obchodné bariéry sa zvyšujú. Strata pracovných miest sa možno nater ...

Technológie

Umelá inteligencia sa naučila chápať a riešiť úlohy. Zvládla školský test ôsmakov

16.09.2019 00:10

Aristo úspešne absolvoval školský test pre ôsmakov. Možno si poviete, že to nie je nič zvláštne, lenže Aristo nie je školák, ale program umelej inteligencie. A odborníci považujú zvládnutie tejto úlo ...

Žiadne komentáre

Brother_300x600

Videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019