Image
15.3.2019 0 Comments

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikvadrokoptéru UDrone s technológiou BMI (rozhranie mozog – stroj), ktorá reaguje na mozgové signály a pohyb hlavy, a nie palcov.

UDrone je pomerne pozoruhodný – je to ľahká miniatúrna kvadrokoptéra s dvojpalcovými vrtuľami, peknými plastovými nárazníkmi, ktoré ho chránia pred poškodením pri náraze do steny, a 8 Mpx fotoaparátom s rozlíšením 1080p.

Môžete ju prevádzkovať pomocou svojho mobilného telefónu, v takom prípade funguje ako väčšina podobných malých dronov, ale má aj smart funkcie umožňujúce sledovanie tváre, sledovanie objektu a rozpoznávanie gest. Podľa redaktora webu New Atlas Loza Blaina, ktorý mal možnosť zariadenie vyskúšať, batéria umožňuje šesť až sedem minút letu, tvorcovia uvádzajú maximum 25 minút. Fotoaparát môže vysielať video v reálnom čase na váš telefón, pokiaľ ste v dosahu Wi-Fi.

V druhej škatuli dostanete náhlavnú súpravu UMind Lite od spoločnosti EEGSmart, ktorá má množstvo zabudovaných senzorov. Je tu elektroencefalografický (EEG) senzor, ktorý meria elektrickú aktivitu v mozgu, elektrookulografický (EOG) senzor, ktorý meria pohyby očí monitorovaním rozdielu elektrického potenciálu v „dipóle“ ľudského oka (medzi rohovkou a retinou), ďalej elektromyografický (EMG) senzor, ktorý meria elektrickú aktivitu v reakcii na nervovú stimuláciu svalov. Nechýbajú ani gyroskopy a akcelerometre a patentované zariadenie zabudované na zosilnenie signálu a potláčanie šumu z jemných mozgových a nervových senzorov.

Headset sa nabíja podobne ako dron cez USB a umiestňuje sa na čelo tesne nad obočím. Keď ho spárujete s telefónom cez aplikáciu UDrone, nastavíte dron do režimu „ovládania mysľou“, aby ste ho aktivovali. Na zdvihnutie dronu sa musíte silno sústrediť, jeho pohyby ovládate nakláňaním hlavy, dron zabočí doprava či doľava podľa toho, ako nakloníte hlavu. Dvojitým mrknutím môžete vyfotiť zvolený objekt.

V súčasnosti beží na Kickstarteri kampaň na financovanie projektu. Cieľová suma je 5095 dolárov, na konte je už bezmála 5000 dolárov, no kampaň potrvá ešte do 26. apríla. Dron možno získať za 150 dolárov a môžete ho ovládať smartfónom. Na hands-free ovládanie budete musieť kúpiť ešte headset UMind Lite za 282 dolárov. Dodávky by sa mali začať v apríli 2019.

Zdroj: newatlas.comfuturism.com

 

Zobrazit Galériu
Autor: redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie 3

Huawei má ešte väčší problém, ARM mu stopol licencie

23.05.2019 15:38

Návrhár čipov ARM zasadil ďalšiu ranu spoločnosti Huawei, keď s ňou prerušil väzby. Bez Googlu by Huawei mohol prežiť, ale bez ARM asi nie. Podľa britskej BBC ARM Holdings rozoslal zamestnancom inter ...

Technológie

Májová aktualizácia Windows 10 je už dostupná na stiahnutie cez Windows Update

22.05.2019 14:32

Microsoft už zverejnil finálnu verziu májovej aktualizácie Windows 10. Prináša novú svetlú tému pre základný panel, ponuku Štart a notifikačné centrum, funkciu Windows sandbox a zlepšené vyhľadávanie, ...

Technológie 1

Openshift – jedna z najlepších platforiem pre moderné aplikácie

22.05.2019 00:09

Špeciálny projekt Škálovanie, mikroservisy, DevOps, Cloud a High availability možno zaradiť medzi často skloňované termíny v IT sfére, ktoré sa snažia nájsť riešenie na už notoricky známy problém:  „ ...

q

Žiadne komentáre

SecTec_2019

Videá

RECFRUIT 2019


PC forum button