Image
5.10.2019 0 Comments

Mercedes Experience 2019 roadshow

Spoločnosť Mercedes Benz usporiadala na Slovakia Ringu v Orechovej potôni Roadshow pre svojich zákazníkov, partnerov a novinárov.

Návštevníci si mohli vyskúšať celú paletu modelov tejto značky v 4 disciplínach. Prvou bol takzvaný Losí test, teda vyhýbací manéver s intenzívnym brzdením z rýchlosti asi 80 km/h. Mohli sme si vyskúšať schopnosť asistenčných systémov vozidiel udržať plnú ovládateľnosť aj pri intenzívnom brzdení v krízovej situácii. 

Ďalej sme si mohli vyskúšať na vozidlách tuningovej značky Mercedesu AMG jazdu po okruhu. Inštruktor na svojom vozidle určoval správnu stopu a rýchlosť a všetky vozidlá sa v určených rozostupoch pohybovali za ním. Musím priznať že šlo o veľmi pôsobivú ukážku schopností týchto vozidiel, a naviac sme mali možnosť porovnania schopností stability vozidiel v jednotlivých triedach. Pri jazde po okryhu sme dosahovali rýchlosti až 170 km/h.

Z iného súdku bola Off-roadová jazda na celej palete modelov. Tu sme si okrem modelu X350 vyskúšali aj ikonický model G500 ktorý prekvapoval až neuveriteľnými schopnosťami pri prekonávaní terénnych prekážok.

Poslednou disciplínou bola ukážka schopností asistenčných systémov. Toto bola jediná disciplína pri ktorej riadil továrenský jazdec Mercedesu. Počas ukážky sme videli schopnosti sustému čítania značiek, núdzové brzdenie pri detekcii chodcov či konca kolóny vozidiel a tiež ukážku asistovaného vyhýbacieho manévru. Asi najzaujímavejšouu bola ukážka detekcie križujúcej dopravy. Vodič rozbehol vozidlo na 80 km/h k modelovej kružovatke kde sa zľava približovalo ďalšie vozidlo. Pri jeho zaznamenaní systém začal automaticky spomaľovať a upozorňoval vodiča na nebezpečie. Keďže ten nereagoval, systém spustil núdzové brzdenie čím zabránil zrážke. 

Mercedes Experience okrem toho že bol pre náštevníkov zaujímavým zážitkom, mal v prvom rade za úlohu ukázať široký rozsah schopností automobilov a pomôcť im so správnym riešením krízových situácií. 

Na takejto akcii ale samozrejme nesmeli chýbať ani najnovšie prírastky v ponuke elektromobilov. Okreh horúcej novinky, prémiového elektromobilu EQC400 si účastníci mohli vyskúšať aj mestský Smart FourTwo EQ a nové úžitkové e-Vito.

Viac fotografií nájdete v galérii.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Produkty 1

ASUS nám ukázal Mothership. Elitný notebook s výhodami stolného počítača za 6199 EUR

11.11.2019 07:15

V príjemnom prostredí brnenskej reštaurácie ASUS organizoval akciu s cieľom priblížiť zástupcom slovenských a  českých masmédií zariadene nazvané Mothership. Všetka pozornosť bola venovaná na tento je ...

Produkty

Samsung predstavil nový robotický vysávač 2v1

07.11.2019 20:37

Spoločnosť Samsung prichádza na slovenský trh s najnovším modelom PowerBot VR05R5050WK ktorý naraz vysáva aj umýva. Novinka je určená na vysávanie tvrdých podláh, kobercov a zároveň je doplnená o funk ...

Produkty 1

Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

07.11.2019 19:46

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádz ...

Žiadne komentáre

Videá