Image
6.12.2019 0 Comments

MERAJTE RÝCHLEJŠIE A NA DLHŠIE VZDIALENOSTI: ZOZNÁMTE SA S LASEROVÝM DIAĽKOMEROM FORESTRY PRO II

Spoločnosť Nikon dnes predstavuje nový výkonný prenosný laserový diaľkomer Forestry Pro II. Model Forestry Pro II je inováciou modelu Forestry Pro, ktorý je veľmi uznávaným prístrojom na prieskum v oblasti lesníctva. Má predĺžený maximálny rozsah merania – od 7,5 m do 1 600 m – a poskytuje vyššiu presnosť a rýchlejšiu odozvu. Algoritmus HYPER READ zobrazuje výsledky na internom displeji približne za 0,3 sekundy.

Merania zahŕňajú skutočnú vzdialenosť, vodorovnú vzdialenosť, výšku, uhol a výškový rozdiel medzi dvoma cieľmi. Keď je viditeľná spodná a vrchná časť objektu, môžete použiť dvojbodové meranie. Trojbodové meranie poskytuje presné vyhodnotenie aj v prípade, že je spodná a/alebo vrchná časť objektu zakrytá.

Výsledky sa tiež zobrazujú na väčšom externom displeji, ktorého veľkosť narástla zo 4,3 cm (1,7 palca) na 5,3 cm (2,1 palca). Externý displej má nastaviteľné podsvietenie s troma úrovňami jasu, aby boli hodnoty dobre čitateľné aj v najtmavšom lese.

Nová funkcia denníka umožňuje zaznamenať až 250 meraní, ktoré sa zobrazujú v očíslovanom poradí na podsvietenom externom displeji. Vďaka tomu nemusíte zastavovať a robiť si poznámky a pokryjete väčšiu oblasť v kratšom čase.

Forestry Pro II

Hlavné funkcie

 • Rozsah merania: 7,5 m – 1 600 m.
 • Meranie skutočnej vzdialenosti, vodorovnej vzdialenosti, výšky, uhla a výškového rozdielu medzi dvoma cieľmi – plus trojbodové meranie (výška v rozmedzí dvoch bodov).
 • Výsledky sa zobrazujú na internom aj externom paneli LCD. Výsledky merania sa zobrazujú na externom displeji súčasne s interným.
 • Podsvietený externý displej má dobrú čitateľnosť aj na tmavých miestach, napríklad v lese. Jas podsvietenia je nastaviteľný v troch úrovniach.
 • Funkcia denníka umožňuje uložiť a zobraziť až 250 nameraných hodnôt.
 • Rýchle a spoľahlivé zobrazenie nameraných hodnôt bez ohľadu na vzdialenosť vďaka algoritmu HYPER READ.
 • Výsledky merania sa zobrazujú na internom displeji v priebehu približne 0,3 sekundy.
 • Systém prepínania priority cieľov na meranie dvoch prekrývajúcich sa objektov:
  •  Režim priority prvého objektu zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu – vhodný na meranie vzdialenosti k objektu pred pozadím, s ktorým sa prekrýva.
  •  Režim priority vzdialeného cieľa zobrazuje vzdialenosť k najvzdialenejšiemu objektu – vhodný v zalesnených oblastiach.
 • Vysokokvalitný monokulár so 6× zväčšením a viacvrstvovou úpravou poskytuje jasný a ostrý obraz.
 • Veľké predsunutie výstupnej pupily umožňuje jednoduché sledovanie, dokonca aj s okuliarmi.
 • Funkcia dioptrickej korekcie ponúka vyšší komfort pri sledovaní.
 • Jednorazové alebo nepretržité meranie (až 8 sekúnd).
 • Vodotesný (10 minút v hĺbke maximálne 1 m) a odolný voči zahmlievaniu, nie je však určený na použitie pod vodou. Priestor pre batériu je odolný voči dažďu.
 • Široký rozsah teplotnej odolnosti: -10 °C až +50 °C.
Autor: Nikon

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

SAP oznámil svoje hospodárske výsledky

28.01.2020 17:47

Spoločnosť SAP SE, svetový líder v oblasti podnikových informačných systémov, oznámila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok a celý rok 2019. ⦁ nové objednávky cloudu vo fiškálnom roku 2019 narástli o ...

Tlačové správy

CZ: Sú optické média naozaj mŕtvou technológiou?

28.01.2020 17:38

Ne, právě naopak, optická média jsou stále „IN” a jsou důležitá a přínosná více než kdy jindy. Jsou jedním z nejdůležitějších doplňků cloudu a SSD a HDD úložišť, protože mají výhody, které ostatní tec ...

Tlačové správy

Prieskum Viber ukázal, že Slovákom na ochrane súkromia v online záleží, veľa však o tejto téme nevedia

28.01.2020 14:04

Rakuten Viber, popredná komunikačná platforma v regióne strednej a východnej Európy, usporiadala pri príležitosti medzinárodného Dňa ochrany osobných údajov prieskum v deviatich krajinách medzi viac a ...

Žiadne komentáre

Hackkosice_2020

Videá