Image
11.7.2019 4 Comments

Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom

Obchodný reťazec Lidl vyvinul vlastný digitálny platobný systém. Postupne ho chce sprevádzkovať v celej Európe, testovanie sa už začalo v Španielsku, kde sa má overiť, ako zákazníci prijmú nový platobný systém. Oznámil to nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Lidl Pay je založený na aplikácii Lidl Plus, ktorá bola uvedená do prevádzky v polovici júna 2019. Aplikácia môže byť použitá napríklad na stiahnutie zľavových kupónov a zároveň spoločnosť z nej získa dôležité informácie o správaní zákazníkov.

Platby prostredníctvom Lidl Pay sa budú vykonávať pomocou QR kódu, ktorý bude naskenovaný pri pokladni. V rámci testu v Španielsku sa budú spočiatku akceptovať kreditné a debetné karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro. Lidl je zatiaľ jediným predajcom potravín, ktorý ponúka vlastný platobný systém.

Dôvodom zavedenia samostatného platobného systému by mohli byť poplatky, ktoré musia maloobchodníci platiť za elektronické platby. Podľa odborníkov sa tieto náklady pohybujú medzi 0,15 a 0,2 % na nákup. Vlastným platobným systémom Lidl tieto náklady ušetrí.

Riešenie testované v Španielsku by sa malo na budúci rok zaviesť v Nemecku a postupne aj v ďalších krajinách. Lidl pre český spravodajský web Aktuálne.cz potvrdil, že svoj platobný systém sa chystá uviesť aj v Česku, slovenská pobočka sa však pre Živé.sk vyjadrila, že novinku u nás zatiaľ neponúkne.

Zdroj: kloepfel-consulting.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Q4 Security je premium partnerom Panasonic Business

18.10.2019 19:09

Spoločnosť Q4 Security je už 25 rokov dodávateľom bezpečnostných riešení. Začiatkom tohto roku získala certifikát Premium Partnera spoločnosti Panasonic Business, dodávateľa špičkových bezpečnostných ...

Technológie 1

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 00:05

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. ...

Technológie

Inteligentné vykurovanie v inteligentnom byte

17.10.2019 00:10

Špeciálny projekt Vykurovanie je vo väčšine domov či bytov energeticky najnáročnejší subsystém a jeho optimalizáciou sa v mnohých prípadoch dajú dosiahnuť značné úspory. Dodávatelia riešení pre intel ...

4 Comments

 1. Poplatok 0,2% ??? reakcia na: Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom
  17.7.2019 10:07
  Pracujem v obchode a musím povedať, ža na Slovensku sa pohybujú poplatky od 1,5% - 2% + mesačný poplatok za prenájom terminálu. Prosím vás, odkiaľ sú tí odborníci, čo tvrdia, že 0,2% ? U nás obchodníka platba terminálom vyjde veľmi draho. Predstavte si, že vám banka zoberie z marže tovaru niekoľko percent. Nie divu, že potom v reklamách forsírujú: plaťte kartou. Potom sa peniažky presúvajú na tučné zisky bánk. Zadarmo tú reklamu nerobia.
  Reagovať
 2. SEPA reakcia na: Lidl pripravuje vlastný platobný systém Lidl Pay aby sa vyhol poplatkom
  11.7.2019 09:07
  Kedy slovenské banky začnú poskytovať SEPA okamžité platby (Instant Payments)? Potom by mohla byť platba QR kódom v každom obchode a ako aplikácia stačí smartbanking. Bežný poplatok pre obchodníka aj zákazníka za takúto platbu je 0%.
  Reagovať
  • RE: SEPA reakcia na: SEPA
   12.7.2019 11:07
   naco by to robili, ked "poplatok pre obchodníka aj zákazníka za takúto platbu je 0%"?
   Reagovať
   • RE: RE: SEPA reakcia na: RE: SEPA
    14.7.2019 14:07
    0,2% je poplatok Master Card alebo Visa, no este je tu poplatok za sprostredkovanie , lebo obchodnik nemoze ist priamo a ten je 0,6 a viac
    Reagovať

ITAPA_2019

Videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019