Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Kvalitné dizajnové bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3 na šport, prechádzky a cestovanie

0

Elegantný a zároveň minimalistický dizajn a špičkové technológie sú hlavnými atribútmi nových bezdrôtových slúchadiel od Huawei patriacich do kategórie true wireless s aktívnym tlmením hluku okolia. Trojka v označení Huawei FreeBuds 3 naznačuje, že sa jedná už o tretiu generáciu inovácií, ktorej výsledkom je vynikajúci produkt schopný konkurovať slúchadlám s logom nahryznutého jablka. Slúchadlá sú k dispozícii v bielej aj čiernej farebnej variante

Začnem puzdrom, v ktorom sú tvarované otvory na vloženie slúchadiel. Slúchadlá sú v puzdre fixované magneticky a nabíjajú sa pomocou dvojice kontaktov. Jeden je na spodku tvarovanej časti, ktorá sa vkladá do ucha a druhým kontaktom je metalický diel na konci krátkych valčekov, pod ktorým je zároveň aj otvor pre mikrofón.

Otvor je tvarovaný tak, aby čo najviac eliminoval vplyv vetra, prípadne prúdiaceho vzduchu počas behu, či cyklistiky, takže aj za takýchto pre mikrofón nepriaznivých okolností vás bude dobre počuť.

 

Otestoval som aj rozdiel kvality zvuku pri telefonovaní z pohľadu druhého účastníka. Ten, ak má možnosť porovnania, tak rozpozná, že zvuk je trochu menej dynamický, ako pri rozprávaní do telefónu. No a najlepšie ohľadne puzdra som si nechal nakoniec. Batériu v puzdre môžete nabíjať nielen cez USB-C konektor, ale aj bezdrôtovo z akejkoľvek Qi nabíjačky. Vyskúšal som aj bezdrôtové nabíjanie zo smartfónu ktorý má podporu reverzného nabíjania. Funguje to, ale túto možnosť odporúčam len v prípade ak nemáte káblik. Slúchadlá v puzdre môžete predsa nabiť aj cez kábel s konektormi USB-C na obidvoch stranách a prieme nabíjanie má predsa len o niekoľko percent vyššiu účinnosť, než bezdrôtové. Výdrž batérií v slúchadlách je 4 hodiny a celková výdrž s dobíjaním v puzdre 20 hodín. Po otvorení puzdra sú slúchadlá pripravené na prvé párovanie. Smartfóny Huawei s používateľskou nadstavbou EMUI10 a novšou slúchadlá automaticky rozpoznajú a ponúknu párovanie. U ostatných smartfónov sa párovanie robí klasickým spôsobom. Na spárovanie s iným zariadením stačí puzdro otvoriť a stlačiť nenápadné tlačidlo zvonku na jeho boku. Slúchadlá som  často používal bez smartfónu, len s hodinkami Huawei Watch GT2 a taktiež fungovali bez problémov.

V každom slúchadle je nový čip Kirin A1, ktorý bol vyvinutý práve pre nositeľné zariadenia a jeho hlavnou devízou popri výkone a podpore Bluetooth 5.1 LE. Výkon je potrebný nielen na prevod digitálnych dát na audio signál, ale aj na ANC (Active Noise-Cancelling), čiže  aktívne potláčanie hluku okolia. Intenzitu potlačenia hluku si môžete nastaviť v mobilnej aplikácii Huawei AI Life, odporúčam ponechať implicitné nastavenie, ktoré je účinné pre hluky, ale reč, a do značnej miery aj hluky ulice síce s menšou intenzitou, ale počujete.

Pri niekoľkohodinovom lete si samozrejme dáte potláčanie hluku na vyššiu úroveň. Aktívne tlmenie hluku okolia je vynikajúcim riešením dilemy medzi slúchadlami so silikónovým tesnením, ktoré si do ucha zasuniete hlbšie, takže tlmia zvuky okolia pasívne a to tak, že vždy a všetky zvuky, čiže aj tie, ktoré je dôležité, aby ste počuli a slúchadlami do ucha takzvanej otvorenej konštrukcie bez silikónového tesnenia. Takúto konštrukciu majú aj Huawei FreeBuds 3, pričom v prípade potreby si môžete zapnúť tlmenie. Pri implicitnom nastavení ANC aktivujete dvojitým poklepom na ľavé slúchadlo a dvojitým poklepom na pravé slúchadlo sa posuniete na nasledujúcu skladbu. Aké funkcie budú aktivované dvojitým poklepom si môžete nastaviť v aplikácii. Aktivovanie ANC je super, no pre dvojitý poklep na pravú mušľu je podľa mňa praktickejšie nastaviť spustenie a zastavenie prehrávania.  Dvojitý poklep je zároveň jedinou metódou priameho „dotykového“ ovládania. Dosť mi chýbala možnosť ovládania hlasitosti priamo na slúchadlách. 

Zvuk je veľmi dobrý, hlavne hovorené slovo a vokály. Basy sú jasne rozpoznateľné, avšak menej výrazné ako pri slúchadlách so silikónovým „tesnením“. Na predpokladaný účel, čiže počúvanie pri chôdzi, športových aktivitách, či pri cestovaní je kvalita reprodukcie výrazne nadpriemerná.

Verdikt: Vynikajúci kompromis medzi tlmením nežiadúceho hluku a počuteľnosťou reči a zvukov v kancelárii, či na ulici.

Technické parametre: Buetooth 5.1; batéria v slúchadle 30 mAh, v puzdre 410 mAh; Rozmery a hmotnosť: puzdro: 61 x 22 mm, 48g; slúchadlo 42 x 20 x 18 mm, 4.8 g;, výdrž 4 hodiny prehrávania hudby, 20 hodín s dobíjaním cez puzdro, dotykové ovládanie, Buetooth 5.1. Cena 179 eur.

+ dobrý zvuk, aktívne tlmenie hluku okolia, nabíjanie cez USB-C, podpora bezdrôtového nabíjania

- slúchadlá nemajú ovládanie hlasitosti

Hodnotenie 92

Tip redakcie: Výborný zvuk a tlmenie hluku

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei FreeBuds3 ANC tlmenie hluku

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať