Image
12.4.2019 0 Comments

Košickí študenti reprezentujú Slovensko na svetovom finále Land Rover Education Challenge

Tím Columba Racing, ktorý tvoria sedemnásť a osemnásťroční študenti Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach, bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále prestížnej vzdelávacej súťaže organizovanej spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Svetové finále Land Rover 4x4 in Schools privíta víťazov národných kôl už 14. a 15. apríla t.r., aby spolu súťažili o titul Svetového šampióna. Stane sa tak v priestoroch University of Warwick v Coventry vo Veľkej Británii, ktorá leží v blízkosti centrály spoločnosti Jaguar Land Rover. Študenti okrem toho navštívia aj Centrum dizajnu a techniky spoločnosti Gaydon, kde sa dozvedia viac o inováciách v oblasti  automatizácie, konektivity a elektrifikácii, ako aj o  kariérnych príležitostiach v týchto oblastiach.

Šesť študentov pomocou softvérového kódovania navrhlo a postavilo diaľkovo ovládaný model terénneho vozidla s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorý je schopný prekonávať prekážky a rôzne povrchy ciest vrátane mlák, lanového mosta a skál – to všetko na jedinečnej Land Rover trati, ktorá kopíruje trate pre skutočné SUV. Tímy budú odborníkom prezentovať aj svoju prácu a znalosti v oblasti automobilového dizajnu a inžinierstva.

Juraj Marcin (18) z tímu Columbia Racing z Košíc povedal: „Sme nadšenci elektroniky, programovania, dizajnu a všeobecne všetkých nových technológií. Chceme tiež zlepšiť naše vedomosti a schopnosti STEM (veda, technika, inžinierstvo a matematika), ako aj tzv. mäkké zručnosti. Naše vozidlo má vlastnú aplikáciu, zakomponované pokročilé kódovanie, senzory a technológiu. Tešíme sa na stretnutie s tímami z celého sveta, ako aj na nadviazanie kontaktov so skutočnými profesionálmi“.

Od svojho založenia v roku 2006 sa na súťažiach Land Rover 4x4 in Schools Challenge zúčastnilo viac ako 15 000 mladých ľudí. Projekt bol celosvetovo spustený v roku 2015 a aktuálne beží v 20 krajinách. Na Slovensku sa táto súťaž konala už po tretí raz a tím z košického gymnázia vzišiel ako víťaz z januárového národného finále, ktoré bolo v nitrianskom závode britskej automobilky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

SCR technologies sa stal hrdým SAP Silver Partnerom pre implementáciu riešení zo suity SAP Customer eXperience

22.07.2019 10:55

Súčasťou inteligentného riešenia Customer eXperience je moderný a efektívny marketingový nástroj - Marketing Cloud, ktorý dokáže spájať a kombinovať akékoľvek zákaznícke dáta a umožňuje personalizovan ...

Tlačové správy

Slovenský Domotron kúpil českú konkurenčnú spoločnosť Haidy

22.07.2019 10:53

Domotron, česko-slovenský scale-up, ktorý stojí za prvým plug & play systémom domácej automatizácie, uskutočnil akvizíciu českého konkurenta Haidy. Domotron Holding získal stopercentný podiel v Ha ...

Tlačové správy

CZ: Umelá inteligencia môže pomôcť v prevencii dekubitov

22.07.2019 10:37

Dekubity, známé také jako proleženiny, představují pro oblast zdravotnictví významný problém. Společnost GoodAI a Nemocnice Na Bulovce provedly pilotní testy, které ukazují, že analýzu snímků na bázi ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá