Image
12.4.2019 0 Comments

Košickí študenti reprezentujú Slovensko na svetovom finále Land Rover Education Challenge

Tím Columba Racing, ktorý tvoria sedemnásť a osemnásťroční študenti Gymnázia na Poštovej ulici v Košiciach, bude reprezentovať Slovensko na svetovom finále prestížnej vzdelávacej súťaže organizovanej spoločnosťou Jaguar Land Rover.

Svetové finále Land Rover 4x4 in Schools privíta víťazov národných kôl už 14. a 15. apríla t.r., aby spolu súťažili o titul Svetového šampióna. Stane sa tak v priestoroch University of Warwick v Coventry vo Veľkej Británii, ktorá leží v blízkosti centrály spoločnosti Jaguar Land Rover. Študenti okrem toho navštívia aj Centrum dizajnu a techniky spoločnosti Gaydon, kde sa dozvedia viac o inováciách v oblasti  automatizácie, konektivity a elektrifikácii, ako aj o  kariérnych príležitostiach v týchto oblastiach.

Šesť študentov pomocou softvérového kódovania navrhlo a postavilo diaľkovo ovládaný model terénneho vozidla s pohonom všetkých štyroch kolies, ktorý je schopný prekonávať prekážky a rôzne povrchy ciest vrátane mlák, lanového mosta a skál – to všetko na jedinečnej Land Rover trati, ktorá kopíruje trate pre skutočné SUV. Tímy budú odborníkom prezentovať aj svoju prácu a znalosti v oblasti automobilového dizajnu a inžinierstva.

Juraj Marcin (18) z tímu Columbia Racing z Košíc povedal: „Sme nadšenci elektroniky, programovania, dizajnu a všeobecne všetkých nových technológií. Chceme tiež zlepšiť naše vedomosti a schopnosti STEM (veda, technika, inžinierstvo a matematika), ako aj tzv. mäkké zručnosti. Naše vozidlo má vlastnú aplikáciu, zakomponované pokročilé kódovanie, senzory a technológiu. Tešíme sa na stretnutie s tímami z celého sveta, ako aj na nadviazanie kontaktov so skutočnými profesionálmi“.

Od svojho založenia v roku 2006 sa na súťažiach Land Rover 4x4 in Schools Challenge zúčastnilo viac ako 15 000 mladých ľudí. Projekt bol celosvetovo spustený v roku 2015 a aktuálne beží v 20 krajinách. Na Slovensku sa táto súťaž konala už po tretí raz a tím z košického gymnázia vzišiel ako víťaz z januárového národného finále, ktoré bolo v nitrianskom závode britskej automobilky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

HP zlepšuje zabezpečenie počítačov pomocou umelej inteligencie, predstavilo nástroj HP Sure Sense

24.04.2019 12:14

Na svojej v poradí už tretej konferencii EMEA Innovation Summit predstavilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostné riešenia navrhnuté pre kanceláriu budúcnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru za ...

Tlačové správy

Slováci sú čoraz viac IT gramotní. Učia sa prevažne sami alebo im kurzy platí firma

24.04.2019 11:53

Znalosti Slovákov v oblasti informačných a komunikačných technológií (ICT) z roka na rok stúpajú. Podľa najnovších údajov Európskeho štatistického úradu Eurostat nové vedomosti nadobúdame samo štúdiom ...

Tlačové správy

Častá zmena profesie je trendom dnešnej doby. Kde hľadať a nájsť „tu pravú“?

24.04.2019 11:15

Nielen mladí tápu a hľadajú svoje „ideálne“ profesijné uplatnenie. Nespokojnosť v práci pociťuje viacero Slovákov. Na trhu práce však pôsobia rôzni kariérni odborníci, ktorí ľuďom pomáhajú zorientovať ...

q

Žiadne komentáre

TREND Digital Healthcare 2019

Videá

IXPO 2019


PC forum button