Image
20.6.2019 0 Comments

Klávesnica s touchpadom integrovaným priamo v tlačidlách

Bieloruský startup Clevetura LLC zavŕšil vývoj intuitívneho systému klávesnice, ktorý kombinuje klávesnicu, touchpad a myš. Senzory integrované v klávesoch umožňujú plynulý prechod medzi písaním a ovládaním kurzora. Technológia využívajúca senzory zabudované do klávesov je jedinečná. Tlačidlá reagujú na gestá ako touchpad alebo myš a používatelia môžu klepnúť alebo presunúť kurzor bez zmeny polohy dlane.

Prepínanie medzi režimami je automatické vďaka zabudovanému mikrokontroléru, ktorý okamžite rozpozná a spracuje každý dotyk a posun. Používatelia nemusia myslieť na prepínanie režimov, pretože systém rozpoznáva, čo robia. Takéto ovládanie je  pohodlné, funkčné a šetrí čas, pretože používateľ nemusí neustále meniť polohu ruky. Systém môže urýchliť prácu, najmä ak potrebujete súčasne používať klávesnicu a myš.

Ak napríklad píšete dôležitú správu a niekto vám volá cez Skype, pomocou klávesnice Click&Touch môžete hovor odmietnuť v jedinom kroku. Ku klávesnici možno súčasne pripojiť až päť zariadení cez bluetooth alebo kábel USB-C. Mobilnú aplikáciu môžete použiť na zmenu nastavení a aktualizáciu zariadenia. Klávesnica je ľahká a ergonomická a disponuje opierkou dlaní.

Do projektu startupu Clevetura investoval aj Sergej Kostevič, zakladateľ ASBIS Holding a značky Prestigio. Trvalo približne tri roky, kým sa myšlienka premenila na komerčný prototyp, teraz chcú vývojári získať patent na túto technológiu. Výroba klávesnice Click&Touch sa začne v júli, na trhu bude dostupná koncom augusta pod značkou Prestigio. Do konca roka sa plánuje výroba približne 100 000 kusov zariadenia, cena zatiaľ nebola ohlásená.

Externá klávesnica nie je jediný možný spôsob použitia technológie Cleveture. Tvorcovia sa domnievajú, že sa môže uplatniť napríklad aj v klávesniciach notebookov.

Zdroj: sbis.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

OpenAI napriek obavám o zneužitie zverejnil svoj generátor textu s neuveriteľnými schopnosťami

08.11.2019 00:10

Možno si ešte spomínate na textový generátor neziskovej spoločnosti OpenAI s označením GPT2. Pred istým časom spoločnosť uviedla, že nesprístupní svoj nový model AI pre obavy o jeho škodlivé použitie ...

Inovácie

Zistite, aký je pohľad CZ/SK expertov na novinky vo svete Java

07.11.2019 15:03

Zrýchlená doba sa premietla aj do vývoja nových verzií Javy, ktorý sa značne zdynamizoval. Ak kedysi medzi dvomi verziami ubehli aj tri roky, dnes sú vydané dve do roka. Realita je potom taká, že vonk ...

Inovácie

Konica Minolta otvorila európsky showroom priemyselnej tlače v Bratislave

07.11.2019 00:10

Japonský koncern Konica Minolta otvoril na Slovensku celosvetovo najmodernejší showroom so zameraním na všetky svoje hlavné technológie industriálnej tlače. Na ploche 480 m² tak vznikol jedinečný unik ...

Žiadne komentáre

ITAPA_2019

Videá