PC REVUE
Image
21.9.2018 0 Comments

Kano ponúka počítačovú zostavu na báze Raspberry Pi už aj s dotykovým displejom

Pred rokom spoločnosť Kano predstavila kompletnú počítačovú zostavu typu „urob si sám“, ktorej základom bol kit Raspberry Pi. Vyzeralo to síce fajn, ale akosi sa zabudlo na to, že deti majú rady tablety, smartfóny a iné zariadenia s dotykovým displejom. Teraz firma ponúka aktualizovanú verziu, kde je namiesto štandardného 10,1-palcového displeja dotyková verzia. Novinka sa nazýva Computer Kit Touch a je k dispozícii za 299,99 eura na webe Kano.

Prvá polovica zábavy je zostaviť počítač. Súprava sa dodáva s vlastnou doskou Pi, aktualizovanou doskou ovládača displeja, batériou, napájacím káblom, reproduktorom a ďalšími doplnkami. Okrem dosiek je všetko z farebného plastu. Máte pocit, že pracujete so súpravou Lego, najmä keď si prezeráte inštrukčnú brožúru, ktorá je v škatuli.

Keď je všetko zostavené, môžete sa pustiť do programovania a spustiť základné aplikácie, ako sú Google Chromium, YouTube, Disk Google, Wikipedia a LibreOffice. K dispozícii je aj aplikačný obchod, kde si môžete stiahnuť nástroje ako Wolfram, Audacity a Filezilla.

Spolu s počítačmi založenými na Raspberry Pi Kano predáva aj súpravu snímačov pohybu za 29,99 eura a svetelnú tabuľu Pixel za 89,99 eura. Napokon sa k tomu pridá aj kamera a reproduktorová súprava, na ktorú sa v septembri 2016 uskutočnila úspešná crowdfundingová kampaň na Kickstarteri.

Spoločnosť ponúka aj prútik Harryho Pottera s názvom Kano Coding Kit (za 99,99 eura), ktorý vás naučí, ako naprogramovať kúzla inšpirované filmami a knihami o mladom čarodejníckom učňovi. Majitelia týchto samostatných produktov by mali byť schopní ovládať ich pomocou programovacej aplikácie na počítači Computer Kit Touch.  

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Testovali sme ako funguje Car Sharing v praxi

19.10.2018 19:40

Car Sharing alebo po slovensky Zdieľanie vozidiel je jednou z foriem akou sa dá plnohodnotne prevádzkovať flotila vozidiel vo firme. Takúto službu sme mali možnosť vyskúšať od spoločnosti Business Lea ...

Technológie

Video: Štvornohý robot od Boston Dynamics sa naučil tancovať. Úsmevu sa neubránite

19.10.2018 00:25

Boston Dynamics zverejnil nové video o svojom robotickom psovi SpotMini, ktorého inžinieri spoločnosti naučili tancovať. A ide mu to skutočne dobre. Tento štvornohý robot sa v budúcom roku dostane do ...

Technológie

XPhone: Blockchainový telefón, ktorý sa nedá odpočúvať

19.10.2018 00:15

Spoločnosť Pundi X tvrdí, že realizovala prvý blockchainový hovor pomocou svojho nového zariadenia s názvom XPhone. XPhone je blockchainový telefón, ktorý nefunguje u bežných centralizovaných mobilnýc ...

q

Žiadne komentáre

ITAPA_jesen2018

VideáPC forum button