Image
21.9.2018 0 Comments

Kano ponúka počítačovú zostavu na báze Raspberry Pi už aj s dotykovým displejom

Pred rokom spoločnosť Kano predstavila kompletnú počítačovú zostavu typu „urob si sám“, ktorej základom bol kit Raspberry Pi. Vyzeralo to síce fajn, ale akosi sa zabudlo na to, že deti majú rady tablety, smartfóny a iné zariadenia s dotykovým displejom. Teraz firma ponúka aktualizovanú verziu, kde je namiesto štandardného 10,1-palcového displeja dotyková verzia. Novinka sa nazýva Computer Kit Touch a je k dispozícii za 299,99 eura na webe Kano.

Prvá polovica zábavy je zostaviť počítač. Súprava sa dodáva s vlastnou doskou Pi, aktualizovanou doskou ovládača displeja, batériou, napájacím káblom, reproduktorom a ďalšími doplnkami. Okrem dosiek je všetko z farebného plastu. Máte pocit, že pracujete so súpravou Lego, najmä keď si prezeráte inštrukčnú brožúru, ktorá je v škatuli.

Keď je všetko zostavené, môžete sa pustiť do programovania a spustiť základné aplikácie, ako sú Google Chromium, YouTube, Disk Google, Wikipedia a LibreOffice. K dispozícii je aj aplikačný obchod, kde si môžete stiahnuť nástroje ako Wolfram, Audacity a Filezilla.

Spolu s počítačmi založenými na Raspberry Pi Kano predáva aj súpravu snímačov pohybu za 29,99 eura a svetelnú tabuľu Pixel za 89,99 eura. Napokon sa k tomu pridá aj kamera a reproduktorová súprava, na ktorú sa v septembri 2016 uskutočnila úspešná crowdfundingová kampaň na Kickstarteri.

Spoločnosť ponúka aj prútik Harryho Pottera s názvom Kano Coding Kit (za 99,99 eura), ktorý vás naučí, ako naprogramovať kúzla inšpirované filmami a knihami o mladom čarodejníckom učňovi. Majitelia týchto samostatných produktov by mali byť schopní ovládať ich pomocou programovacej aplikácie na počítači Computer Kit Touch.  

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

Žiadne komentáre

DOCKITIN

VideáPC forum button