Image
21.9.2018 0 Comments

Kano ponúka počítačovú zostavu na báze Raspberry Pi už aj s dotykovým displejom

Pred rokom spoločnosť Kano predstavila kompletnú počítačovú zostavu typu „urob si sám“, ktorej základom bol kit Raspberry Pi. Vyzeralo to síce fajn, ale akosi sa zabudlo na to, že deti majú rady tablety, smartfóny a iné zariadenia s dotykovým displejom. Teraz firma ponúka aktualizovanú verziu, kde je namiesto štandardného 10,1-palcového displeja dotyková verzia. Novinka sa nazýva Computer Kit Touch a je k dispozícii za 299,99 eura na webe Kano.

Prvá polovica zábavy je zostaviť počítač. Súprava sa dodáva s vlastnou doskou Pi, aktualizovanou doskou ovládača displeja, batériou, napájacím káblom, reproduktorom a ďalšími doplnkami. Okrem dosiek je všetko z farebného plastu. Máte pocit, že pracujete so súpravou Lego, najmä keď si prezeráte inštrukčnú brožúru, ktorá je v škatuli.

Keď je všetko zostavené, môžete sa pustiť do programovania a spustiť základné aplikácie, ako sú Google Chromium, YouTube, Disk Google, Wikipedia a LibreOffice. K dispozícii je aj aplikačný obchod, kde si môžete stiahnuť nástroje ako Wolfram, Audacity a Filezilla.

Spolu s počítačmi založenými na Raspberry Pi Kano predáva aj súpravu snímačov pohybu za 29,99 eura a svetelnú tabuľu Pixel za 89,99 eura. Napokon sa k tomu pridá aj kamera a reproduktorová súprava, na ktorú sa v septembri 2016 uskutočnila úspešná crowdfundingová kampaň na Kickstarteri.

Spoločnosť ponúka aj prútik Harryho Pottera s názvom Kano Coding Kit (za 99,99 eura), ktorý vás naučí, ako naprogramovať kúzla inšpirované filmami a knihami o mladom čarodejníckom učňovi. Majitelia týchto samostatných produktov by mali byť schopní ovládať ich pomocou programovacej aplikácie na počítači Computer Kit Touch.  

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Mapy.cz majú turistické a zimné mapy v 3D, vrátane Slovenska

19.02.2019 00:10

Pred rokom český Seznam zlepšil svoje 3D mapy, ale až dosiaľ sa plastické mapy zobrazili len spolu s leteckými snímkami. Teraz je tu však novinka umožňujúca v 3D zobraziť aj základnú turistickú či zim ...

Technológie

DJI zlepší ochranu letísk pred svojími dronmi pomocou funkcie geofencingu. Vrátane tých slovenských

19.02.2019 00:20

Výrobca dronov DJI bude používať nový spôsob geofencingu (geofencing - funkcia softvérového programu, ktorý používa GPS alebo rádiofrekvenčnú identifikáciu čiže RFID na definovanie určitých hraníc, kt ...

Technológie 1

Obľúbené elektrické kolobežky Xiaomi sa dajú hacknúť. Na diaľku možno ovládať brzdu a akceleráciu

15.02.2019 00:05

Elektrické kolobežky Xiaomi sa tešia obľube najmä vďaka službám na zdieľanú jazdu. Bezpečnostná firma Zimperium však na svojom blogu upozornila, že pre chybu v ich bluetoothovom module ich môžu ovládn ...

q

Žiadne komentáre

Apsara Yogaton

VideáPC forum button