Image
21.9.2018 0 Comments

Kano ponúka počítačovú zostavu na báze Raspberry Pi už aj s dotykovým displejom

Pred rokom spoločnosť Kano predstavila kompletnú počítačovú zostavu typu „urob si sám“, ktorej základom bol kit Raspberry Pi. Vyzeralo to síce fajn, ale akosi sa zabudlo na to, že deti majú rady tablety, smartfóny a iné zariadenia s dotykovým displejom. Teraz firma ponúka aktualizovanú verziu, kde je namiesto štandardného 10,1-palcového displeja dotyková verzia. Novinka sa nazýva Computer Kit Touch a je k dispozícii za 299,99 eura na webe Kano.

Prvá polovica zábavy je zostaviť počítač. Súprava sa dodáva s vlastnou doskou Pi, aktualizovanou doskou ovládača displeja, batériou, napájacím káblom, reproduktorom a ďalšími doplnkami. Okrem dosiek je všetko z farebného plastu. Máte pocit, že pracujete so súpravou Lego, najmä keď si prezeráte inštrukčnú brožúru, ktorá je v škatuli.

Keď je všetko zostavené, môžete sa pustiť do programovania a spustiť základné aplikácie, ako sú Google Chromium, YouTube, Disk Google, Wikipedia a LibreOffice. K dispozícii je aj aplikačný obchod, kde si môžete stiahnuť nástroje ako Wolfram, Audacity a Filezilla.

Spolu s počítačmi založenými na Raspberry Pi Kano predáva aj súpravu snímačov pohybu za 29,99 eura a svetelnú tabuľu Pixel za 89,99 eura. Napokon sa k tomu pridá aj kamera a reproduktorová súprava, na ktorú sa v septembri 2016 uskutočnila úspešná crowdfundingová kampaň na Kickstarteri.

Spoločnosť ponúka aj prútik Harryho Pottera s názvom Kano Coding Kit (za 99,99 eura), ktorý vás naučí, ako naprogramovať kúzla inšpirované filmami a knihami o mladom čarodejníckom učňovi. Majitelia týchto samostatných produktov by mali byť schopní ovládať ich pomocou programovacej aplikácie na počítači Computer Kit Touch.  

Zdroj: engadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie

Americká armáda zaradí do výzbroje laserové zbrane a hypersonické rakety

13.06.2019 00:00

Americká armáda vyhlásila, že bude v priebehu nasledujúcich štyroch rokov pripravená na nasadenie hypersonických rakiet a laserových zbraní namontovaných na vozidlách, ak sa budú stupňovať technologic ...

Technológie 1

Dron Skai na vodíkový pohon prepraví ako lietajúci taxík až 4 cestujúcich

13.06.2019 00:00

Na zoznam spoločností vyvíjajúcich lietajúce autá sa pridal ďalší startup Alaka’i Technologies. Jeho lietadlo Skai sa môže používať podobne ako konkurenčné produkty v úlohe leteckého taxíka alebo na d ...

Technológie

DJI RoboMaster S1 je programovateľný robotický tank vybavený umelou inteligenciou

13.06.2019 00:00

Výrobca dronov DJI urobil odvážny krok do oblasti vzdelávacích technológií. Predstavil svoj prvý pozemný robot RoboMaster S1, ktorý pripomína miniatúrny tank. Jeho úlohou je ukázať novým používateľom ...

q

Žiadne komentáre

SWAN_062019

VideáPC forum button