Inteligentné hodinky Huawei Watch GT2 s dvojtýždňovou výdržou batérie

0

Huawei Watch GT2 má remienok svetlohnedej farby z kože alebo materiálu pripomínajúceho kožu. V balení nájdete aj čierny silikónový remienok. Veľkosť 46 mm je typicky pánska, a preto aj remienky sú rozmerovo dimenzované na chlapskú ruku. Dodáva sa aj menší variant s „dámskym“ rozmerom 42 mm. V balení nájdete ešte nabíjačku s moderným konektorom USB-C a káblik USB-A/USB-C. Nabíjanie je kontaktné pomocou dvoch pozlátených kontaktov.

Videorecenzia:Hodinky s koženým remienkom obstoja aj ako doplnok k spoločenskému obleku. Na športovanie, hlavne outdoorové športy v daždi a plávanie, odporúčam vymeniť remienok za silikónový. Výmena je pri troche cviku otázkou niekoľkých sekúnd. Môžete použiť akýkoľvek remienok s rozmerom 22 mm. Zadná stena je z matného plastu, takže vás hodinky na ruke nechladia. Najväčšou dizajnovou zmenou oproti predchádzajúcej verzii prešla luneta, ktorá už nevyčnieva, ale je po obvode zošikmená a tvorí s krycím sklom integrálny celok. Krycie sklo tak už nie je chránené prstencom lunety, ale počas týždňového nosenia, počas ktorého som okrem iného v dielni vyrábal a brúsil rôzne mechanické komponenty pre robotický prípravok, sa na skle neobjavil ani náznak poškriabania. Výrobca udáva vodotesnosť do 50 m, čo v praxi znamená, že s hodinkami môžete aj plávať a potápať do malých hĺbok. Pri plávaní totiž vznikajú dynamické rázy, preto je nevyhnutná odolnosť aspoň 5 atmosfér. Snímač srdcového tepu na zadnej strane dokáže merať tep aj pod vodou, no iba vtedy, ak máte remienok správne pritiahnutý. 

Displej využíva technológiu AMOLED a automatická regulácia jasu je vynikajúci kompromis medzi úsporou energie a čitateľnosťou. Na priamom slnečnom svetle sa uplatní maximálny jas podsvietenia 1000 nitov. Veľmi praktická je funkcia baterky, pri ktorej je displej biely a intenzita jasu podsvietenia je nastavená na maximum. Môžete si nakonfigurovať aj pohotovostný ciferník, ktorý je zobrazený stále a môže byť analógový alebo digitálny. Táto funkcia zníži výdrž batérie na polovicu, ale aj týždňová výdrž stále s prehľadom valcuje väčšinu konkurencie.

Pohotovostný ciferník a senzory na meranie tepu na zadnej strane

Horné tlačidlo aktivuje hlavné menu, prípadne po druhom stlačení návrat z menu na zobrazenie ciferníka. Funkciu spodného tlačidla si môžete ľubovoľne nastaviť, napríklad na spustenie monitorovania vašej obľúbenej športovej či fitnes aktivity. Gestom nadol po ciferníku sa zobrazí ponuka najčastejšie používaných funkcií a gestom nahor notifikácie.

Vľavo je obrazovka s najčastejšie používanými funkciami aktivovaná gestom od horného okraja a vpravo ponuka funkcií aktivovaná horným tlačidlom

Na rovnakej strane, ako sú tlačidlá, je aj štrbina otvoru pre mikrofón a reproduktor, takže hodinky môžu pípať, môžete prostredníctvom nich počúvať hudbu a dokonca aj telefonovať, čo by mohlo byť praktické, ak máte telefón napríklad v aktovke. Úložný priestor v hodinkách má kapacitu 4 GB, čo je len o gigabajt menej, než mal prvý iPod, takže jeho reklamný slogan 1000 skladieb vo vrecku môžeme parafrázovať ako 700 skladieb na ruke. Tie môžete počúvať cez slúchadlá alebo reproduktor. Hodinky podporujú rozhranie bluetooth 5.1, takže prenos hudby je veľmi kvalitný.  

Proprietárny operačný systém má prehľadné používateľské rozhranie, ktoré presne reaguje na dotyky a gestá pri ovládaní. Operačný systém ani v tejto verzii neumožňuje inštalovať ďalšie aplikácie. Na spárovanie hodiniek so smartfónom slúži aplikácia Huawei Health, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS.

Najlepšie sme si nechali na koniec. Hodinky pri bežnom používaní pri vypnutom GPS vydržia na jedno nabitie fungovať dva týždne. Pokiaľ aktivujete ciferník AlwaysOn, vydržia týždeň a ešte stále prekonávajú konkurenciu. Pri aktivitách, kde máte zapnutú lokalizáciu GPS, sa výdrž adekvátne skráti, približne o 4 % za hodinu. Nabíja sa cez dokovací prípravok s dvoma kontaktmi, pričom hodinky sú k prípravku uchytené a polohované magneticky. 

Huawei Watch GT 2 ocenia hlavne športovci a ľudia s aktívnym životným štýlom. V ponuke je 15 druhov športových a fitnes aktivít.

Prehľad pohybových aktivít a výsledky merania tepu

Pri outdorových aktivitách sa zaznamenáva vaša trasa, ktorú si potom môžete zobraziť v aplikácii Huawei Health. Pri cvičeniach pozostávajúcich z opakovania viacerých fáz vám hodinky dávajú pokyny cez vstavaný reproduktor. Upozornia vás aj na to, ako robiť aktuálne cvičenie efektívnejšie. Tréning, napríklad bežecký, je motivačne rozdelený na viac úsekov, počas ktorých sa strieda typ pohybu, napríklad rýchla chôdza, beh a šprint. Typická doba tréningu je 30 minút. Pri outdoorových aktivitách sa sleduje aj VO2Max, teda aeróbna kapacita. Pomerne veľký displej sa využíva na zobrazovanie podrobnejších informácií o prebiehajúcom alebo práve ukončenom cvičení. Hodinky majú aj barometer, takže pri behu, turistike či lezení monitorujú a prehľadne zobrazujú aj prekonané prevýšenie, vypočítané podľa zmien atmosférického tlaku.

Pri plávaní hodinky rozlišujú medzi krytým a otvoreným bazénom, prípadne vodnou plochou. Na otvorenej vodnej ploche hodinky pomocou GPS merajú nielen tempá, ale aj preplávanú vzdialenosť.

Technické údaje: 

Procesor Kirin A1; 32 MB RAM, 4 GB úložný priestor; displej kruhový AMOLED, 1,39" (454 × 454 px); batéria 455 mAh; rozmery: 45,9 × 45,9 × 10,7 mm; hmotnosť: 41 g

Verdikt: Elegantné inteligentné hodinky sú vhodný doplnok pre ľudí, ktorých mottom je fyzická aktivita.

Cena: 249 EUR 

+ Výdrž na batériu, vynikajúci displej, prémiový dizajn, pohodlné nosenie, vhodné na plávanie, štandardný remienok

  • Nedajú sa doinštalovať aplikácie

Hodnotenie: 91

Tip redakcie: Výdrž na batériu

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Huawei Watch GT2 inteligentne hodinky Smart hodinky

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať