IFA 2017: Výkonný fotomobil LG V30 s najsvetelnejším objektívom

0

Spoločnosť LG Electronics (LG) na tlačovej konferencii počas novinárskeho dňa na veľtrhu IFA v Berlíne predstavila nový smartfón LG V30, plný noviniek a inovácií na fotenie a filmovanie. Tento smartfón má momentálne najsvetelnejší objektív F1.6, v ktorom je aj sklená šošovka Crystal Clear, displej OLED FullVision či vynikajúci zvuk s pokročilým Hi-Fi Quad DAC. Pri nakrúcaní videa môžete využiť režim Cine Video, aby ste sa aj vo videu zo smartfónu priblížili profesionálnym možnostiam.


Smartfón predstavil prezident LG Electronics Mobile Communication Juno Cho

V30 vychádza zo silných stránok displeja OLED FullVission v tele, ktoré je prekvapivo kompaktné, tenké a ľahké. Displej QHD+ (2880 × 1440) OLED FullVision ponúka kratší čas reakcie s minimálnym doznievaním pri pohľade na film nabitý akciou alebo pri hraní hry s rýchlymi pohybmi. Aj s veľkým 6-palcovým displejom OLED FullVision s pomerom strán 18:9 je o 8 mm kratší a o 3 mm užší ako jeho predchodca, čo umožňuje prístroj pevnejšie a istejšie uchopiť. Vďaka hrúbke len 7,3 mm a hmotnosti 158 gramov je V30 najľahším zo smartfónov v kategórii s uhlopriečkou 6 palcov a viac. Temperované sklo, ktoré kryje prednú aj zadnú časť prístroja, je zakrivené pozdĺž celého okraja a prináša elegantný, celistvý vzhľad a dojem.


LG V30

V30 poskytuje vynikajúce možnosti na nakrúcanie. Jeho 16 Mpx hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal ako prvý v celom odvetví svetelnosť F1.6 a sklenú šošovku Crystal Clear na jasnejšie a živšie farby. Podľa tvrdenia Juno Cho je V30 najvýkonnejším zariadením na zachytávanie obrazu v smartfónoch. Druhá šošovka v duálnom fotoaparáte smartfónu je širokouhlá s rozlíšením 13 Mpx. Hlavná kamera so štandardným záberom je vybavená optickou stabilizáciou obrazu (OIS), elektronickou stabilizáciou obrazu (EIS) a hybridným autofókusom, ktorý kombinuje zaostrovanie s laserovou detekciou a zaostrovanie s fázovou detekciou.


Širokouhlá šošovka má v porovnaní s modelom V20 menšie skreslenie okrajov o dve tretiny. 


Duálny fotoaparát, pod ním snímač odtlačkov prstov: Logo  B&O PLAY prezrádza dobrý zvuk

Režim LG Cine Video umožňuje vytvárať videá na profesionálnej úrovni vďaka výkonným funkciám Cine Effect a Point Zoom. Cine Effect ponúka paletu 15 predvolieb, ktoré dávajú videám jedinečný filmový vzhľad, a to od romantickej komédie cez letné trháky, mysteriózny thriller až po klasický film a ďalšie.


Videá z LG V30 môžu byť zlepšené kinematografickým zafarbením rôznych filmových žánrov


Ponuka možností kinematografického zafarbenia podľa žánru videa


Používateľské rozhranie pre Cine Effect

Zatiaľ čo bežné kamery obvykle umožňujú zoomovanie v centre obrazu, funkcia Point ponúka plynulé zoomovanie na akýkoľvek objekt pomocou ovládača Zoom Slider bez ohľadu na polohu objektu v snímke.


Point Zoom umožňuje vybrať objekt,na ktorý sa bude zoomovať, takže ak je ďalej od stredu, nedostane sa pri väčšom zväčšení mimo záberu

Funkcia LG Cine Log umožňuje zachovať široký dynamický rozsah a veľký farebný gamut, takže videosúbory majú omnoho vernejšie obrazové detaily. LG Cine Log umožňuje v rámci postprodukcie snímať video pomocou gama krivky na maximálnu flexibilitu pri vytváraní požadovaného vzhľadu.

Manuálny režim fotoaparátu ponúka úplne novú úroveň výbavy s funkciou Graphy. Vďaka nej môže každý amatérsky fotograf vytvárať kvalitné snímky voľbou záberu a stlačením spúšte. Funkcia je dostupná v manuálnom režime a používatelia si môžu vyberať profesionálne snímky z webových stránok Graphy alebo mobilnej aplikácie a následne použiť rovnaké nastavenia, ako je vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, clonu a citlivosť ISO, na snímky zhotovované foťákom V30.

Srdcom smartfónu je procesor Qualcomm Snapdragon 835 podporujúci platformu Google Daydream na kvalitnú, mobilnú virtuálnu realitu. Pomocou platformy Daydream môžu používatelia skúmať nové svety, užiť si virtuálnu realitu v osobnom kine a hrať hry, ktoré ich vrhnú do víru akcie.


Srdcom smartfónu je Qualcomm Snapdragon 835


Výkonný procesor podporuje platformu Google Daydream

V30 disponuje digitálno-analógovým prevodníkom Hi-Fi Quad a zvuk, samozfrejme, v rámci fyzikálnych možností smartfónu, vyladili zvukoví inžinieri zo spoločnosti  B&O PLAY. V predvádzacej miestnosti bol hluk, takže toto posúdime až pri testovaní. Výrobca tvrdí, že Hi-Fi Quad riadi samostatne zvukové signály z ľavého a pravého kanála a vyrovnáva vyváženie tak jemne, že poslucháči majú pocit, že stoja uprostred koncertnej siene. Mieru skreslenia sa podarilo znížiť na 0,0002 percenta. Digitálne filtre, ktoré sa dajú upraviť podľa osobného vkusu, zlepšujú efekt predzvuku (pre-ringing) a doznievanie (post-ringing) pri impulznej reakcii. Pri vývoji zvukových predvolieb študovali inžinieri spoločnosti LG charakteristiky populárnych skladieb, identifikovali najlepšiu kombináciu zvukov a vytvorili štyri optimálne, vopred naprogramované nastavenia: vylepšenia, detaily, live a basy. V balení sú slúchadlá značky B&O PLAY, takisto vyladené na optimálne počúvanie.

V30 je prvý celosvetovo dostupný smartfón, ktorý podporuje technológiu MQA (Master Quality Authenticated), ktorá umožňuje streamovanie zvukových súborov, v ktorých je zachytený originálny štúdiový zvuk vo vysokej kvalite. MQA ich balí do malých súborov a ponúka jednoduché streamovanie zvuku vo vysokej kvalite. Zlepšenia sa dočkali aj nahrávacie možnosti telefónu V30 s prijímačom, ktorý slúži aj ako mikrofón a vie zachytiť širšie zvukové spektrum - od jemného zvonenia až po dunivé bubny. Zvukový záznamník HD v telefóne V30 vie použiť audio receiver v telefóne súčasne ako mikrofón (Receiver-as-a-Mic, čiže RAM). RAM vie čisto nahrávať aj hlasité zvuky, a preto zvládne nahrávať širšiu dynamickú zvukovú škálu - od šepkania až po búrku bez toho, aby dochádzalo ku skresleniu.


Pri nahrávaní zvuku k videu sa využíva akustický menič ako mikrofón

Vo výbave sú Google Assistant a hlasové povely. Keď poviete „OK Google, take a romantic 'Cine Video'“, zaktivuje sa v režime Cine Video predvoľba Romantic. Keď poviete „OK Google, take a wide angle selfie“, spustí sa kamerová aplikácia s nastavením širokouhlého režimu prednej kamery. Google Assistant v telefóne využíva pokročilé spracovanie signálu, vďaka ktorému môže používateľ vysloviť hlasový príkaz „OK Google“, aj keď hrá hlasná hudba. Okrem toho sú s pomocníkom Google Assistant kompatibilné aj vybrané domáce spotrebiče LG, ako napr. umývačka riadu, sušička, chladnička, čistička vzduchu, rúra, klimatizácia a robotický vysávač. Ak používate zariadenie Google Home, používateľ môže povedať: „OK Google, talk to LG to wash my clothes,“ a spustiť tak prací cyklus. Služba Google Assistant nepracuje v českom ani v slovenskom jazyku.

Zabezpečenie telefónu je teraz ešte pokročilejšie a ponúka štyri odlišné možnosti. S využitím funkcie rozpoznanie tváre (Face Recognition) sa V30 môže okamžite a bez stlačenia akéhokoľvek klávesu odomknúť pomocou predného fotoaparátu, aj keď je displej telefónu vypnutý. Rozpoznávanie hlasu používa na odomknutie kombinácie používateľovho hlasu a definovaných kľúčových slov (najlepšie tri až päť slabík). Na zadnej strane telefónu sa nachádza spoľahlivý snímač odtlačkov prstov a ponúka rýchle, presné zabezpečenie, zatiaľ čo poklepový kód (Knock Code) umožňuje odomknúť V30 vyťukaním vzoru na displej.

V30 kombinuje vysokú odolnosť s bezpečnosťou v tenkom a ľahkom vyhotovení. Jeden z konštrukčných prvkov telefónu, ktorý podporuje odolnosť a vytvára pevnosť v ťahu, je štruktúra s H-profilmi - stavebným postupom používaným v moderných stavbách, kde je okraj prepojený s kovovou kostrou. Telefón tiež dostal na prednú aj zadnú stranu najpokročilejšie temperované sklo Gorilla Glass 5. V30 spĺňa požiadavky amerického ministerstva obrany na odolnosť, pretože splnil 14 kategórií pádového testovania MIL-STD 810G a je vhodný aj na vojenské operácie.


Systém chladenia: LG do V30 začlenil aj odvod tepla a chladiacu podložku, aby sa teplo rýchlo rozptyľovalo.

Vďaka odolnosti proti vode a prachu v triede IP68 možno telefón bez obáv používať v akejkoľvek situácii. Je dokonale chránený proti prachu a možno ho ponoriť až do 1,5-metrovej hĺbky po dobu až 30 minút bez toho, aby došlo k narušeniu jeho funkcie.


Vodotesnosť a prachotesnosť na úrovni IP68

Vďaka nabíjačke Quick Charge 3.0 sa nabije z vybitého stavu na 50 % zhruba za 30 minút. Na maximálne pohodlie ponúka aj bezdrôtové nabíjanie.


Kapacita batérie a parametre rýchlonabíjania


LG V30+ bude mať väčšiu pamäť a úložný priestor


Always On displej

Kľúčové vlastnosti:

 • Čipová súprava: Qualcomm® Snapdragon™ 835 Mobile Platform
 • Displej: 6-palcový; 18:9 QuadHD+ OLED FullVision Display (2880 × 1440 / 538ppi)
 • Pamäť: V30: 4 GB LPDDR4x RAM / 64 GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (až 2 TB)
 • V30+: 4 GB LPDDR4x RAM / 128 GB UFS 2.0 ROM / MicroSD (až 2 TB) - k dispozícii iba na vybraných trhoch
 • Fotoaparát: duálny zadný: 16 Mpx štandardný uhol (F1.6 / 71°) / 13 Mpx širokouhlý (F1.9 / 120°); predný: 5 Mpx širokouhlý (F2.2 / 90°)
 • Batéria: 3300 mAh
 • Operačný systém: Android 7.1.2 Nougat
 • Rozmery: 151,7 × 75,4 × 7,3 mm
 • Hmotnosť: 158 g
 • Sieť: 2G/3G/4G/4G+ (LTE-a 4 Band CA)
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 5.0 BLE / NFC / USB Type-C 2.0 (kompatibilný s 3.1)
 • Farby: Aurora Black / Cloud Silver / Moroccan Blue / Lavender Violet

Za pozvanie a uhradenie nákladov spojených s cestou ďakujeme spoločnosti Samsung.

 

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2017 LG V30

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať