Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

IFA 2017: Acer predstavil novinky pre náruživých aj profesionálnych hráčov

0

Spoločnosť Acer na veľtrhu IFA predstavila nové prírastky do svojej prémiovej hernej produktovej rodiny Predator vrátane najvýkonnejšieho herného počítača Predator Orion 9000 s Windows 10 a monitora Predator X35, vybaveného technológiami NVIDIA G-SYNC  a Acer HDR Ultra na mimoriadne plynulý obraz. Acer ponúka aj nový herný headset a myš s dizajnom Predator.


Tomáš Čech, regionálny manažér Acer pre Českú republiku a Slovensko predstavuje herných „predátorov“

Acer Predator Orion 9000 má akčný a inšpiratívny dizajn s prispôsobiteľným osvetlením RGB po stranách predného panela. Masívne bočné okno poskytuje výhľad na inštalovaný hardvér a integrovaná mriežka zabezpečuje ochranu komponentov proti elektromagnetickému rušeniu (EMI). Voliteľné ventilátory s prispôsobiteľným osvetlením RGB vytvárajú virtuálnu svetelnú show na ešte atraktívnejší vzhľad. Nové zostavy sa dajú ľahko presunúť z jedného miesta na druhé a bočnice sú demontovateľné bez použitia nástrojov. Kolíska vpredu na zavesenie náhlavnej súpravy a šikmé vedenie káblov pomáha udržiavať herný „brloh“ uprataný.

Vďaka štvorcestnému grafickému riešeniu a 18-jadrovým procesorom ide o veľmi výkonnú hernú platformu, vybavenú účinným kvapalinovým chladičom a technológiou IceTunnel 2.0 od Aceru, aby boli zaistené nízke teploty všetkých komponentov aj počas plného zaťaženia pri intenzívnom hraní. IceTunnel 2.0 je pokročilé riešenie na riadenie prietoku vzduchu, ktoré inteligentne rozdeľuje systém do niekoľkých tepelných zón, z ktorých každá má samostatný tunel na odvod tepla. Kovové voštinové panely v prednej a vrchnej časti umožňujú dostať viac chladnejšieho vzduchu dovnútra a vzostupný teplý vzduch z kvapalinového chladiča procesora zase von. Prúdenie zaisťuje päť 120 mm ventilátorov v prednej, hornej a zadnej časti. Časť prúdu chladného vzduchu je smerovaná k zadnej časti základnej dosky na chladenie diskov. Grafické karty sú vybavené ventilátormi so smerovaným vzduchom (blower-style), ktoré vypúšťajú horúci vzduch zo zadnej strany skrinky, zatiaľ čo napájací zdroj je umiestnený úplne samostatne, aby sa komponenty tepelne neovplyvňovali.

Predator Orion 9000 umožňuje využiť až 18 jadier procesorov Intel Core i9 Extreme Edition s kapacitou až 128 GB pamäte DDR4, čo umožní ľahko zvládnuť náročné výpočtové úlohy a poskytnúť mimoriadny výkon. Jednoduché pretaktovanie umožňuje hráčom zvýšiť výkon jednoduchým stlačením jedného tlačidla. Grafický výkon sa dosahuje prostredníctvom až štyroch kariet Radeon RX Vega, ktoré potom poskytujú takmer fotorealistické snímky - v reálnom čase, pri vysokých rozlíšeniach, v stereorežime a pri vysokých obnovovacích frekvenciách. Hráči takisto majú možnosť použiť dve grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080Ti v režime SLI, ktoré hravo zvládnu virtuálnu realitu.

Herné stolové počítače Predator G9 budú u nás dostupné v novembri za ceny od 1999 €.

Acer Predator X35 je veľký 35" monitor s pomerom strán 21: 9. Môže sa pochváliť polormerom zakrivenia 1800 cm a rozlíšením WQHD (3440 × 1440 px). Je vybavený technológiami NVIDIA G-SYNC, Acer HDR Ultra. Qvantum dot poskytuje vysoký dynamický rozsah. Navyše v 512 individuálne riadených zónach sa podsvietenie rozsvieti iba vtedy, ak je to požadované. Predator X35 poskytuje širší a hlbšie nasýtený rozsah farieb, pokrývajúci 90 % DCI-P3, a vysoký rozsah jasu pri 4 ms latencii a vysokej obnovovacej frekvencii 200 Hz. K dispozícii je deväť predvolených zobrazení režimov, ktoré optimalizujú obraz pre rôzne typy hier. Okrem režimov Standard, ECO, Graphic a Movie tu nájdete tri špeciálne herné režimy - Action, Racing a Sports, medzi ktorými môžete ľahko prepínať pomocou klávesových skratiek alebo prostredníctvom ponuky OSD na obrazovke. Hráči môžu tiež definovať vlastný profil a naprogramovať každý režim podľa svojich preferencií. Technológia Acer BlueLightShield  používateľom umožňuje znížiť mieru vystavenia modrému svetlu a výber zo štyroch rôznych nastavení filtrov pomocou menu OSD na obrazovke. Prvotriedny panel VA sa môže vyznačovať širokými, až 178° vertikálnymi a horizontálnymi pozorovacími uhlami. Okrem toho technológia Dark Boost umožňuje pozorovať jemné detaily v prostredí so slabým osvetlením.

Príslušenstvo pre hráčov

Herná náhlavná súprava Predator Galea 500 vás umiestni priamo do hry a umožní vám počuť aj to, čo na ploche monitora ​nevidíte, napríklad protivníka blížiaceho sa zozadu. Technológia Acer TrueHarmony 3D Soundscape generuje akustický priestor založený na orientácii hlavy hráča a zabezpečí aj pri otočení hlavy, že zvuk pochádza zo správneho smeru. Headset Predator Galea 500 umožňuje používateľom vybrať si z troch režimov ekvalizácie - hudba, film a šport.

Nová herná myš Predator Cestus 500 sa môže pochváliť jedinečným dizajnom s dvojitým tlačidlom, čo umožňuje hráčom nastaviť odpor proti kliknutiu, a to v závislosti od hry, ktorú práve hrajú. Napríklad pre hry typu FPS, ktoré vyžadujú šikovnejšie reakcie, je vhodnejší ľahký odpor tlačidiel, zatiaľ čo na jemné manévre v hrách RTS je vhodnejší väčší odpor. Myš je takisto vybavená osvetlením RGB s 16,8 mil. farieb, 8 svetelnými vzormi, 5 nastaveniami profilu, 8 programovateľnými tlačidlami a zlatým konektorom USB.

Herné náhlavné súpravy Predator Galea 500 budú k dispozícii v novembri za cenu 299,99 € a myš Predator Cestus 500 za 89,99 €.

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2017 Acer

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať