IFA 2017: Acer predstavil nové ultratenké konvertibilné zariadenia a najtenší all-in-one počítač

0

Okrem predstavenia nových produktov Acer sprehľadnil aj označovanie svojich notebookov, ultrabookov a tabletov, čo umožňuje záujemcom o kúpu získať prehľad v jeho produktovom portóliu a vybrať si najvhodnejšie zariadenie


Tomáš Čech, regionálny manažér Acer pre Českú republiku a Slovensko vysvetľuje prehľadný systém názvov a predstavuje nové produkty 

Nové ultratenké konvertibilné a odnímateľné zariadenia

Do portfólia ultratenkých zariadení so systémom Windows 10 pribudli modely Swift, Spin a Switch novej generácie, využívajúce výkonné procesory Intel Core 8. generácie. Na zorientovanie ohľadne určenia produktových rodín Swift, Spin a Switch si pozrite naše video.

Switch 7 Black Edition je prvé zariadenie 2 v 1 s dedikovanou grafikou bez ventilátora. Konštruktérom sa podarilo uchladiť takéto výkonné zariadenie pomocou inovatívnej chladiacej technológie Dual LiquidLoop. Ako funguje, to vysvetľuje video. Chladí výkonný procesor Intel Core i7 8. generácie a zároveň aj grafiku NVIDIA GeForce MX150. Tým je dané aj určenie zariadenia na výpočtovo náročnejšie úlohy, tvorivú prácu a streamovanie obsahu. Nový Switch 7 Black má bez pripojenej klávesnice hmotnosť menej ako 1,15 kg. Flexibilnosť polohy na stole, čo sa týka uhla náklonu, zabezpečuje patentovaný stojan Acer AutoStand, ktorý sa môže automaticky vysunúť a zasunúť. Umožňuje tak ovládanie iba jednou rukou na jednoduché otváranie a nastavenie pozície displeja na notebooku. Displej s 13,5-palcovou uhlopriečkou má rozlíšenie 2256 × 1504 pixelov. Zariadenie má zabudovaný stylus využívajúci technológiu WACOM EMR, ktorá dokáže rozpoznať 4096 úrovní tlaku, navyše poskytuje možnosť nastavenia naklonenia na ovládanie uhla, šírky alebo tieňovania písma či kresby.

Swift 5 je určený pre používateľov, ktorí chcú vynikajúcu prenosnosť a výkon. Jeho elegantné telo z ľahkých zliatin má hmotnosť menej ako 1 kg, čo je ideálne pre ľudí, ktorí sú stále na cestách. Výkonné procesory Intel Core 8. generácie ponúkajú vysoký výkon pri dlhej, až osemhodinovej výdrži na batériu.

Spin 5 je ľahké, jednoducho prenosné konvertibilné zariadenie s kovovým telom. Je to všestranný profesionálny prístroj, ktorý podporuje stylus a je určený na všetky druhy práce a zábavy. Konštrukcia zariadenia umožňuje používateľom bezproblémový prechod medzi režimami notebook, tablet, displej či „stan“. Model s 13" displejom má 1,5 kg a hrúbku 15,9 mm, hmotnosť jeho 15" súrodenca je len niečo cez 2 kg a má hrúbku 17,9 mm. Aj keď toto zariadenie je ľahko prenosné, bolo navrhnuté tak, aby zahŕňalo procesor Intel Core 8. generácie, až 16 GB pamäte DDR4 a aby poskytovalo až 13 hodín výdrže na batérie. Pri 15" môžete vyberať model s grafikou NVIDIA GeForce GTX 1050, ktorý zvládne aj grafický dizajn alebo strih videa. Dobrý zvuk zabezpečujú technológie Acer TrueHarmony, Dolby Audio Premium a dva dopredu smerované reproduktory, konštruované tak, aby neboli blokované v žiadnom z konvertibilných režimov.

  • Acer Spin 5 bude u nás k dispozícii v septembri za ceny od 899 € za 13" model a 999 € za 15" model.
  • Acer Switch 7 Black Edition bude k dispozícii v decembri za ceny od 1999 €.
  • Acer Swift 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v decembri za ceny od 1099 €.

Najtenší all-in-one počítač Aspire S24

Na prvý pohľad by ste nový 23,8-palcový počítač Aspire S24 zrejme zaradili medzi monitory s dokovacou stanicou v podstavci, no je to kompletný počítač. Jeho monitor s rozlíšením full HD má hrúbku len 5,97 mm. Displej bez znateľných okrajov a matný zlatý vzhľad sú zárukou, že toto zariadenie vynikne na každom stole, či už na pracovisku, alebo v domácej pracovni. Rámik okolo displeja má len 2,7 mm, čo znamená 90 % pomer zobrazovacej plochy k ploche predného panela. Základňa na bezdrôtové nabíjanie umožňuje používateľom odpojiť káble a bezdrôtovo nabíjať zariadenia s podporou Qi.

Vynikajúci výkon a odpoveď zabezpečujú nové procesory Intel Core 8. generácie s voliteľnou pamäťou Intel Optane. Aspire S24 je vybavený až 256 GB SSD a 2 TB HDD, takže ide o ideálne zariadenie na strihanie a ukladanie dlhých videí. Bezdrôtové pripojenie, ktoré zabezpečuje Wi-Fi modul Intel Dual Band Wireless-AC (802.11ac 2x2 MIMO), poskytuje rýchle a spoľahlivé pripojenie k sieti. Kvalitný 2.1 zvuk zabezpečí systém využívajúci subwoofer a technológie Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony. Acer Aspire S24 bude k dispozícii v oblasti EMEA v novembri 2017 za cenu od 999 €.

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
IFA 2017 Acer

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať