Image
14.6.2019 1 Comments

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch Huawei môže byť nahradený ruským systémom Aurora“.

Internetová stránka dokonca uvádza, že „táto téma bola vznesená na stretnutiach Vladimíra Putina a Si Ťin-pchinga“ na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade. Auroru vyvinula ruská Otvorená mobilná platforma (Open Mobile Platform) s podporou ruského oligarchu Grigorija Berezkina. V roku 2018 získal ruský štátny operátor Rostelekom podiel 75 % v Open Mobile Platform.

Základom Aurory je Sailfish, operačný systém vytvorený fínskou spoločnosťou Jolla. V Číne sa už údajne „testujú zariadenia s predinštalovanou Aurorou" a tento operačný systém má byť inštalovaný na „rôznych zariadeniach Huawei“ namiesto systému Android spoločnosti Google.

Podľa správ by však Huawei mohol začať v Rusku aj „spoločnú výrobu čipov a softvéru“. A to už je vyššia úroveň spolupráce. Ak totiž hľadá alternatívu pre Android, prestavaný musí byť celý dodávateľský reťazec hardvéru a softvéru. A spojenectvo medzi Čínou a Ruskom je vcelku schodná cesta.

Naproti tomu čínske noviny Global Times (štátne noviny v anglickom jazyku) uviedli, že spoločnosť „údajne intenzívne testuje svoj vlastný operačný systém HongMeng s internetovými gigantmi a domácimi predajcami smartfónov a nový systém bude spustený v najbližších mesiacoch“.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Atari sa vracia. Herná konzola VCS ide do výroby

21.10.2019 00:05

Legendárna herná konzola Atari sa čoskoro vráti v novej podobe s názvom Atari VCS (Video Computer System). Spoločnosť Atari nedávno ponúkla pohľad na aktuálny stav dlho pripravovaného projektu Atari V ...

Inovácie

VIDEO: Robot LEMUR dokáže loziť aj po strmých skalách a ladovcoch

18.10.2019 00:20

Lezúci robot vyvíjaný v Jet Propulsion Laboratory patriacom NASA sa volá LEMUR (Limbed Excursion Mechanical Utility Robot) a má štyri končatiny, 16 prstov a stovky drobných háčikov. Je navrhnutý tak, ...

Inovácie

Pixel 4 so zabudovaným radarom umožňuje odomknúť smartfón pomocou tváre rýchlo, bezpečne a pri akomkoľvek uhle

18.10.2019 00:10

Používanie tváre na odomknutie smartfónu je v systéme Android k dispozícii už dávno a mnohí ho používajú ako rýchlejšiu alternatívu namiesto zadávania PIN kódu alebo hesla. Pri správnom osvetlení môž ...

1 Comments

  1. google si pod sebou pili konar? reakcia na: Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android
    15.6.2019 12:06
    Google sa prostrednictvom Trumpa postara o to, ze mu Huawei vytvori konkurencny OS, kedze bude k tomu dotlaceny.
    Vytvarat tlak na taku velku a zabehnutu firmu, navyse so silnou stanou podporou moze byt velmi kontraproduktivne. V konecnom dosleku rozhodne trh a zakaznici. Cina moze silno zadotovat mobily Huawei s novym OS na cinskom trhu. Ked sa uchytia v cine, zacnu expandovat dalej do sveta.
    Reagovať

Brother_300x600

Videá

SlovakiaTech 2019
MANDAYIT 2019