Image
14.6.2019 1 Comments

Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android

Huawei potrebuje alternatívu k plnohodnotnému operačnému systému Google vrátane softvéru a služieb. Trochu prekvapujúce správy prišli z Ruska. Podľa servera Bell „operačný systém Android v smartfónoch Huawei môže byť nahradený ruským systémom Aurora“.

Internetová stránka dokonca uvádza, že „táto téma bola vznesená na stretnutiach Vladimíra Putina a Si Ťin-pchinga“ na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade. Auroru vyvinula ruská Otvorená mobilná platforma (Open Mobile Platform) s podporou ruského oligarchu Grigorija Berezkina. V roku 2018 získal ruský štátny operátor Rostelekom podiel 75 % v Open Mobile Platform.

Základom Aurory je Sailfish, operačný systém vytvorený fínskou spoločnosťou Jolla. V Číne sa už údajne „testujú zariadenia s predinštalovanou Aurorou" a tento operačný systém má byť inštalovaný na „rôznych zariadeniach Huawei“ namiesto systému Android spoločnosti Google.

Podľa správ by však Huawei mohol začať v Rusku aj „spoločnú výrobu čipov a softvéru“. A to už je vyššia úroveň spolupráce. Ak totiž hľadá alternatívu pre Android, prestavaný musí byť celý dodávateľský reťazec hardvéru a softvéru. A spojenectvo medzi Čínou a Ruskom je vcelku schodná cesta.

Naproti tomu čínske noviny Global Times (štátne noviny v anglickom jazyku) uviedli, že spoločnosť „údajne intenzívne testuje svoj vlastný operačný systém HongMeng s internetovými gigantmi a domácimi predajcami smartfónov a nový systém bude spustený v najbližších mesiacoch“.

Zdroj: forbes.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie 1

Dron sa dokáže vo vzduchu rozdeliť na 5 menších a doručiť tak náklad na 5 miest naraz (video)

12.07.2019 00:15

Krídlatá nažka (samara) je suchý nepukavý plod s jedným semenom a s krídlovitým tvarom, ktorý sa pomaly otáča, keď padá zo stromu (napr. z javora) na zem. Deti ich s obľubou samy vyhadzujú do vzduchu ...

Inovácie

VAIO ohlasuje malý notebook s množstvom portov

12.07.2019 00:00

VAIO predstavil notebook SX12 s 12,5-palcovým displejom a s bohatšou portovou výbavou, ako majú iné porovnateľné modely. Nadväzuje na verziu S11, no ponúka oveľa efektívnejšie využitie priestoru – má ...

Inovácie 2

MAG-LEV ML1 je prvý levitujúci gramofón na svete

12.07.2019 00:05

Zdalo sa, že gramofóny už celkom vymizli, no náhle sa dočkali znovuzrodenia. Vďaka obnovenému záujmu o vinylové platne sa opäť objavili v ponukách obchodov. Ak chcete aj vy jeden vlastniť, možno vás u ...

q

1 Comments

  1. google si pod sebou pili konar? reakcia na: Huawei údajne testuje ruský operačný systém Aurora. Chce ním nahradiť Android
    15.6.2019 12:06
    Google sa prostrednictvom Trumpa postara o to, ze mu Huawei vytvori konkurencny OS, kedze bude k tomu dotlaceny.
    Vytvarat tlak na taku velku a zabehnutu firmu, navyse so silnou stanou podporou moze byt velmi kontraproduktivne. V konecnom dosleku rozhodne trh a zakaznici. Cina moze silno zadotovat mobily Huawei s novym OS na cinskom trhu. Ked sa uchytia v cine, zacnu expandovat dalej do sveta.
    Reagovať

Videá