Image
23.8.2019 0 Comments

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakticky neobmedzeným zameraním. Takýmito operáciami sú napríklad procesy prebiehajúce na verejných a súkromných virtuálnych úložiskách, priemyselných ale aj súkromných systémoch, v edge computing alebo IoT (Internet vecí).

Ascend 910 je úplne nový procesor pre umelú inteligenciu zo série čipov Ascend-Max od Huawei. Aj napriek tomu, že je to najvýkonnejší procesor svojho druhu na svete, jeho energetická spotreba dosahuje len 310W (menej ako predpokladaných 350W) a jeho výpočtová sila sa vyrovná kapacite 50 vysoko výkonných počítačových procesorov. Pri výpočtoch vo formáte 16 bitov (FP16) poskytuje procesor Ascend operačnú kapacitu až 256 TeraFLOPS. Pri výpočtoch s presnosťou na celé číslo (INT8) je to až 515 teraOPS.

MindSpore, platforma na ktorej tento procesor funguje, tiež prináša značný pokrok vo vývoji v tejto oblasti. Pri ochrane súkromia poskytuje nová počítačová platforma pre umelú inteligenciu od Huawei možnosť bezpečného a praktického využitia tejto technológie. Toto je kľúčová vlastnosť systému MindSpore, keďže vďaka tomu sa čip môže ľahko prispôsobiť rôznym potrebám využitia. MindSpore podporuje všetky procesy – záťažové a komplikované, ako aj malé a jednoduché.

MindSpore zaručuje zaistenie súkromia používateľa, pretože sa zaoberá iba informáciami, ktoré už raz boli spracované. Nepracuje so samotnými údajmi, takže dáta súkromných používateľov sú efektívne chránené dokonca aj v situáciách, kedy sa vyžaduje ich zdieľanie. Platforma MindSpore je prispôsobiteľná pre rôzne typy situácií – funguje naprieč všetkými zariadeniami a virtuálnymi priestormi a v prípade nutnosti taktiež sprostredkuje ich interakciu. V typickej neurónovej sieti na spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) má MindSpore o 20% menej riadkov základného programovacieho kódu v porovnaní so súčasným najlepším produktom rovnakého typu. Zároveň  pomáha vývojárom zvýšiť efektivitu ich práce najmenej o 50 percent.

V rámci bežného tréningu umelej inteligencie fungujú oba produkty dvakrát rýchlejšie ako iné bežné tréningové karty využívajúce technológiu TensorFlow.

Univerzálna funkčnosť
Vďaka inováciám, ako aj optimalizácii procesoru Ascend a platformy MindSpore, môže táto novinka spoločnosti Huawei pomôcť vývojárom efektívnejšie riešiť zložité úlohy v oblasti umelej inteligencie a počítačových technológií, ako aj potrebu zdrojov na rôznorodé výkony pre jednotlivé aplikácie. Výsledkom je vyšší výkon a efektívnejšie využitie. Okrem modelu Ascend podporuje MindSpore aj procesory typu GPU, CPU a iné.

Zobrazit Galériu
Autor: NEUROPEA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

ESET vytvorí na Patrónke inšpiratívny ekosystém zameraný na výskum a inovácie

18.09.2019 13:03

ESET Campus, nové sídlo a globálne vedecko-výskumné centrum ESETu, vytvorí priestory pre inovatívne technologické firmy, startupy, ako aj pre širokú verejnosť. Jeho biofilické prostredie bude zvyšovať ...

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

q

Žiadne komentáre

AMCHAM 2019

Videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019