Image
23.8.2019 0 Comments

Huawei predstavil Ascend 910 - najvýkonnejší procesor UI s kapacitou až 256 TeraFLOPS

Spoločnosť Huawei dnes oficiálne predstavila najvýkonnejší procesor umelej inteligencie na svete – Ascend 910 – a taktiež platformu, na ktorej bude tento procesor fungovať a vykonávať operácie s prakticky neobmedzeným zameraním. Takýmito operáciami sú napríklad procesy prebiehajúce na verejných a súkromných virtuálnych úložiskách, priemyselných ale aj súkromných systémoch, v edge computing alebo IoT (Internet vecí).

Ascend 910 je úplne nový procesor pre umelú inteligenciu zo série čipov Ascend-Max od Huawei. Aj napriek tomu, že je to najvýkonnejší procesor svojho druhu na svete, jeho energetická spotreba dosahuje len 310W (menej ako predpokladaných 350W) a jeho výpočtová sila sa vyrovná kapacite 50 vysoko výkonných počítačových procesorov. Pri výpočtoch vo formáte 16 bitov (FP16) poskytuje procesor Ascend operačnú kapacitu až 256 TeraFLOPS. Pri výpočtoch s presnosťou na celé číslo (INT8) je to až 515 teraOPS.

MindSpore, platforma na ktorej tento procesor funguje, tiež prináša značný pokrok vo vývoji v tejto oblasti. Pri ochrane súkromia poskytuje nová počítačová platforma pre umelú inteligenciu od Huawei možnosť bezpečného a praktického využitia tejto technológie. Toto je kľúčová vlastnosť systému MindSpore, keďže vďaka tomu sa čip môže ľahko prispôsobiť rôznym potrebám využitia. MindSpore podporuje všetky procesy – záťažové a komplikované, ako aj malé a jednoduché.

MindSpore zaručuje zaistenie súkromia používateľa, pretože sa zaoberá iba informáciami, ktoré už raz boli spracované. Nepracuje so samotnými údajmi, takže dáta súkromných používateľov sú efektívne chránené dokonca aj v situáciách, kedy sa vyžaduje ich zdieľanie. Platforma MindSpore je prispôsobiteľná pre rôzne typy situácií – funguje naprieč všetkými zariadeniami a virtuálnymi priestormi a v prípade nutnosti taktiež sprostredkuje ich interakciu. V typickej neurónovej sieti na spracovanie prirodzeného jazyka (NLP) má MindSpore o 20% menej riadkov základného programovacieho kódu v porovnaní so súčasným najlepším produktom rovnakého typu. Zároveň  pomáha vývojárom zvýšiť efektivitu ich práce najmenej o 50 percent.

V rámci bežného tréningu umelej inteligencie fungujú oba produkty dvakrát rýchlejšie ako iné bežné tréningové karty využívajúce technológiu TensorFlow.

Univerzálna funkčnosť
Vďaka inováciám, ako aj optimalizácii procesoru Ascend a platformy MindSpore, môže táto novinka spoločnosti Huawei pomôcť vývojárom efektívnejšie riešiť zložité úlohy v oblasti umelej inteligencie a počítačových technológií, ako aj potrebu zdrojov na rôznorodé výkony pre jednotlivé aplikácie. Výsledkom je vyšší výkon a efektívnejšie využitie. Okrem modelu Ascend podporuje MindSpore aj procesory typu GPU, CPU a iné.

Zobrazit Galériu
Autor: NEUROPEA

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Apple plánuje all-screen dizajn iPhonu s displejom aj na zadnej strane

24.02.2020 00:15

Nedávno objavený patent ukazuje, že Apple uvažuje o celosklenenom iPhone minimálne s dvoma displejmi – jeden by bol vpredu ako zvyčajne a druhý vzadu. Dizajn, na ktorý upozornil web PatentlyApple, pre ...

Inovácie

TCL pripravuje úplné nový koncept telefónu s výsuvným displejom

19.02.2020 00:10

Zdá sa, že spoločnosť TCL pracuje na telefóne nového štýlu, ktorý sa môže zmeniť na veľkosť tabletu vysunutím druhého displeja. Prototyp mal byť predvedený na Mobile World Congress v Barcelone, ktorý ...

Inovácie

Nový implantát pre nevidiacich sa zapája priamo do mozgu

18.02.2020 00:10

Bernardeta Gómezová mala 42 rokov, keď jej toxická optická neuropatia zničila zväzky nervov spájajúce oči s mozgom, takže úplne oslepla. Nevnímala ani svetlo. Po 16 rokoch temnoty dostala upravené oku ...

Žiadne komentáre

itSMF 2020

Videá