Image
14.11.2019 0 Comments

Holografické displeje s rozlíšením 8K raz asi nahradia tradičné televízory

Startup Looking Glass Factory odhalil svoj prvý produkt s názvom Looking Glass 8K Immersive Display. Je určený pre podnikový segment, ale spoločnosť pripravuje podobné zariadenie aj pre spotrebiteľov. Displej ponúka spôsob, ako zobraziť 3D diela ako hologramy bez potreby použitia náhlavných súprav na virtuálnu realitu.

Looking Glass Factory už prv uviedol dva menšie holografické displeje s uhlopriečkou 8,9 a 15,6 palca, ktoré boli určené predovšetkým vývojárom. Nový displej má 32-palcovú obrazovku a hĺbku 4 palce, ale je schopný zobraziť hologramy s oveľa väčšou vnímanou hĺbkou. Na vytváranie hologramov využíva horizontálnu paralaxu so 45 prvkami a dokáže zobraziť spolu 33 miliónov pixelov, no všetky ich nikdy neuvidíte naraz.

Pozorovací uhol je 50 stupňov, čo je podľa tvorcov dosť na to, aby sa viacerí spolupracovníci mohli pozerať na hologramy súčasne. Looking Glass 8K Immersive Display sa dodáva spolu s počítačom schopným vykresliť holografický obsah a so senzorom Leap Motion, ktorý reaguje na diváka.
Cena produktu ešte nebola oznámená, no CEO spoločnosti Shawn Frayne hovorí, že bude stáť viac ako ich súčasný 15,6-palcový displej, ktorý predáva za 6000 dolárov. „Je to produkt na podnikovej úrovni,“ uviedol.

Looking Glass Factory nie je jediná spoločnosť vyvíjajúca holografické displeje. Vlastný prototyp predstavila aj firma Light Field Lab. Podobne ako Looking Glass chce vyrábať takéto displeje pre spotrebiteľov. Napokon by holografické displeje mohli nahradiť klasické televízory. Podľa Frayna je uvedenie spotrebiteľských holografických displejov „otázka rokov, nie desaťročí“.

Zdroj: variety.com.

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Tetovania na prstoch umožnia ovládať počítač pomocou RFID

09.12.2019 00:10

Počítačoví vedci z kanadskej University of Waterloo vytvorili nositeľné zariadenie na ruku, ktoré umožňuje používateľom obsluhovať počítačové rozhranie vzájomným dotykom ukazováka a palca. Preto vedci ...

Inovácie

Amazon predstavil nový ARM procesor Graviton2 postavený na 7 nm architektúre

06.12.2019 00:15

Cloudová divízia Amazonu AWS oznámila ďalšiu generáciu svojich procesorov ARM s názvom Graviton2. Ide o vlastný dizajn čipu so 7 nm architektúrou, založený je na 64-bitových jadrách ARM Neoverse N1 (6 ...

Inovácie

Robotický záhradník Tertill dokáže plieť burinu v záhonoch

05.12.2019 00:20

Robotické vysávače Roomba nám pomáhajú s domácimi prácami už niekoľko rokov a teraz startup Franklin Robotics predstavil ďalšieho autonómneho pomocníka. Volá sa Tertill a pomôže vám s prácami v záhrad ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá