Image
10.2.2020 0 Comments

Hodinky Honor Magic Watch 2 s dvojtýždňovou výdržou batérie

Dvojka v názve naznačuje, že sa jedná už o druhú generáciu inteligentných hodiniek značky Honor. Konštruktéri hodiniek mali k dispozícii špičkové koncernové technológie, použité v Huawei Watch GT2, hlavne procesor čipset Kirin A1 s nízkou spotrebou navrhnutý špeciálne pre nositeľné zariadenia. Honor Magic Watch 2 sa dodávajú v dvoch veľkostiach – s priemerom 46 mm, čo je typický pánsky rozmer a dámskej veľkosti 42 mm. Na testovanie som mal 46 mm hodinky, ktoré sa dodávajú s čiernym silikónovým športovým remienkom. Môžete použiť akýkoľvek remienok s rozmerom 22 mm, napríklad kožený, k obleku. Hodinky sú jediným prípustným šperkom pre pánov s tieto sú po doplnení o kožený remienok skutočne veľmi elegantné.  Výmena remienka je pri troche cviku otázkou niekoľkých sekúnd. V balení nájdete aj nabíjaciu základňu v tvare plochého valca s moderným USB-C konektorom a káblik USB-A/USB-C. Nabíjanie je kontaktné pomocou dvoch pozlátených kontaktov. Hodinky sú k prípravku uchytené a polohované voči kontaktom magneticky. 

Telo hodiniek je z nerezovej ocele. Dodávajú sa štyri farebné varianty:   Charcoal Black, Flax Brown, Agate Black a Sakura Gold. Krycie sklo je po obvode mierne zošikmené. Je odolné, hodinky som testoval tri týždne a na skle pri pozornom skúmaní som neobjavil ani náznak poškriabania.

Výrobca udáva vodotesnosť do 50 m, čo v praxi znamená, že s hodinkami môžete aj plávať a potápať do malých hĺbok. Pri plávaní totiž vznikajú dynamické rázy, preto je nutná odolnosť aspoň 5 atmosfér. Snímač srdcového tepu na zadnej strane z matného plastu dokáže merať tep aj pod vodou, avšak iba vtedy ak máte remienok dobre utiahnutý. Ak je remienok voľný, medzi snímačom a rukou pri plávaní prúdi voda, čo spôsobí že hodinky namerajú oveľa vyšší tep, než máte v skutočnosti a aj pri ležérnom plávaní vás začnú upozorňovať, aby ste zvoľnili. Stačí remienok utiahnuť a hodinky merajú tep pri plávaní presne a spoľahlivo. 

Na nasledujúcich obrázkoch sú komplexné údaje z plávania


Hodinky sa ovládajú pomocou dvoch tlačidiel a dotykového displeja. Horné tlačidlo s tenkým červeným prúžkom aktivuje hlavné menu, prípadne po druhom stlačení návrat z menu na zobrazenie ciferníka. Funkciu spodného tlačidla si môžete ľubovoľne nastaviť, napríklad na spustenie monitorovania vašej obľúbenej športovej, či fitnes aktivity. Gestom po ciferníku nadol sa zobrazí ponuka najčastejšie používaných funkcií a gestom nahor notifikácie. Na rovnakej strane ako sú tlačidlá, je štrbina otvoru pre mikrofón a reproduktor, takže hodinky môžu pípať, môžete priamo počúvať hudbu a dokonca aj telefonovať, čo je praktické, napríklad ak máte telefón v aktovke.  Úložný priestor v hodinkách má kapacitu 4 GB, takže si do hodiniek môžete nahrať zásobu hudby na cvičenie, či turistiku. Hudbu môžete počúvať nielen cez bluetooth slúchadlá, ale aj priamo cez  reproduktor v hodinkách.

AMOLED displej vám umožňuje nakonfigurovať aj pohotovostný ciferník, ktorý je zobrazený stále a môže byť analógový, alebo digitálny. Táto funkcia zníži výdrž batérie na  polovicu, ale aj týždňová výdrž je lepšia, než ponúka väčšina konkurencie. Veľmi praktická je funkcia baterky, pri ktorej je displej biely a intenzita jasu podsvietenia je nastavená na maximum. 

Operačný systém je propertiárny s prehľadným používateľským rozhraním, ktoré presne reaguje na dotyky a gestá pri ovládaní. Operačný systém ani v tejto verzii neumožňuje inštalovať ďalšie aplikácie. Na spárovanie hodiniek so smartfónom slúži aplikácia Huawei Health, ktorá je k dispozícii pre Android aj iOS. Pri bežnom používaní pri vypnutom GPS vydržia na jedno nabitie fungovať dva týždne. Pokiaľ aktivujete AlwaysOn ciferník, vydržia týždeň. Pri aktivitách keď máte zapnutú GPS lokalizáciu sa výdrž adekvátne skráti, približne o 4 % za hodinu. Hodinky nemajú podporu HFC, takže sa nedajú použiť ba bezkontatkné platby.

Hodinky ocenia hlavne športovci a ľudia s aktívnym životným štýlom. V ponuke je 15 druhov športových a fitness aktivít.

Pri outdorových aktivitách ako sú chôdza, beh, turistika, lezenie, kondičný beh, jazda na bicykli, plávanie, či triatlon sa zaznamenáva vaša trasa, ktorú si potom môžete zobraziť v aplikácii Huawei Health. Hodinky vám budú asistovať aj pri športovaní vo vnútri, podporujú plávanie v bazéne, bežecký trenažér, viacfázový tréning, eliptický, či veslovací stroj. Pri cvičeniach pozostávajúcich s opakovania viacerých fáz vám hodinky dávajú pokyny cez vstavaný reproduktor. Upozornia vás aj na to, ako robiť aktuálne cvičenie efektívnejšie. Tréning, napríklad bežecký, je motivačne rozdelený na viac úsekov, počas ktorých sa strieda typ pohybu, napríklad rýchla chôdza, beh a šprint. Typická doba tréningu je 30 minút..

Pomerne veľký displej sa využíva za zobrazovanie podrobnejších informácií o prebiehajúco, alebo práve ukončenom cvičení. Hodinky majú aj barometer, takže pri behu, turistike či lezení monitorujú a prehľadne zobrazujú aj prekonané prevýšenie vypočítané podľa zmien atmosférického tlaku. Pri plávaní hodinky rozlišujú medzi krytým a otvoreným bazénom, prípadne vodnou plochou. Na otvorenej vodnej ploche hodinky pomocou GPS merajú nielen tempá, ale aj preplávanú vzdialenosť.

Technické údaje: Procesor Kirin A1; 32 MB RAM,4 GB úložný priestor; displej kruhový AMOLED, 1,39" (454 × 454 px) 326 PPI; batéria 455 mAh; rozmery: 45,9 × 45,9 × 10,7 mm; hmotnosť: 41 g

Verdikt: Elegantné inteligentné hodinky pre aktívnych ľudí.

Cena: 180 EUR 

+ Výdrž na batériu, vynikajúci displej, elegantný dizajn, vhodné na plávanie, štandardný remienok

  • Nedajú sa doinštalovať aplikácie, chýba NFC

Hodnotenie: 91

Tip redakcie: Výdrž na batériu

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Microsoft Surface Laptop 3 s procesorom AMD Ryzen

20.02.2020 00:00

Zariadenia Surface sú už tradične pokusom Microsoftu o dosiahnutie synergie medzi hardvérom a softvérom, takže sa považujú za akési etalóny zariadení s operačným systémom Windows. Zatiaľ čo Surface La ...

Recenzie 1

Canon 90D - vlajková zrkadlovka so snímačom APS-C

18.02.2020 00:10

Nová zrkadlovka Canon EOS 90 D sa môže pýšiť prívlastkom vlajkový model, samozrejme, v kategórii zrkadloviek so snímačom APS-C. Podľa číselného označenia je nástupcom populárneho modelu EOS 80D, no zd ...

Recenzie

Saramonic Blink 500 B2 / Splnené túžby

06.02.2020 13:54

V novinárskej praxi sa často ocitáme v situáciách, keď chceme zaznamenať rozhovor dvoch osôb. Často je to však na rôznych akciách či výstavách, kde je redaktor sám a potrebuje optimalizovať veľkosť a ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá