Image
13.7.2018 1 Comments

HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť

Spoločnosť HTC oznámila, že v treťom štvrťroku tohto roka umožní predbežný prístup ku svetovo prvému blockchain telefónu menom Exodus. Novinka ponúkne prístup k decentralizovaným aplikáciám v blockchainových sieťach, extrémnu bezpečnosť i offline peňaženku pre digitálny majetok a kryptomenu.

Zároveň HTC predstavilo aj nových partnerov pre rozvoj blockchainového ekosystému. Sú nimi spoločnosť Bitmark, zaoberajúca sa ochranou a podporou digitálneho vlastníctva prostredníctvom technológie blockchain a spoločnosť Animoca, distribútor prvý a najpopulárnejší zberateľské NFT hry Cryptokitties, v ktorej si už dnes zberatelia z celého sveta vymieňajú mačičky za stovky tisíc dolárov.

Výrobca tak pokračuje vo svojej vízii navrátiť užívateľom a tvorcom obsahu kontrolu nad ich dátami a aplikáciami, keďže dnešné zákony na ochranu osobných údajov a autorských práv zlyhávajú. Pre získanie predbežného prístupu sa môžu fanúšikovia projektu Exodus registrovať na adrese htcexodus.com. Špecifikácie a ďalšie detaily o zariadení budú oznámené v nasledujúcich mesiacoch.

Prvá aplikácia už pre HTC U12+
Zrodenie kryptomien Bitcoin a Ethereum so sebou prinieslo myšlienku digitálnych cenností a nezameniteľných tokenov (NTFS - non-fungible tokens). Spoločnosť HTC čerstvo oznámila partnerstvo s autormi Cryptokitties, prvou a najpopulárnejšou NFT hrou využívajúcou technológiu blockchain. Tá existuje v sieti Ethereum a bude exkluzívne distribuovaná na vybraných smartfónoch HTC, z ktorých prvým bude HTC U12 +.

Mobilné telefóny sú najrozšírenejším digitálnym zariadením v histórii ľudstva, a tak sú ideálnou platformou pre vytvorenie distribučných kanálov pre všetkých autorov, ktorí ponúkajú digitálny tovar a decentralizované aplikácie. Partnerstvo s Cryptokitties poskytne základ unikátneho digitálneho trhoviska a obchodu s mobilnými krypto hrami.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

1 Comments

  1. HTC reakcia na: HTC Exodus, prvý blockchainový telefón na svete poskytne extrémnu bezpečnosť
    16.7.2018 08:07
    Vzhledově vypadá hezky. Kdysi jsem HTC mobily kupovala, ale pak tato značka přestala nějak bavit. Tohle je určitě dobrá inovace a zákazníky co se o krypto zajímají to třeba osloví, mě tedy asi ne. Spíše nechám svoji měnu koupenou na ccshopu bezpečně ležet v Trezoru.
    Reagovať

VideáPC forum button