Image
22.4.2018 0 Comments

HP : Nové notebooky a pracovné stanice aj najmenšia laserová tlačiareň

Spoločnosť HP predstavila nové zariadenia HP LaserJet Pro M15 a M28, najmenšie laserové tlačiarne vo svojej triede na svete. Tlačiarne sú o 30% menšie ako predchádzajúce generácie. Aj napriek ich miniatúrnym rozmerom dokážu vytlačiť až 18/19 strán za minútu. 

Mobilným pracovníkom umožnia jednoducho tlačiť alebo skenovať obchodné dokumenty aj objednávať nové tonery - to všetko priamo z chytrého telefónu alebo tabletu prostredníctvom aplikácie HP Smart App.

Najmenšia laserová tlačiareň vo svojej triede je tiež vôbec najlacnejšou tlačiarňou od HP. Tlačiarne majú intuitívne ovládanie, jednoduchý dizajn a vďaka technológii HP Auto-on / Auto-off automaticky šetria energiu. Dodávajú sa už s predinštalovanými farebnými kazetami, takže sú pripravené začať tlačiť hneď po vybalení z krabice. Nové rady tlačiarní HP LaserJet Pro M15 a M28 budú na Slovensku dostupné od apríla 2018. Model M15a za 79 eur; M15w za 89 eur; M28a za 109 eur a model M28w za 129 eur.

S novinkou prichádza HP aj v rade atramentových tlačiarní s modelom HP Ink Tank Wireless 415. Ide o nový model cenovo dostupnej tlačiarne s tankovými zásobníkmi fariem a systémom CISS. Vďaka tomu umožní vytlačiť až 8 000 farebných a 15 000 čiernobielych strán pri minimálnej cene za stranu - čiernobielou už od 0,165 centu a farebnú od 0,5 centu.

Oproti svojmu predchodcovi, modelu HP DeskJet GT 5820, má vyššiu výťažnosť strán a ponúkne aj lepšiu kvalitu tlače. HP Ink Tank Wireless 415 tiež umožňuje jednoduchú tlač a skenovanie, ale aj objednanie náhradného atramentu priamo z chytrého telefónu alebo tabletu cez aplikáciu HP Smart App. Tlačiareň HP Ink Tank Wireless 415 je na Slovensku dostupná už teraz od 149 Eur.

Okrem toho HP predstavuje aj nové modely notebookov a pracovných staníc.  HP Spectre X360 13 stojí na pomedzí medzi laptopom a tabletom, a pritom ponúka naozaj vysoký výkon vďaka štvorjadrovým procesorom, výdrž batérie až 16,5 hodiny a novou voliteľnou integrovanou obrazovku so zabezpečením súkromia. Hliníkové šasi v dvoch základných farebných variantoch ukrýva 8. generáciu procesorov Intel Core  i5 a i7, až 16GB LPDDR3 pamäť a až 1TB PCIe SSD8 úložiska. HP Spectre x360 13 je na Slovensku dostupný od novembra na HP obchode od 1089 eur.

Prémiový HP Spectre X360 15, najvýkonnejší konvertibilný počítač na svete, ponúka vysoký výpočtový výkon aj samostatnú grafiku pre jednoduchú tvorbu, editáciu a streamovanie 4K a 3D obsahu. Jeho chod obstaráva 8. generácia procesorov Intel Core  a výber z grafík Radeon  RX Vega M alebo NVIDIA GeForce MX 150. Praktická je funkcia rýchlonabíjania s technológiou Fast Charge. Dotykový displej s 4K UHD rozlíšením chráni odolné sklo CORNING® Gorilla® Glass 4, ktoré je odolné aj proti škrabancom. Vo výbave nechýba ani infračervená kamera podporujúca Windows Hello a čítačka odtlačkov prstov, s ktorými sa užívateľ bezpečne a pohodlne prihlási do systému v akomkoľvek móde. HP Spectre x360 15 je na Slovensku dostupný od februára na HP obchode od 1469 eur.

HP EliteBook 800 sú prvé firemné notebooky od HP, ktoré dostali 8. generáciu procesorov Intel Core  vPro. Ich batérie vydržia až 14 hodín a okrem toho majú funkciu HP Fast Charge, ktorá ich nabije na 50 percent len za 30 minút. Ide zároveň o prvé biznisové notebooky na svete, ktoré dostali ultra jasný displej schopný automaticky sa prispôsobovať meniacim sa svetelným podmienkam. Ďalej majú klávesnicu s klávesmi pre jednoduché ovládanie hovorov a funkciu HP PhoneWise, jediné riešenie pre Windows na svete umožňujúce písať správy a telefonovať z PC do zariadení bežiacich na iOS a Androide. Rad HP EliteBook 800 G5 je na Slovensku dostupný od apríla od 1079 eur.

HP ZBook 14u / 15u teraz ako prvé mobilné pracovné stanice dostali obľúbenú funkciu HP Sure View pre väčšiu ochranu súkromia a dát na verejnosti. Oba modely bežia na 8. generácii štvorjadrových procesorov Intel Core  s technológiou vPro  a grafike AMD Radeon Pro, navyše majú rýchle, až 2TB úložisko s HP Z Turbo Drive. Nechýba cez 24 certifikácií ISV pre prácu v oblasti CAD a dizajnu a ďalšie profesionálne aplikácie. Pritom sa jedná o najodolnejšie zariadenia vo svojej kategórii, lebo prešli testami odolnosti pre použitie v náročnom prostredí za nepredvídateľných podmienok. Okrem toho majú certifikát ENERGY STAR® a registráciu EPEAT® Gold. Model HP ZBook 14u G5 je najtenšia pracovná stanica na svete (o 28% tenšia ako predchádzajúce generácie), hrúbku má iba 17,9 mm a váži 1,48kg. HP ZBook 14u G5 je na Slovensku dostupný od februára od 1070 eur, HP ZBook 15u G5 je na Slovensku dostupný od februára od 1090 eur.

Najobľúbenejšia pracovná stanica HP Z4, ktorá je ideálna pre projektovanie, simulácie, renderovanie a virtuálnu realitu, ponúka veľa výkonu pre celý rad použitia. Ľahko zvládne úlohy, ktoré vyžadujú viacjadrové procesory s vysokou frekvenciou a výkonné duálne grafické karty. Okrem procesorov Intel Xeon W pre pracovné stanice je teraz HP Z4 dostať aj s procesormi Intel Core  X s až 18 jadrami a až dvoma extrémnymi grafickými kartami. Pri vývoji tohto počítača bol kladený dôraz predovšetkým na použitie v oblasti dizajnu založeného na simuláciách a vytváranie obsahu pre virtuálnu realitu.

HP Z4 s procesorom Intel Core X je na Slovensku dostupný od konca marca od 999 Eur bez DPH, s procesorom Intel Xeon od 1190 Eur bez DPH.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

IBC 2019: Panasonic predviedol prvú 8K kameru s Organic senzorom na svete aj systém 8K ROI

14.09.2019 00:25

Spoločnosť Panasonic na práve prebiehajúcej výstave IBC 2019 (International Broadcast Conference) v Amsterdame predstavila revolučnú 8K kameru AK-SHB800 s novou technológiou organického senzora a syst ...

Produkty

Nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro/Max a ďalšie novinky od Apple

10.09.2019 21:10

Apple na svojej prezentačnej akcii spravidla začína štatistikami predajnosti a ďalších úspechov. Tentokrát však Tim Cook začal rovno prezentáciou noviniek, ktorá ako je u Apple zvykom graduje k najdôl ...

Produkty 1

IFA 2019: Motorola one zoom - do tretice všetko priblížené

08.09.2019 21:00

Parafráza úslovia „do tretice všetko dobré“ sa netýka produktov, ktoré Lenovo predstavilo na veľtrhu IFA ale smarfónov rodiny Motorola one x. Dosiaľ sme mali možnosť zoznámiť sa so šampiónom nočného v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_092019

Najnovšie videá

elearn