Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

1

Spoločnosť Greenway je v rámci Slovenska pionierom v oblasti výstavby infraštruktúry pre nabíjanie elektrických vozidiel. Sieť rýchlonabíjacích staníc začala budovať v roku 2016 a v súčasnosti prevádzkuje 31 rýchlonabíjačiek na Slovensku a viac ako 120 v Polsku.

V tomto roku prebehla modernizácia infraštruktúry pri ktorej boli vymenené všetky staré modely nabíjacích staníc DBT s výkonom 44 kW za nové 50 kW nabíjačky a pripravuje sa spustenie niekoľkých nabíjacích bodov s výkonom 100 – 150 kW.

Na tlačovej konferencii predstavil operátor viacero zásadných noviniek. Sú medzi nimi: nový cenník služieb s ktorým súvisí aj nový medzinárodný roaming, aplikácia pre mobilné zariadenia a tiež ponuka nových služieb pre B2B riešenia nabíjacích staníc.

So zavedením nového cenníku prichádzajú 3 typy paušálov aj možnosť jednorazového nabíjania. Pre používateľov ktorý potrebujú nabíjať iba občas, požičiavajú si elektromobil alebo na ňom príležitostne jazdia v práci je určený program Energia Standard. Ide o jediný program v ktorom neplatíte mesačné poplatky, takže ak mesiac dva nenabíjate, nemáte žiadne náklady. Samozrejme nevýhodou je vyššia cena nabíjania, avšak stále lepšia ako pri jednorazovom nabíjaní. Pre majiteľov elektromobilov sú výhodnejšie paušály Energia Plus za 14,90 eur alebo Energia Max za 24,90 eur mesačne. Okrem výhodnejších cien nabíjania je hlavnou výhodou, že oba programy umožňujú nabíjanie v roamingu za rovnaké ceny ako vo vlastnej sieti !  

Okrem nabíjania v zahraničí je takto možné nabíjať aj u ďalších domácich prevádzkovateľov, takže vo finále by vám na väčšinu nabíjaní mala postačovať jedna RFID karta, kľúčenka, respektíve mobilné konto. Toto je veľkým benefitom hlavne v zahraničí, kde je množstvo operátorov s rôznymi podmienkami používania a hlavne s vyššími cenami nabíjania. Okrem platby za odobranú energiu je v cenníku uvedená aj minútová sadzba. Tá slúži na to aby používateľ po nabití vozidla zbytočne neblokoval nabíjačku a začína sa počítať až po určitom čase. Ten je rozdielny podľa predplateného programu a pre každý typ nabíjania ho nájdete v stĺpci „Doba pripojenia zadarmo“. V tomto čase teda platíte iba za odobratú energiu. V tejto súvislosti operátor poteší zákazníkov ktorý chcú nabíjať cez AC nabíjanie v nočných hodinách. Štandardne je čas AC nabíjania bez počítania minút nastavený na 180 minút. V čase od 20:00 do 8:00 sa však minútová sadzba neuplatňuje. Takže ak začnete nabíjať od 19:00, do 20:00 sa započíta 60 minút, potom sa až do 8:00 čas nepočíta, takže bez minútovej tarifikácie môžete nabíjať až do 10:00. Pozitívne tiež je, že Greenway umožňuje nabíjanie s lacnejším tarifom na nabíjačkách až do výkonu 150 kW ( menovitý výkon nabíjačky), a viac si priplatíte až na Ultra Fast nabíjačkách s výkonmi 175-350 kW.  

Dosiaľ bolo nutné pre prístup k službám cez internet používať na smartfóne webové rozhranie, teraz prichádza nová aplikácia pre mobilné zariadenia s Androidom a iOS. V aplikácii nájdete mapku nabíjacích staníc vrátane tých roamingových. Online si môžete pozrieť informácie o danej stanici aj jej dostupnosť a priamo z aplikácie môžete aj spustiť nabíjanie a kontrolovať jeho priebeh. Nájdete tu množstvo informácií a návodov aj prehľad vašich nabíjaní či obľúbených nabíjačiek. Zobrazené nabíjačky si môžete filtrovať podľa viacerých parametrov, okrem iného aj podľa výkonu či typu konektora.

Okrem samotného nabíjania ponúka Greenway pre jednotlivcov, samosprávy aj firmy komplené poradenstvo, projektovanie, dodávku aj správu nabíjacej infraštruktúry. Riešenia dodáva na kľúč a umožňuje tak bezstarostné vybudovanie aj kompletnú správu nabíjacích staníc s napojením na vlastný backendový systém. Uľahčuje tak všetkým subjektom rýchlejšie a efektívnejšie budovanie aj prevádzku nabíjacej infraštruktúry.   

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

2019 a stále žiadne tlačidlo "Upozorniť na chybu" reakcia na: Greenway predstavuje nové služby, roaming aj nový cenník

11.11.2019 07:11
v Polsku; používateľov ktorý; zákazníkov ktorý... nehovoriac o chýbajúcich čiarkach, obzvlášť so slovom ktorý (v rôznych formách)

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať