Image
11.12.2019 0 Comments

Google vylepšil rozšírenú realitu na vyšší level. Čoskoro príde do smartfónov

Google sa od oficiálneho uvedenia začiatkom minulého roka snaží zlepšovať svoju platformu rozšírenej reality ARCore. Teraz je pripravený predstaviť niektoré z inovácií novej generácie v oblasti detekcie hĺbky a fyziky, ktoré sú prísľubom toho, že skúsenosti s AR budú oveľa realistickejšie. Novinky budú súčasťou úplne nového rozhrania Depth API a umožnia vývojárom vykonať to, čo sa nazýva oklúzia, čo je situácia, keď umelý objekt môže byť prekrytý ďalším objektom z reálneho sveta.

Ak napríklad umiestnite do obývačky virtuálnu mačku, tá zmizne z dohľadu, keď fotoaparát nakloníte tak, že sa pred ňu dostane posteľ, stôl alebo iný predmet. Výsledkom je realistickejšia scéna, pretože detekcia hĺbky vykonávaná v smartfóne znamená, že vaše zariadenie lepšie pochopí každý objekt v scéne, ako aj vzájomnú vzdialenosť jednotlivých objektov.

Google tvrdí, že to dokáže optimalizáciou existujúceho softvéru, smartfón na to nebude potrebovať špeciálny senzor či typ procesora. Navyše sa všetko uskutoční v samotnom zariadení a nebude sa vyžadovať pomoc z cloudu. Pokiaľ máte telefón, ktorý podporuje ARCore (čo robí takmer každý nový telefón s Androidom vydaný v posledných rokoch), budete mať prístup k týmto novým funkciám. Funkcia oklúzie je k dispozícii ako súčasť aktualizácie aplikácie Houzz na bytový dizajn, ako aj vlastnej AR funkcie spoločnosti Google vo vyhľadávaní.

Nové funkcie Depth API ešte nie sú dostupné v komerčných aplikáciách alebo službách, ale Google tvrdí, že tieto zlepšenia budú po vycizelovaní v budúcnosti sprístupnené vývojárom. Google okrem toho vyvinul spôsob, ako môžu AR objekty realistickejšie komunikovať so skutočným svetom, pohybovať sa v prostredí tak, ako by to robil 3D objekt v skutočnom svete, a interagovať s povrchmi, ako by ste to očakávali od fyzickej hmoty.

Napríklad v jednej ukážke sa podarilo vytvoriť farebné útvary, ktoré sa mohli odraziť prakticky od akéhokoľvek povrchu, hoci aj riadidiel rotopedu. Google hovorí, že aktualizované Depth API bude v budúcnosti dostupné pre všetkých vývojárov, neuvádza však konkrétny termín. Dá sa predpokladať, že tieto možnosti sa objavia v AR mobilných a webových aplikáciách niekedy v budúcom roku.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie 2

Video: Extendovaná realita spája skutočnosť a virtuálnu realitu

24.01.2020 00:05

Hoci virtuálna realita je zatiaľ v plienkach, Greg Madison, kúzelník (doslova!) a interaktívny dizajnér v spoločnosti Unity Labs zaoberajúcej sa enginmi pre videohry, po 22 hodinách práce so softvérom ...

Inovácie

Fotovoltická plachta s výbornými vlastnosťami poskytne nový zdroj solárnej energie

23.01.2020 00:15

Britská spoločnosť Solivus plánuje pokryť strechy veľkých priemyselných budov, ako sú sklady supermarketov a distribučné strediská dodávkových spoločností fotovoltickou plachtou. Cieľom je vytvoriť lo ...

Inovácie

Toshiba tvrdí, že jej nový algoritmus porazí kvantové počítače pomocou štandardného hardvéru

23.01.2020 00:05

Niektoré problémy, ktoré treba riešiť v podnikovej sfére, si vyžadujú spracovanie veľkého množstva údajov a nájdenie najlepšieho možného riešenia vzhľadom na množstvo faktorov a požiadaviek, pričom mn ...

Žiadne komentáre

Videá