Image
18.9.2019 0 Comments

Google Nest Hub Max s Face Match vás sleduje naozaj stále

Google Nest Hub Max sa javí ako pomerne inteligentné zariadenie. Má niekoľko zaujímavých funkcií, okrem iného dokáže zobraziť kalendár alebo obsah prispôsobený osobe, ktorá sa naň pozerá. To všetko bez toho, aby sa musela prihlásiť. Znie to naozaj cool, ale má to nemalý háčik. Zariadenie vás totiž nonstop sleduje. Dôvodom je, že kamera Google Nest Hub Max je neustále zapnutá, takže dokáže detekovať a analyzovať tváre a určiť, s kým komunikuje.

Na obranu spoločnosti, existuje aj hardvérový vypínač na vypnutie kamery. Google tiež hovorí, že obrázky, ktoré používa na Face Match, môžete odstrániť na stránke myactivity.google.com. Taktiež tam môžete skontrolovať všetky informácie, ktoré o vás spoločnosť ukladá.

Mať zariadenie, ktoré automaticky vie, kto ste a navyše podľa toho aj upravuje zobrazovaný obsah, je skutočne super. Ponúkne vám na výber z televíznych relácií o ktorých si myslí, že vás budú zaujímať. Ďalej dokáže zobraziť udalosti vo vašom kalendári a obsah založený na všetkom, čo o vás spoločnosť Google vie.

Dokáže tiež ovládať inteligentné LED svetlá vo vašej obývacej izbe, prehrávať hudbu prostredníctvom Spotify alebo nastavovať teplotu na termostate. A to všetko zvládne iba hlasovým príkazom.

Zariadenie Nest Hub Max dokáže identifikovať aj to, kto s vami žije a kto príde na návštevu. Zariadenie oskenuje ich tváre a priradí ich do existujúcej databázy profilov. Avšak, pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, vieme, že spoločnosť Google mala neraz nemalé problémy s ich dôverou.

Zdroj: inc.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Bezpečnosť 3

Katastrofa pre súkromie. Aplikácia Clearview AI dokáže z fotky zistiť meno, prípadne adresu človeka

24.01.2020 00:00

Predstavte si, že k vám na ulici podíde náhodný okoloidúci, rýchlo vás odfotí na verejnom mieste (čo je úplne legálne), nahrá fotku do aplikácie a čoskoro nájde vaše profily na sociálnych sieťach, doz ...

Bezpečnosť

Šikovný bezplatný dešifrovací nástroj pre ransomvér Paradise bol aktualizovaný

22.01.2020 00:05

Bezplatný dešifrovací nástroj pre ransomvér Paradise, ktorý obete trápi od roku 2017, bol aktualizovaný o ďalšie možnosti, aby sa stal efektívnejším pri navrátení zašifrovaných súborov bez toho, aby b ...

Bezpečnosť 3

Armáda našla spôsob, ako v zime udržať ruky vojakov teplé aj bez rukavíc

16.01.2020 00:10

Iste viete, aké ťažké je vytvoriť textovú správu v rukaviciach. A teraz si predstavte vojaka, ktorý musí nabiť zbraň rukami v hrubých rukaviciach. Preto Výskumný ústav envirenmentálnej medicíny, patri ...

Žiadne komentáre

Videá