Image
17.9.2019 0 Comments

Fond SK-NIC vyhlásil prvé výzvy

Spoločnosť SK-NIC spolu s Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ďalej len „ÚPVII“) ukončili proces prípravy a schvaľovania potrebnej dokumentácie k spusteniu Fondu SK-NIC. Otvorenie prvej výzvy očakávame koncom septembra.

Prvá výzva bola prediskutovaná aj na dnešnom stretnutí Komisie pre správu národnej domény .sk, ktorej členmi sú aj zástupcovia internetovej komunity a všetci zúčastnení potvrdili záujem podporiť výzvu a pomôcť s jej šírením odbornej verejnosti. Členovia komisie nemali voči návrhu výzvy žiadne výhrady a preto je jej otvorenie už otázkou iba niekoľkých dní.

V tohtoročnej výzve podporíme z Fondu SK-NIC projekty zamerané na kybernetickú bezpečnosť a internetové vzdelávanie, ktorých realizácia neprekročí jeden rok. Na projekty je vyčlenená suma 100.000,- EUR. Jednotlivým projektom, ktoré splnia podmienky výzvy a budú potvrdené ÚPVII, poskytneme financie v rozmedzí od 2.500,- EUR do 10.000,- EUR.

„Oceňujem, že do Fondu SK-NIC boli zaradené výzvy v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Je to oblasť, v ktorej sa  naša spoločnosť dlhodobo angažuje. V reálnom svete si chránime to, čo má pre nás hodnotu. To isté potrebujeme robiť aj vo virtuálnom svete. Chránime virtuálne Slovensko, a preto chceme aj prostredníctvom Fondu SK-NIC pomáhať dobrým myšlienkam a nápadom, ktoré k tomu smerujú.“ povedal Peter Bíro, riaditeľ spoločnosti SK-NIC, a. s.

Spustením Fondu SK-NIC tak napĺňame jeden zo strategických cieľov našej spoločnosti, ktorým je angažovanie sa v oblasti podpory projektov, ktoré smerujú k digitálnej spoločnosti.

„Fond SK-NIC vnímame ako ďalšiu možnosť podporiť nápady mladých a kreatívnych ľudí, slovenských firiem či start-upov. Práve v takýchto prípadoch častokrát nie sú potrebné veľké finančné prostriedky, stačí pomoc s nápadom, či podpora menšieho projektu. V čase keď sú témy ako kybernetická bezpečnosť či potreba nadobúdania digitálnych zručností vysoko aktuálne, môžu šikovní mladí ľudia z IT komunity dostať vďaka výzve z Fondu SK-NIC svoje nápady do reálnej podoby.“ povedal Jaroslav Kmeť, generálny riaditeľ IT sekcie ÚPVII.

Digitálna transformácia je prítomná v každodenných činnostiach. Preto podporujeme projekty, ktoré prispievajú k výchove digitálne zručných ľudí. Ľudia, ktorí zodpovedne pristupujú k digitálnym technológiám, poznajú ich výhody, ale aj nástrahy, budú vedieť odolnejšie čeliť výzvam budúcnosti.

Uchádzači o finančnú podporu sa všetky potrebné informácie dozvedia včas na webe spoločnosti SK-NIC, a.s. a zároveň na webe Nadácie Pontis. Tá je poverená procesom zberu žiadostí a vyhodnocovaním projektov.

Zobrazit Galériu
Autor: SK-NIC, a.s.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Tlačové správy

Black Friday v PLANEO Elektro je tu! A všetko bude o 40 % lacnejšie!

19.11.2019 14:59

Najlepší deň na nákupy Black Friday v predajniach PLANEO Elektro znamená možnosť získať zľavu -40 % s 5-ročnou VIP zárukou úplne na všetko. V sieti PLANEO Elektro Black Friday začína už 18. novembra. ...

Tlačové správy

Festival vedy a techniky AMAVET 2019 – výsledky 22. ročníka

19.11.2019 14:56

„Som úplne fascinovaný z toho čo tu vidím ako aj úžasné projekty, ktoré mladí ľudia dokážu spraviť. Ja som nanešťastie nemal také možnosti počas môjho štúdia, nemal som zlých učiteľov, ale nebola tam ...

Tlačové správy

Xerox prináša revolučné možnosti ozdobnej tlače a nový tlačový stroj pre náročné kancelárie aj produkciu

19.11.2019 14:32

Špeciálna tlač je jedným z najrýchlejšie rastúcich digitálnych segmentov. Technológia Adaptive CMYK Plus od spoločnosti Xerox je navrhnutá pre novú farebnú tlačiareň Xerox PrimeLink® C9065/C9070 a Xer ...

Žiadne komentáre

ACER_122019

Videá