Image
20.11.2019 4 Comments

Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov

Tento špičkový externý zvukový modul pripojiteľný cez USB nie je žiadnou novinkou a primárne som si požičal kvôli testovaniu slúchadiel, aby som mal čo najkvalitnejší zdroj hudby. Prevodník má konštrukčný formát USB kľúča a na pripojenie slúchadiel má 3.5 mm Jack konektor.  

Možnosti pripojenia sú ukázané vo videu. Srdcom zariadenia je tandem 32 bitového prevodníka Sabre ESS 9016, ktorý má integrované aj ovládanie hlasitosti a úsporného mikrokontroléra PIC32MX, takže prúdový odber je približne 20 – 30 mA, čo v praxi znamená, že prevodník Dragonfly Red môžete s vhodnou redukciou použiť aj pre smartfón.

Prevodník je limitovaný na 24 bitov a 96 kHz, čo sú parametre digitálneho zvuku, ktoré zvládnu bežné ovládače pre všetky platformy. Vzorkovacia frekvencia aktuálne prehrávaného zvuku je indikovaná farbou podsvietenia ikony vážky.

Pri reprodukcii z iPadu bola indikovaná vzorkovacia frekvencia 44.1 kHz Výstupné napätie signálu pre slúchadlá je 2.1 V

Zvuk aj pri použití slúchadiel vyššej strednej triedy vás prekvapí hlavne rozsahom dynamiky a taktiež vyrovnanými proporciami basov, stredov a výšok. Brilantné podanie frekvencií nad 15 kHz dotvára farbu zvuku niektorých nástrojov. Prekvapilo ma jasné podanie vokálov, ktoré v niektorých skladbách doslova vystupujú z hudobného podkladu. Cinkanie niektorých nástrojov a sykavky vo vokáloch boli úžasné a v porovnaní so zabudovanými prevodníkmi v ultrabookoch s Windows aj MacBookPro bol rozdiel obrovský a to aj pri počúvaní cez slúchadlá v cenovej triede 300 eur.

Prevodník sa cez vhodné redukcie dá pripojiť aj k ultrabookom s konektormi USB-C, cez redukciu USB to Lighting k iPadu aj Iphonu, a cez redukciu typu USB OTG aj k smartfónom s konektorom USB-C

Cena: 190 eur

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Recenzie

MSI Clutch GM30 / Obojručná, pevná a osvetlená

04.12.2019 12:40

Ergonómia myši je symetrická, to znamená, že sa nebude priečiť ani v rukách ľavákov. Tým budú sprava chýbať iba bočné tlačidlá nad palcom, ktoré sú dostupné len pre pravákov. Rozmerovo je Clutch GM30 ...

Recenzie

Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G / Radeon, ktorý deklasuje GeForce

04.12.2019 10:43

Medzi konkurujúcimi si grafickými kartami panuje zvláštna situácia. Je ťažké proti sebe do priameho porovnania postaviť také modely, aby proti výberu nemali výhrady ani AMD, ani NVIDIA. Na náš októbro ...

Recenzie

NVIDIA RTX 2080 Super Founders Edition / Highendové GPU Turing na doraz

04.12.2019 10:32

GeForce RTX 2080 Super je najvýkonnejšia grafika z rodiny Super, v rámci ktorej NVIDIA poodomykala niekoľko blokov (SM) s výpočtovými jednotkami. V tomto prípade „iba“ dva (pripomeňme si, že RTX 2060 ...

4 Comments

 1. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku. Elektronika stará 5 (skoro 6) rokov, ktorá je už nahradená novšími modelmi s lepším zvukom a nižšou cenou teraz dostane recenziu? Väčšina veľkých Slovenských e-shopov už ukončila predaj.
  No ak by mal niekto naozaj záujem o túto zastaralú techniku, odporúčam nákup z PL. Kde je cena od 449 zlotých (105€).
  Reagovať
  • RE: Old reakcia na: Old
   Autor: Lubo
   23.11.2019 08:11
   Pointa je vysvetlená v úvode. Prevodník sme použili pri teste viacerých slúchadiel, pričom sme porovnávali zvuk z najlepšieho DA prevodníka, aký sme v čase keď sme mali požičané slúchadlá zohnali a zvuk prevodníka v bluetooth slúchadlách. No a zdalo sa nám užitočné predstaviť ani nie tak toto konkrétne zariadenie, ako skôr to, že existujú kvalitné prevodníky aj v prenosnej verzii. Prevodník Sound Blaster X3 ktorého recenziu pripravujeme je tiež vynikajúci, no je to skôr zariadenie na doma, než na cesty.
   Reagovať
 2. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku
  Reagovať
 3. Old reakcia na: Externý DA prevodník Dragonfly Red nadchne aj náročných audiofilov
  21.11.2019 16:11
  Nejak mi uniká pointa článku
  Reagovať

ACER_122019

Videá