Existuje paralelný vesmír, kde čas beží dozadu? Vedci našli dôkazy, že áno

4

Vedci v Antarktíde pozorujú záhadné častice, o ktorých sa niektorí domnievajú, že sú dôkazom paralelného sveta vytvoreného pri Veľkom tresku a pozostávajúceho hlavne z antihmoty, kde čas beží dozadu. Šokujúce odhalenia pochádzajú z expedície na Antarktídu, počas ktorej vedci chceli študovať kozmické žiarenie prichádzajúce z vesmíru.

Tím, ktorý viedol Peter Gorham z University of Hawaii, pripojil anténu NASA s označením ANITA (Antarctic Impulsive Transient Antenna) na výškový balón a nasadil ju pri hľadaní vysokoenergetických častíc pochádzajúcich z iných slnečných systémov, ktoré sú zvyčajne nezistiteľné v nižších nadmorských výškach z dôvodu atmosférického rušenia.

Spočiatku balón s ANITA neukázal žiadne častice s vysokou energiou. Údaje však naznačovali presný opak toho, čo vedci hľadali – prúd vysokoenergetických častíc putujúcich z povrchu Zeme do vesmíru. Predpokladalo sa, že ide o tau neutrína, typ pomaly sa pohybujúcej častice, ktorá má schopnosť dočasne sa premeniť na vysokoenergetickú časticu nazvanú tau leptón pred návratom do svojho stavu nízkej energie.

Zatiaľ čo častice s vysokou energiou sú typicky odklonené alebo zdeformované zemskou atmosférou a povrchom, častice s nízkou energiou by potenciálne mohli prejsť skrz-naskrz. To by znamenalo, že tau neutrína môžu cestovať vesmírom ako vysokoenergetická častica, premenia sa na nízkoenergetickú časticu, keď prechádzajú zemskou atmosférou a jadrom planéty, potom sa transformujú opäť na vysokoenergetickú časticu, keď sa na druhej strane vrátia do vesmíru.

Nie všetci bádatelia však boli s touto hypotézou spokojní. Čoskoro začali údaje ANITA analyzovať iní vedci, medzi nimi aj Neil Turok z Perimeter Institute for the teoretical Physics v kanadskom Waterloo. Turok a jeho tím naznačujú, že tau neutrína pozorované v Antarktíde by mohli byť úplne novým druhom častice, „pravotočivým neutrínom“, ktoré je odrazom známejšieho druhu neutrína, ktorý sa nazýva „ľavotočivé“ neutríno.

Turok hovorí, že medzi pravotočivými a ľavotočivými neutrínami je rovnaký súvis ako medzi hmotou a antihmotou. Konkrétne poukazuje na koncepciu predpokladajúcu, že hmota a antihmota predstavujú ten istý typ častice, ktorá sa pohybuje v čase v opačných smeroch. Podľa tejto teórie tajomné „pravotočivé“ neutrína pozorované v Antarktíde neboli iba novými časticami, ale pútnikmi z úplne nového vesmíru.

Tento nový vesmír sa mohol vytvoriť počas Veľkého tresku v rovnakom bode ako ten náš, ale pohyboval sa v priebehu času v opačnom smere, namiesto rozširovania sa zmenšoval, pričom pozostával predovšetkým z antihmoty namiesto hmoty. Tajomné neutríno pozorované v Antarktíde by potom bolo jednoducho zrkadlovou inverziou neutrín, ktoré sa v našom vesmíre bežne vyskytujú, čo by vysvetľovalo jeho nezvyčajné správanie. Dokument bol publikovaný v časopise New Scientist.

Zdroj: dailymail.co.uk.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum

4 komentáre

nomeard reakcia na: Existuje paralelný vesmír, kde čas beží dozadu? Vedci našli dôkazy, že áno

2.7.2020 15:07
presne tak, clanok ako z bulvaru. Vedci v skutocnosti nikde netvrdia, ze nasli paralelny vesmir ani, ze tam bezi cas opacne. PCREVUE palec dole.

na zaver clanku zabudli napisat reakcia na: Existuje paralelný vesmír, kde čas beží dozadu? Vedci našli dôkazy, že áno

2.6.2020 21:06
ze bol prevzaty z Noveho Casu, Seriozne sa tvariaci portal s bulvarnym nadpisom a obsahom. Je cas to tu zabalit, toto fakt nie je pre mna.

Tu je pravda reakcia na: Existuje paralelný vesmír, kde čas beží dozadu? Vedci našli dôkazy, že áno

2.6.2020 21:06
https://www.youtube.com/watch?v=Lxw1NG434Ss
myslím že tu je to všetko povedané....

Bulvar hnojacky reakcia na: Existuje paralelný vesmír, kde čas beží dozadu? Vedci našli dôkazy, že áno

2.6.2020 17:06
Neklamte v tom splete nahodne generovanych slov z ktorych skladate clanok. Ziaden vesmir nenasli, ani to netvrdia. Nasli zopar castic. Dajte si facky za klamanie verejnosti.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať