Image
24.12.2019 1 Comments

Dron V-Coptr Falcon so 4K kamerou môže letieť 50 minút iba s dvoma rotormi

Kompaktná skladacia bikoptéra spoločnosti Zero Zero Robotic by mala zostať vo vzduchu oveľa dlhšie ako konkurenčné kvadrokoptéry. Najčastejšia výhrada používateľov dronov s kamerou smeruje ku krátkej dobe letu. Preto výrobca Zero Zero Robotics ponúka model V-Coptr Falcon, ktorý môže zostať vo vzduchu úctyhodných 50 minút. Nedosiahol to zväčšením batérie, ale prechodom od typickej konštrukcie so štyrmi rotormi na použitie iba dvoch, ktoré sa môžu nakláňať.

Dizajn s dvoma rotormi je kompaktnejší a efektívnejší ako kvadrokoptéra a aj jeho aerodynamika je oveľa lepšia. Spoločnosť síce nie je taká známa ako DJI či Parrot, ale zaznamenala úspech už s prvými dvoma dronmi Hover Camera Passport a Hover 2. Tie však boli zamerané na zhotovovanie vynikajúcich fotografií selfie a ich maximálny letový čas bol aj za ideálnych podmienok iba okolo 20 minút.

Predĺženie času letu znamená, že dron sa bude dať použiť aj na väčšie vzdialenosti a bude môcť zachytiť väčší počet záberov počas jedného letu. Jeho kamera zaznamenáva 4K video pri 30 fps a sníma fotografie s rozlíšením 12 megapixelov, to všetko pri stabilizácii pomocou trojosového motorizovaného gimbalu. Video sa môže vysielať až do vzdialenosti 7 km.

Spolu s dronom dostanete aj ovládač s výklopným držiakom na telefón, aby ste ho mohli použiť na zobrazenie toho, čo sa fotografuje, a na ovládanie fotoaparátu a ďalších nastavení. V súčasnosti je V-Coptr Falcon dostupný v predpredaji za 699 dolárov po zložení vratného vkladu 100 dolárov až do 31. decembra. Jeho maloobchodná cena bude 999 dolárov, dodávky sa začnú vo februári 2020.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Inovácie

Technológia z počítačových hier môže úplne zmeniť nakrúcanie filmov

26.02.2020 00:00

Americký webový televízny seriál Mandalorian z roku 2019 mal premiéru na novo spustenej službe Disney+ a patril k najhorúcejším hitom z mnohých dôvodov. Jeden z nich bol však pre publikum skutočne nev ...

Inovácie

Airbnb ponúka majiteľom ubytovania zariadenie na prevenciu pred divokou zábavou

25.02.2020 00:10

Služba Airbnb sprostredkúvajúca ubytovanie v súkromí rozoslala hostiteľom e-mail ponúkajúci za zľavnené ceny tzv. party prevention zariadenia, ktoré kontrolujú hladinu hluku v ich domoch a varujú ich ...

Inovácie

Apple plánuje all-screen dizajn iPhonu s displejom aj na zadnej strane

24.02.2020 00:15

Nedávno objavený patent ukazuje, že Apple uvažuje o celosklenenom iPhone minimálne s dvoma displejmi – jeden by bol vpredu ako zvyčajne a druhý vzadu. Dizajn, na ktorý upozornil web PatentlyApple, pre ...

1 Comments

  1. adkoo reakcia na: Dron V-Coptr Falcon so 4K kamerou môže letieť 50 minút iba s dvoma rotormi
    29.12.2019 09:12
    moj nazor - v pripade zlyhania jednej vrtule sa stane z toho kus tehly. kvadrokoptera ma aspon 3 dalsie vrtule na ciastocne riadene pristatie. Tu ale s jednou vrtulou zazraky pri pristati nebudu. Jedine pozytivum je doba letu. dynamika stabilizacie vo vetre tiez nebude moc velka. Som zvedavy ny videa z letu a testovanie.
    Reagovať

itSMF 2020

Videá