Image
20.7.2019 3 Comments

Dovolenkové must have

Ak sa ešte len chystáte na dovolenku, určite sa vám zíde zopár užitočných aplikácií, ktoré je dobré mať vždy poruke. Pomôžu nájsť to pravé ubytovanie, zavedú na miesta, ktoré treba vidieť, či nájdu správny turistický chodník, vedúci do cieľa. Námet na tento článok sme dostali od čitateľky Moniky Karolovej.

Príležitostný nocľah alebo zarezervovaný hotel?

Nechceme využiť služby cestovnej kancelárie, nemáme sesternicu v Paríži, a tak si musíme zohnať ubytovanie sami. Je dobré zarezervovať si hotel niekoľko dní či týždňov vopred. Asi najznámejšie portály sú Booking, Trivago, TripAdvisor alebo Hotelhunter. Booking ponúka obrovské množstvo hotelov, chát, motelov či dokonca i možnosť ubytovania na farme či v luxusnom stane. Keďže to isté ubytovanie môžeme mať za rôznu cenu, apka Trivago vyhľadá všetky stránky, ktoré izbu ponúkajú, potom už nie je ťažké rozhodnúť sa... Prehľad kempingov zasa ponúka Kempy v ČR a SR. Najrozšírenejšiu ponuku ubytovania v hosteli vám poskytnú Hosteworld či Hostelbookers.  Pre tých, ktorí sa neboja vyskúšať niečo nezvyčajné, je tu možnosť prespávania u niekoho na gauči pomocou Couchsurfing či Airbnb.

Spoľahlivá navigácia je povinná výbava

Ak máme pripojenie k sieti s Google Maps alebo Waze, je vyhraté. No ako nájsť turistický chodník hlboko v lese, kde Wi-Fi nie je ani náhodou? Väčšina navigácií dokáže fungovať aj offline, výnimkou nie sú ani mapy od Google, Sygic, Maps.Me alebo Offline Maps and GPS. V režime offline výborne funguje aj apka PhoneMaps, ktorá nás s presnosťou prevedie po turistických trasách a chodníčkoch. Slovenskú turistiku a cykloturistiku však pokrýva aj Hiking – Turistická mapa SK, kde sa dajú turistické trasy naplánovať a mapy už vopred stiahnuť.

Aby vám nič zaujímavé neuniklo...

Google Trips – Travel Planner sa v mobile fakt zíde. Apka TouristEye podporuje až desaťtisíc miest na celom svete. Stačí si ju stiahnuť a  získate tak osobného sprievodcu. V aplikácii sú zahrnuté reštaurácie, hotely, atrakcie a mnoho ďalšieho spolu s recenziami od ostatných používateľov. Na zahodenie nie je ani Trips by Lonely Planet. V rámci slovenského turizmu sa oplatí mať jednoduchú, prehľadnú aplikáciu pre Slovensko a Česko: Xplór - turistický sprievodca.

Rýchly vyhľadávač dobrého jedla

S prázdnym žalúdkom sa neoddychuje najlepšie. S aplikáciou Open Table si zarezervujeme stôl vo všetkých dôležitých turistických destináciách či veľkomestách po celom svete. Šikovná aplikácia HappyCow zasa pomôže vyhľadať najbližšiu vegeta­riánsku či vegánsku reštauráciu a o aktuálnom dennom menu na celom území Slovenska sa dozvieme v ProMenu.sk. Keby sme si chceli jedlo nechať priniesť, zíde sa nám apka ­Bistro.sk – donáška jedla.

Užitoční pomocníci

Medzi aplikácie, ktoré v cudzine istotne oceníme, patrí menový kurz v mobile s Easy Currency. Aplikácia Horskej záchrannej služby (hzs.sk) a Záchranky (v ČR - zachrankaapp.cz) odošle našu aktuálnu polohu a pomôže vytočiť núdzové čísla. Za veľmi užitočnú považujeme aj apku Where is Public ­Toilet. Skvelým pomocníkom na cestách bude určite aj Offline Predpoveď počasia – Ma. A možno sa majiteľom firiem zíde aj apka Traveling Mailbox, čo je skener reálnej pošty – zobrazí a spravuje zásielku doručenú kdekoľvek, kam chodí pošta. Potom odfotia prvú stranu, a keď majiteľ bude súhlasiť, poštu otvoria, naskenujú a majiteľ si môže vybrať, čo s obsahom zásielky treba spraviť: skartovať, vrátiť, podržať alebo preposlať inde.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín 1

Mazda 3 hatchback G122 / Koncept pretavený do reality

09.07.2019 13:00

Novú Mazdu 3 sme po prvýkrát videli na minuloročnom ženevskom autosalóne a už tam budila veľký záujem. Výrobca sa totiž jej koncept rozhodol takmer bez zmien pretaviť do sériového modelu. Okrem veľmi ...

Magazín

Route 66 so Sony RX100 VI

09.07.2019 12:32

Prémiový kompakt Sony RX100 je tu už v 6. generácii. My sme ich už niekoľko testovali, ale vždy šlo o bežné redakčné testy. Fotoaparát je vďaka svojim miniatúrnym rozmerom, jednoduchej obsluhe a špičk ...

Magazín

Hyundai Kona Chilli je štýlová mestská provokatérka

09.07.2019 12:27

Hyundai Kona. Kompaktné SUV, ktoré od svojho uvedenia na trh vzbudzuje pozornosť svojím extravagantným dizajnom. Svojská, sebavedomá a tak trocha drzá. Aj preto si získala srdcia už takmer 120-tisíc z ...

q

3 Comments

 1. offline mapy reakcia na: Dovolenkové must have
  21.7.2019 20:07
  Na turistické offline mapy používam aplikáciu mapy.cz
  Reagovať
 2. Z akého dátumu je tento článok? reakcia na: Dovolenkové must have
  20.7.2019 22:07
  Aplikácia TouristEye nefunguje už od roku 2017, takže pekne recyklujete staršie články
  Reagovať
 3. Google Trips v mobile ako App konci reakcia na: Dovolenkové must have
  20.7.2019 16:07
  Este je dobre mat offline mapy HereWeGo , hotely skusit hladat aj cez https://www.google.com/travel/hotels a mat nainstalovany Uber.
  Reagovať

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá